Poznań ul. Promienista 132/1
pon-pt: 11:00-19:00

Przedłużanie rzęs


Przedłużanie rzęs to jeden z częściej wykonywanych zabiegów w kosmetologii.

Zabieg przedłużanie rzęs to świetne rozwiązanie dla pań zapracowanych, aktywnych fizycznie i dla tych, które zawsze chcą wyglądać olśniewająco. Doklejane rzęsy są wodoodporne, nie trzeba ich tuszować, a klientka decyduje o wszystkich parametrach. Można wybrać długość, grubość, stopień podkręcenia, a nawet objętość rzęs.

Przedłużanie rzęs, madonna lift powiek
Data aktualizacji: 2020-04-15 14:48:32

Przedłużanie rzęs to zabieg bardzo często wykonywany. Dodaje kokieterii Twojemu uśmiechowi.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg jest całkowicie bezbolesny. Trwa 2-3 godziny, podczas których stylistka rzęs doczepia w zależności od wybranej metody od 1 do 5 rzęs sztucznych do rzęsy naturalnej tworząc piękny wachlarz. Sztuczna rzęsa wypada wraz z naturalną, której długość życia trwa ok. 2 miesięcy, dlatego warto uzupełniać rzęsy co 3-4 tygodnie.

Jakie są rodzaje rzęs?

Jedwabne – wykonane są z protein naturalnego jedwabiu, dzięki czemu są bardzo lekkie, nie obciążają naturalnych rzęs. Ich wadą jest konieczność porannego przeczesywania rzęs, ponieważ mogą się gnieść podczas snu.

Z futra norek syberyjskich – najlepiej imitują ludzkie rzęsy ze względu na tą samą grubość, a różną długość włosa. Niestety często uczulają.

Syntetyczne – nie uczulają, występują w najróżniejszych parametrach, dzięki czemu najłatwiej dobrać optymalne wymiary. Nie są tak elastyczne i lekkie jak rzęsy jedwabne czy z futra norek, dlatego trzeba je delikatnie rozczesywać.

Jakie są metody przedłużania rzęs?

1:1 – metoda polegająca na przyczepieniu jednej rzęsy sztucznej do jednej rzęsy klientki. Ta metoda daje bardzo naturalny efekt, nie dochodzi do sklejenia rzęs, dedykowana jest dla pań o gęstych rzęsach.

Metody objętościowe 2:1, 3:1, 4:1, 5:1 – analogicznie polegają na przyczepieniu od 1 do 5 rzęs sztucznych do jednej naturalnej. Te rzęsy są cieńsze, aby jak najmniej obciążyć te naturalne. Polecane są dla pań, które mają rzadkie rzęsy.

Przedłużanie rzęs – Jak przygotować się do zabiegu?

Najlepiej przyjść na zabieg z niepomalowanymi oczami, ponieważ im lepiej odtłuszczone rzęsy, tym dłużej można się cieszyć pięknym efektem zabiegu. Szczególnie niewskazane są wodoodporne tusze do rzęs.

Jak wygląda pielęgnacja rzęs po zabiegu?

Przez 48 h po zabiegu nie powinno się zamaczać rzęs, ponieważ jest to czas gdy klej jeszcze wiąże. Substancje tłuste osłabiają działanie kleju, dlatego nie powinno się malować przedłużonych rzęs (ewentualnie tusze na bazie wody), demakijaż oczu najlepiej wykonywać płynem micelarnym, a kremując twarz należy unikać okolicy rzęs.

Przedłużanie rzęs

Dążąc do osiągnięcia efektu długich, gęstych rzęs masz do wyboru dwie opcje – tusz do rzęs lub sztuczne rzęsy, którą z nich wybrać? Wszystko zależy tak naprawdę od Twojego trybu życia i upodobań. Maskara to bardzo szybki i tani sposób na podkreślenie rzęs, niestety tusze mają tendencję do rozmazywania się i wykruszania, konieczne jest więc kilkukrotne kontrolowanie i poprawianie makijażu w ciągu dnia, co może nastręczać problemów osobom prowadzącym bardzo aktywny tryb życia.

Chcąc zaoszczędzić czas poświęcany na wykonywanie makijażu i mieć pewność ciągłego doskonałego efektu, kobiety coraz częściej decydują się na przedłużanie rzęs w salonach kosmetycznych. W zależności od wybranej metody możemy uzyskać mniej lub bardziej spektakularny efekt zagęszczonych i wydłużonych rzęs, który utrzyma się od dwóch do nawet sześciu tygodni. Sztuczne rzęsy zapewniają użytkowniczkom dużą wygodę – można w nich nosić szkła kontaktowe i pływać, bez obaw o rozmazany makijaż.

Rodzaje rzęs

Do zabiegu przedłużania rzęs stylistka wykorzysta jeden z trzech rodzajów rzęs – rzęsy syntetyczne, jedwabne lub z futra norek. Ważną zaletą rzęs syntetycznych jest to, że nie powodują uczuleń, mogą więc być stosowane przez alergików. Istnieją w niezliczonych wariantach długości, grubości i stopnia podkręcenia, dzięki czemu kosmetyczka bez problemu dobierze takie, które będą najlepiej odpowiadały potrzebom klientki.

Rzęsy jedwabne skrętem bardzo przypominają naturalne rzęsy, a ich ważną zaletą jest lekkość – dzięki której mogą być stosowane przez osoby o słabych rzęsach naturalnych. Również rzęsy wykonane z futra norek syberyjskich są lekkie i nie obciążają naturalnych rzęs. Dodatkowo cechuje je różna długość, dzięki czemu dobrze imitują naturalne rzęsy. W wyborze rodzaju rzęs dobrze jest się zdać na specjalistkę, która oceni stan naszych naturalnych rzęs i pomoże w wyborze najlepszego dla nas rodzaju rzęs i metody przedłużania.

Metody przedłużania rzęs

Istnieje wiele metod przedłużania rzęs, a firmy kosmetyczne chcąc wyróżnić się na rynku prześcigają się w coraz to nowych metodach dając swoim klientkom szeroki wachlarz produktów do wyboru. Najpopularniejsze są metody objętościowe od 1:1 do nawet 8:1, nazwa informuje nas o tym, ile sztucznych rzęs zostanie przyklejonych do jednego własnego włoska.

Najbardziej naturalny efekt daje metoda 1:1, w której do jednej naturalnej rzęsy doklejana jest jedna sztuczna. Chcąc uzyskać większe objętości przykleja się większe ilości sztucznych rzęs do jednej rzęsy własnej. Jednak największe objętości zarezerwowane są dla osób, które mogą pochwalić się mocnymi własnymi włoskami, ponieważ im więcej rzęs sztucznych dokleimy, tym bardziej obciążymy te naturalne. Ciekawy efekt dają metody, w których stosuje się rzęsy o różnej długości, przez co są one najbardziej zbliżone wyglądem do rzęs naturalnych.

Przedłużanie rzęs – przeciwwskazania.

Największą ostrożność powinni zachować alergicy, ponieważ produkty wykorzystywane do przedłużania rzęs mogą powodować podrażnienia. Nie oznacza to jednak, że zabieg przedłużania rzęs zupełnie nie jest dla Ciebie – na rynku istnieją produkty hypoalergiczne do przedłużania rzęs – zarówno same rzęsy, jak i kleje.

Jeśli więc masz wrażliwą skórę i skłonność do alergii koniecznie poinformuj o tym stylistkę, aby mogła przed zabiegiem sprawdzić, czy konkretny produkt nie będzie powodował u Ciebie wystąpienia reakcji alergicznej. Przeciwwskazaniem do zabiegu są też oczywiście wszelkie choroby oczu, jak np. zapalenie spojówek. Konieczne jest wcześniejsze wyleczenie infekcji, aby nie zwiększać ryzyka powikłań w wyniku przedłużania rzęs na chorym oku.

Jakie czynniki wpływają na długość zabiegu?

Przeciwwskazania do zabiegu przedłużania rzęs:

Najczęściej zadawane pytania

Jest to niewskazane, szczególnie przez pierwszą noc, gdy klej jeszcze wiąże.

Przez pierwsze dwa dni dobrze jest nie moczyć rzęs oraz nie poddawać je dużej wilgoci. Po tym czasie można normalnie funkcjonować, pamiętając tylko by delikatnie osuszać rzęsy po ich zmoczeniu.

Rzęsy najlepiej przemywać nietłustymi preparatami z niskim ph. Dobrze w tej roli sprawdza się płyn do higieny intymnej.

Dobrze dobrane i założone rzęsy nie zniszczą naszych naturalnych rzęs, dzięki czemu nie trzeba robić przerw w ich przedłużaniu.

Aby jak najdłużej cieszyć się pięknym efektem, nie powinno się trzeć, przecierać, drapać czy skubać rzęs.

Należy udać się do stylistki by zdjęła rzęsy. Zabieg polega na rozpuszczeniu kleju łączącym rzęsy. W żadnym wypadku nie powinno się wykonywać tego zabiegu samodzielnie.

Przedłużanie rzęs cena

Cena zabiegu przedłużanie rzęs zależy od wyboru metody: 1:1 czy 2:1 itd.

Laminowanie rzęs

Laminowanie rzęs nie ma nic wspólnego z tradycyjnym przedłużaniem ich za pomocą rzęs sztucznych. Zabieg polega na delikatnym podkręcaniu i pogrubieniu rzęs oraz ich przyciemnieniu. Efekt ten uzyskuje się dzięki keratynie, która dodatkowo odżywi włoski.

Zabieg jest szczególnie dedykowany paniom, które mają proste, cienkie rzęsy lub wręcz przeciwnie, mocno kręcone, niesforne. Laminowanie nie obciąża naturalnych rzęs, ani ich nie osłabia, zapewnia za to naturalny wygląd. Cała procedura zajmuje ok. 90 minut, a efekt utrzymuje się przez ok. 6 – 8 tygodni.

Przedłużanie rzęs często uzupełnia inny zabieg – makijaż permanentny.

Rzęsy Grunwald Poznań

lek.med. Włodzimierz Rosiński
5/5 - (27 votes)

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530