Opalanie natryskowe znajdzie swoich zwolenników wśród osób, które nie lubią się opalać lub nie mogą przebywać na Słońcu. Jest to też alternatywa dla solarium. Zabieg polega na spryskaniu całego ciała lub tylko wybranych partii specjalnym preparatem, który nada skórze wygląd opalenizny.
Tradycyjne opalanie się i solarium nie jest zbyt zdrowe, ponieważ odbywa się przy promieniowaniu UV, co przyspiesza proces starzenia się skóry, może powodować przebarwienia, oparzenia słoneczne i zwiększa ryzyko czerniaka, czyli raka skóry.
W jaki sposób działa opalanie natryskowe?
Preparat, którym spryskuje się skórę jest zabarwiony kolorem wstępnym żeby osoba wykonująca zabieg widziała, gdzie zaaplikowała produkt. Barwnik ten zmyje się przy pierwszym myciu. Pożądana opalenizna rozwija się do 24h po kontakcie preparatu z aminokwasami naskórka. Składnikami brązującymi najczęściej są DHA, DMI i Erytruloza
Opalanie natryskowe – Dla kogo?
Opalanie natryskowe to bezpieczny zabieg, mogą z niego korzystać kobiety jak i mężczyźni, kobiety w ciąży i karmiące, osoby z bielactwem. Są jednak sytuacje, gdy nie można przeprowadzić zabiegu:
- świeży tatuaż,
- rany, otarcia, podrażnienia skóry,
- alergia na składniki preparatu,
- łuszczyca, astma, wysypka.
Jak przygotować się do zabiegu opalania natryskowego?
Co najmniej 24 godziny przed zabiegiem można wykonać depilację i peeling. W dniu zabiegu nie można nakładać na skórę kosmetyków: żadnych kremów, balsamów, dezodorantów czy perfum. Na zabieg najlepiej przyjść w ciemnej bieliźnie.
Jak pielęgnować skórę po zabiegu?
Gdy minie określony czas po zabiegu należy wziąć pierwszy prysznic, nie wcześniej. Przez ten czas należy unikać również nadmiernego pocenia np. podczas treningu. Aby jak najdłużej cieszyć się efektem opalania natryskowego należy balsamować skórę odpowiednimi kosmetykami. Nie zaleca się wykonywanie peelingów gdyż przyspiesza się w ten sposób złuszczenie naskórka. Najlepiej unikać również basenów, długich kąpieli i saun.
Opalanie natryskowe Poznań Grunwald