Poznań ul. Promienista 132/1
pon-pt: 11:00-19:00

Manicure Poznań


Manicure polega na stylizacji paznokci rąk z równoczesną pielęgnacją skóry dłoni. Jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów kosmetycznych.

manicure, manicure Poznań
Data aktualizacji: 2022-11-27 20:18:33

Manicure Poznań cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród Pań i Panów

Manicure Rodzaje:

Manicure klasyczny – jest to najprostsza forma manicure. Po opiłowaniu paznokci i opracowaniu skórek nakłada się zwykły lakier lub odżywkę. Podczas zabiegu można dodatkowo wykonać pielęgnacyjny peeling dłoni oraz parafinę, by odżywić i nawilżyć skórę rąk. Trwałość takiego manicure to najczęściej 5-7 dni.

Manicure hybrydowy – jest to technika łącząca zalety tradycyjnego zabiegu z lakierem żelowym. Taka formuła lakieru hybrydowego potrafi przedłużyć trwałość efektu nawet do 3 tygodni. Po opiłowaniu płytki następuje usuwanie skórek metodą cążkową lub frezarką. Na tak przygotowany, odtłuszczony paznokieć można nałożyć lakier hybrydowy, który utwardzany jest w lampie UV lub LED. Paznokcie zyskują połysk i brak odprysków na kolejne kilka tygodni. Decydując się na zabieg hybrydowy warto sprawdzić na jakich produktach dany kosmetolog pracuje, by lakier był bezpieczny dla naszych paznokci.

Manicure żelowy – jest to metoda, która najczęściej służy do przedłużania i kształtowania paznokci. Trwałość tej stylizacji może utrzymać się nawet do 6 tygodni, natomiast po ok 3 tygodniach zalecane jest uzupełnienie warstwy żelowej. Niestety ten rodzaj manicure często negatywnie wpływa na płytkę paznokcia. Jedyną metodą, którą można zdjąć warstwę żelową jest mechaniczne starcie frezarką podczas czego często dochodzi do uszkodzenia płytki. Zaleca się by ten rodzaj manicure wykonywać niezbyt często.

Manicure japoński – jest to zabieg przeznaczony uszkodzonej i osłabionej płytce paznokcia. Potrafi uratować nawet najbardziej zniszczone paznokcie po nieudanej stylizacji. Składniki w używanych preparatach są naturalne i dzięki temu bezpieczne dla naszej płytki.

Manicure japoński zaczyna się podobnie do manicure klasycznego natomiast najczęściej omija się wycinanie skórek, by przypadkiem nie uszkodzić paznokcia metalowymi cążkami. Następnym krokiem jest zmatowienie płytki polerką, tak by otworzyć łuskę paznokcia. Potem kolejno wcieramy odżywcze pasty, bogate w składniki takie jak: witaminy A i E, pyłek pszczeli, krzemionkę z Morza Japońskiego, keratynę. Płytka po zabiegu w stylu japońskim jest odżywiona i zdrowa, a efektem dodatkowym jest delikatne błyszczenie się płytki.

Jak często powtarzać?

Zabieg należy powtarzać co 3 tygodnie ok. 3-4 razy. Dodatkowo do takiego zabiegu można zrobić parafinę pielęgnacyjną, co pozwoli zadbać o skórę rąk i poprawić ich nawilżenie.

Przeciwwskazania do zabiegu manicure Poznań:

Parafina kosmetyczna oraz peeling dłoni w gabinecie kosmetycznym

Zabiegami, które uzupełniają wszystkie rodzaje opisane wyżej w gabinecie kosmetycznym to peeling dłoni oraz parafina kosmetyczna. Peeling pozwala na usunięcie martwych komórek naskórka i wygładzenie, a parafina poprawia poziom nawilżenia skóry dłoni oraz skórek wokół paznokci. Warto dopytać o te zabiegi w gabinecie, by zabieg był całkowity.

Poza regularnym odwiedzaniem salonu kosmetycznego warto dbać o dłonie i paznokcie w domu. Należy kremować skórę oraz paznokcie preparatami nawilżającymi i odżywczymi z witaminami A i E, allantoiną oraz mocznikiem. Dodatkowo raz w tygodniu zaleca się „moczenie” skórek w ciepłej oliwie z oliwek z kilkoma kroplami cytryny. Dzięki takim zabiegom nasze dłonie będą wyglądać na zdrowe i zadbane.

Polecamy zabieg w naszym gabinecie Aestetic Clinic Poznań Grunwald

lek.med. Włodzimierz Rosiński
5/5 - (9 votes)

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530