Poznań ul. Promienista 132/1
pon-pt: 11:00-19:00

Lifting piersi Mastopeksja


Lifting piersi to podniesienie piersi (mastopeksja) – przywrócenie piersiom ich pierwotnego kształtu, tak jak wyglądały przed ciążą i porodem oraz karmieniem.

 

lifting piersi
Data aktualizacji: 2022-11-12 10:36:28

Lifting piersi – podniesienie biustu. Mastopeksja

Co możemy zaproponować osobom, które nie decydują się na implanty? Czy jest jakaś alternatywa dla klasycznej chirurgii? –

Zabiegi na podniesienie piersi:

  1. Laser Fotona
  2. Przeszczep tłuszczu
  3. Attiva
  4. Radiofrekwencja mikroigłowa
  5. Mastopeksja chirurgiczna

Przeszczep tłuszczu – wypełnia górne kwadranty biustu oraz poprzez zawarte w nim komórki macierzyste stymuluje poprawę napięcia skóry.

Laser Fotona

Zabiegi laserem erbowo-yagowym polegają na silnej stymulacji skóry do wytwarzania kolagenu. Konieczne jest najczęściej wykonanie serii 3 – 4 zabiegów w odstępach miesiąca. Zabieg poprawia napięcie skóry, usuwa jednocześnie przebarwienia posłoneczne oraz redukuje inne niedoskonałości jak np. blizny po trądziku. Zabieg jest całkowicie bezbolesny.

Zabieg Attiva

Aby poznać metodę kliknij w ikonkę:

attiva

Attiva

Jest to podniesienie biustu bez operacji. Bez blizn. Efekt natychmiast po zabiegu.

Bardzo dobry efekt daje połączenie: zabieg Attiva  z przeszczepem tłuszczu. Tłuszcz daje zwiększenie objętości, dodatkowo zawarte w nim komórki macierzyste poprawiają jędrność skóry – pozwala to zachować naturalny wygląd piersi.

Oprócz nici bardzo skutecznym zabiegiem na poprawę jędrności skóry jest radiofrekwencja mikroigłowa w połączeniu z osoczem bogatopłytkowym. Zabieg ten silnie stymuluje skórę do produkcji kolagenu, dzięki temu skóra staje się napięta i piersi się unoszą.

Możemy łączyć zabieg radiofrekwencji mikroigłowej z osoczem z zabiegiem. Wtedy osiągamy jeszcze lepsze efekty, nadal unikając skalpela i blizn.

Przy niedużym stopniu opadania można zastosować laser Genesis w celu poprawy napięcia skóry. Zabieg ten poprawia jędrność skóry, usuwa przebarwienia i zmiany naczyniowe np. rumień. Jest całkowicie bezbolesny i można go wykonywać także latem. Jest więc alternatywą dla lasera frakcyjnego w okresie letnim.

Lifting piersi – przeszczep tłuszczu

przy niewielkim opadaniu wystarczy wypełnienie górnych kwadrantów piersi własnym tłuszczem, pobranym np. z brzucha lub ud. Dodatkowo komórki macierzyste zawarte w przeszczepianym tłuszczu działają regenerująco na skórę, przywracając jej jędrność – to wpływa pozytywnie na stan piersi.

Lifting piersi, mastopexia – Do kogo adresowany?

Zabieg mastopeksji jest zabiegiem chirurgicznym, jest to operacyjne podniesienie piersi z pozostawieniem charakterystycznej blizny w kształcie odwróconej litery T oraz blizny dookoła brodawki.

Dedykowany jest do Pań ze znacznym opadaniem piersi.

Lifting biustu – U kogo przeciwwskazany?

Są to standardowe sytuacje, w których generalnie nie powinno się wykonywać zabiegów z zakresu medycyny.

Należą do nich między innymi aktywne choroby nowotworowe, choroby autoimmunologiczne, przewlekłe poważne choroby układu sercowo-naczyniowego, zaburzenia krzepnięcia, a także aktywne stany infekcyjne w obrębie skóry.

Przeciwwskazaniem do zabiegu są bardzo duże piersi, wtedy należy rozważyć lifting chirurgiczny połączony z pomniejszaniem piersi – zabieg wykonywany w warunkach szpitalnych.

Mastopeksja chirurgiczna

Mastopeksja, czyli podniesienie piersi chirurgiczne polega często na usunięciu nadmiaru skóry. Cięcie jest prowadzone wokół brodawki, dzięki temu blizna po zabiegu jest prawie niewidoczna.

Operacja podniesienia piersi wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym.

Cięcia zlokalizowane są w zależności od przyjętej metody operacyjnej w okolicy okołootoczkowej, w dolnej połowie piersi lub/i w bruździe podpiersiowej.

Pacjentki po liftingu piersi / mastopeksji z reguły spędzają noc po zabiegu w szpitalu.

Powrót do normalnej aktywności zawodowej następuje po 10-14 dniach od operacji.

W okresie pooperacyjnym konieczne jest noszenie biustonosza pooperacyjnego przez 6-8 tyg.

Ćwiczenia sportowe można podjąć po 3 miesiącach.

Uzyskany efekt podniesienia piersi jest wieloletni choć sam zabieg nie zatrzymuje naturalnego procesu starzenia.

Istotne zmiany masy ciała, ciąża i terapia hormonalna mogą mieć wpływ na uzyskany kształt piersi.

Powyższy opis jest tylko skrótową informacją i nie zastępuje konsultacji medycznej.

Lifting piersi – dlaczego?

Któż z nas nie marzy o tym, by przez długie lata zachować młody, świeży wygląd. Oglądając na ekranie twarze gwiazd show-biznesu często zastanawiamy się jak to możliwe, żeby wyglądać 20 lat młodziej. Jednakże czas płynie nieubłaganie i nie oszczędza nikogo.

Starzenie się dotyka każdego człowieka. Objawia się zmniejszeniem ilości obecnych w skórze substancji odpowiadających za jej młody wygląd, takich jak kwas hialuronowy, czy też włókna kolagenowe. Ponadto dochodzi do zaniku podskórnej tkanki tłuszczowej.

Te procesy, a zwłaszcza ten ostatni, czyli zanik podskórnej tkanki tłuszczowej, przyczyniają się do stosunkowo szybkiej utraty jędrności i sprężystości piersi oraz ich opadania. Jest to proporcjonalne do ich rozmiaru – im większy biust tym szybciej ulega opadnięciu.

Również, tak modne w dzisiejszych czasach, staniki typu push-up wpływają niekorzystnie na sprężystość piersi i ich noszenie predysponuje do obwisania biustu.

Część kobiet decyduje się na zabieg korekcji piersi (na przykład przez wszczepienie implantów silikonowych), bardzo dobre rezultaty daje metoda hybrydowa – wszczepienie implantów z jednoczesnym przeszczepem własnego tłuszczu.

Jest to podniesienie piersi implantami. W tłuszczu zawarte są komórki macierzyste, które powodują poprawę jędrności skóry. Dzięki temu uzyskuje się bardzo dobre efekty estetyczne.

Lifting piersi Mastopeksja

Mastopeksja w znieczuleniu ogólnym z anestezjologiem

11 000zł

Mastopeksja w znieczuleniu miejscowym

9 000zł

lek.med. Włodzimierz Rosiński
5/5 - (9 votes)

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530