Poznań ul. Promienista 132/1
pon-pt: 11:00-19:00

HIFU Liftera


Hifu – Liftera Lifting to nieinwazyjny zabieg Hifu liftingująco-modelujący okolice twarzy, szyi i ciała, wykorzystujący skoncentrowane Ultradźwięki Wysokiej Częstotliwości (HIFU).

To pierwszy zabieg Hifu opierający się na oryginalnej Technologii Dyfuzji Termicznej (TDT™).

Dzięki tej technologii można skutecznie uzyskać różne rodzaje energii cieplnej w skórze, co znajduje zastosowanie w zabiegach wzmacniających skórę, takich jak lifting twarzy, napięcie skóry, modelowanie i kształtowanie sylwetki.

hifu, zabieg hifu
Data aktualizacji: 2022-11-24 20:49:00

HIFU Liftera – Któż z nas nie chciałby zachować młodego wyglądu przez długi czas. Jednakże proces starzenia się jest nieuchronny i dotyczy każdego. W organizmie zachodzi wiele procesów, efektem których są zmiany w metabolizmie i wyglądzie.

Zmniejszenie ilości tłuszczowej tkanki podskórnej oraz włókien kolagenowych, a także rozluźnienie ich struktury powodują liczne zmiany w skórze. Staje się ona cienka, wiotka, spada jej napięcie. Prowadzi to w efekcie do powstawania zmarszczek, a w dolnych partiach twarzy czy ramion tworzą się nawisy skórne. Pojawiają się również różnego rodzaju przebarwienia.

Wykonujemy liposukcję laserową – zabieg bardziej skuteczny i bezpieczny oraz zabieg Attiva

Hifu a starzenie się

Starzenie się skóry dotyka każdego bez wyjątku, jednakże czas jego rozpoczęcia i tempo przebiegu są bardzo zróżnicowane. Są ludzie, których wygląd jest adekwatny do ich wieku, ale są i tacy, którzy wyglądają dużo młodziej lub starzej jak na swoje lata. Istnieje wiele czynników, które wpływają na szybkość powyższych procesów. Pierwszą grupę stanowią czynniki, na których istnienie nie mamy wpływu. Należą do niej uwarunkowania genetyczne, indywidualne predyspozycje rodzinne czy też niektóre przewlekłe choroby.

Znacznie liczniejsze są czynniki, na których zaistnienie możemy mieć wpływ. Wśród nich znajdują się między innymi warunki życia i pracy (narażenie na niektóre chemikalia i ich opary, zwłaszcza te drażniące znacząco przyspieszają starzenie się skóry). Dla opóźnienia i spowolnienia tego procesu kluczowy jest właściwy tryb życia. Utrzymywanie prawidłowej, zbilansowanej diety, w co wpisuje się także regularne przyjmowanie posiłków jest bardzo istotne, bowiem dostarcza elementarnych substancji do prawidłowego przebiegu procesów regeneracyjnych.

Do długotrwałego utrzymania prawidłowego napięcia skóry bardzo istotne jest jej odpowiednie nawilżenie. Aby je osiągnąć konieczna jest odpowiednia podaż wody. Dobowe zapotrzebowanie na nią wynosi 30-40 ml na każdy kilogram masy ciała. Oznacza to, że człowiek o wadze 70kg powinien wypić każdego dnia co najmniej 2,1 litra wody. Nieodzowne jest też, by dbać o regularną aktywność fizyczną. Dzięki niej zwiększa się napięcie mięśni, co z kolei wpływa na zachowanie jędrności skóry. Niestety w dzisiejszych czasach siedzący tryb życia znacznie dominuje nad aktywnym wypoczynkiem.

Nie bez znaczenia pozostają także używki. Palenie tytoniu czy też nadużywanie alkoholu istotnie przyspieszają procesy starzenia się skóry. Również nadmierna ekspozycja na promieniowanie słoneczne sprawia, iż starzejemy się szybciej.

HIFU – Czym są i jak powstają ultradźwięki?

Ultradźwięki są dźwiękami o bardzo wysokiej częstotliwości, niesłyszalnej dla ucha ludzkiego. Podstawą ich istnienia jest zjawisko fali akustycznej, czyli rozchodzącemu się zaburzeniu gęstości ośrodka, z towarzyszącym drganiem jego cząsteczek. Zakres częstotliwości ultradźwięków mieści się w przedziale od 20kHz do 1GHz. Fale poniżej dolnej granicy to dźwięki słyszalne dla ucha ludzkiego, natomiast powyżej górnej zwane są hiperdźwiękami. Niektóre gatunki zwierząt (np. nietoperz, delfin czy pies) słyszą dźwięki o tej częstotliwości.

Ultradźwięki znalazły zastosowanie w wielu dziedzinach życia i nauki. Również w medycynie są szeroko wykorzystywane. Jedna z podstawowych metod diagnostycznych, jaką jest ultrasonografia (USG), właśnie na nich opiera swoje działanie. Stosowane są również w urologii do kruszenia dużych kamieni nerkowych, które nie mogą być wydalone w fizjologiczny sposób. Również współczesna medycyna estetyczna dysponuje zabiegami, których istota oparta jest na zjawisku fali ultradźwiękowej.

Na czym polega technologia TDT?

Technologia TDT, której pełna nazwa brzmi Thermal Diffusion Treatment jest innowacyjną technologią przeciwstarzeniową. Służy ona do precyzyjnego skupiania wiązki cieplnej w podskórnej tkance tłuszczowej, na trzech różnych jej głębokościach.

Oddziaływanie energii cieplnej na tkanki jest możliwa dzięki wykorzystaniu dwóch efektów fizycznych. Pierwszym z nich jest mikroogniskowanie, drugim zaś dyfuzja. Umożliwiają one równomierne dostarczenie energii cieplnej do pożądanych warstw skóry.

Skutkiem tych oddziaływań jest degradacja tkanki tłuszczowej, co powoduje miejscowy stan zapalny i migrację komórek żernych – makrofagów, które poprzez tak zwany proces fagocytozy wchłaniają produkty degradacji tkanki tłuszczowej. Powyższe procesy powodują również stymulację aktywacji w skórze właściwej komórek tkanki łącznej – fibroblastów do intensywnego wytwarzania włókien kolagenowych i elastynowych.

Kolejnym mechanizmem jej działania jest podgrzewanie włókien kolagenowych na określonej, precyzyjnie dobranej głębokości. Rezultatem tego jest dokonywanie się mikrouszkodzeń tych włókien, co z kolei stymuluje ich przebudowę, a zarazem zwiększanie się ich ilości i gęstości. Prowadzi to ostatecznie do zwiększenia napięcia i jędrności skóry, odmłodzenie wyglądu.

Czym jest i na czym polega zabieg HIFU Liftera?

HIFU Liftera jest nieinwazyjnym zabiegiem liftingująco-modelującym twarzy, szyi i ciała. Wykorzystuje on skoncentrowane wiązki ultradźwięków o wysokiej częstotliwości. Ich charakterystyczną właściwością warunkującą wykorzystanie w medycynie estetycznej jest fakt, iż podczas penetracji w głąb skóry, nie uszkadzają one jej warstwy powierzchniowej.

Jak wygląda procedura HIFu Liftera?

Ultradźwięki są generowane, skupiane i przesyłane przy pomocy specjalnego aplikatora. Jego cechą charakterystyczną jest niewielka powierzchnia styku. Jej promień wynosi jedyne 8 mm. Dzięki temu może on być wykorzystywany nie tylko na równych powierzchniach, ale także w nierównych częściach skóry twarzy i penetrować do jej zakamarków. Zapewnia to optymalne środowisko dla przeprowadzenia zabiegu.

Dzięki zastosowaniu zaawansowanych technologii, urządzenie generuje optymalną, precyzyjną, a przede wszystkim stabilną moc szczytową zapewniając możliwość uzyskania optymalnego efektu zabiegu.

Należy bowiem pamiętać, iż zbyt niska moc szczytowa powoduje drastyczne obniżenie skuteczności zabiegu. Z kolei jeśli jest ona zbyt wysoka, może dochodzić do uszkodzenia tkanek otaczających okolicę poddawaną zabiegowi. Zastosowane w urządzeniu technologie umożliwiają uzyskanie różnego rodzaju energii cieplnej w zależności od pożądanej głębokości penetracji, a także okolicy ciała, która jest poddawana zabiegowi.

Dzięki opisanym powyżej mechanizmom oddziaływania na fizjologię tkanek, zabieg HIFU Liftera doskonale się sprawdza w różnego rodzaju zabiegach wzmacniających skórę, takich jak lifting czy wzmacnianie napięcia skóry, ale także modelowanie i kształtowanie sylwetki.

To, co wyróżnia zabieg HIFU Liftera spośród innych metod liftingu jest znikoma jego bolesność w porównaniu z innymi metodami. Efekt widoczny jest praktycznie natychmiast po zakończeniu procedury i utrzymuje się on przez około dwa miesiące.

Po upływie tego czasu zalecane jest powtórzenie zabiegu celem utrzymania optymalnego rezultatu.

liftera aplikator

Wskazania:

PRZECIWWSKAZANIA

  • stan zapalny i zmiany skórne w obszarze wykonywania zabiegu
  • opryszczka w miejscu wykonywania zabiegu
  • ciąża
  • choroba nowotworowa

twarz liftera  ciało liftera

Czy się wyróżnia zabieg HIFU LIFTERA ADVANCE?

  1. urządzenie medyczne posiada certyfikat CE
  2. dwie głowice: punktowa „Pen-type” i liniowa
  3. aplikator Pen-type zapewnia minimalną powierzchnię kontaktu dzięki czemu zabieg można wykonać na nierównych powierzchniach skóry, typu okolica oka, za pomocą techniki „w ruchu”
  4. głowice do pracy na różnych głębokościach: (twarz) 1,5mm, 3mm, 4,5mm, (ciało) 7mm, 10mm i 13mm
lek.med. Włodzimierz Rosiński
Oceń nas

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530