Poznań ul. Promienista 132/1
pon-pt: 11:00-19:00

Fotomedicus


Fotomedicus – diagnostyka skóry oraz profesjonalna dokumentacja fotograficzna.

fotomedicus
Data aktualizacji: 2022-11-27 20:34:55

Czym jest Fotomedicus?

Fotomedicus jest innowacyjnym systemem, w skład którego wchodzi specjalistyczna aparatura oraz oprogramowanie, które stanowią doskonałe narzędzie do prowadzenia dokładnej dokumentacji fotograficznej, co w efekcie pozwala na nie tylko na usprawnienie i uporządkowanie prowadzenie działalności medycznej, ale również znacznie zwiększa efektywność planowania zabiegów terapeutycznych, ich przeprowadzania, a także kontroli i monitorowania efektu oraz występowania ewentualnych powikłań. Jest to doskonałe narzędzie służące w pracy nie tylko lekarzom medycyny estetycznej, ale także chirurgom, dermatologom, a nawet onkologom wykonującym badania dermatoskopowe.

Jakie są funkcje systemu Fotomedicus?

System Fotomedicus wyposażony jest w wiele nowoczesnych funkcji, dzięki którym doskonale spełnia swoje zadanie. Jest on bardzo elastyczny i intuicyjny. Zdjęcia wykonywane są i przechowywane w bardzo dobrej jakości. System Fotomedicus umożliwia magazynowanie bardzo dużej ilości zdjęć, segregowanie i katalogowanie ich. Dzięki temu istnieje możliwość precyzyjnego monitorowania wyglądu danej zmiany w czasie, a więc porównywanie na zdjęciach tego, jaka jest jej dynamika.

Urządzenie Fotomedicus daje możliwość dokumentacji fotograficznej wszystkich części ciała, pod dowolnym kątem, w dowolnej płaszczyźnie, a także zarówno w pozycji leżącej, siedzącej jak i stojącej. Niepodważalną zaletą systemu Fotomedicus jest możliwość importowania zdjęć z urządzeń zewnętrznych. Dzięki temu fotografie wykonane zwykłymi aparatami fotograficznymi, smartfonami, czy przystawkami do dermatoskopów.

Zdjęcia te są przetwarzane na wysoką jakość i magazynowane w pamięci urządzenia. Istotne jest to, iż system zachowuje oryginalne daty wykonania fotografii, dzięki czemu również możliwa jest precyzyjna ocena dynamiki danej zmiany w czasie. Co więcej, urządzenie jest wyposażone w narzędzie do porównywania zdjęć, dzięki czemu monitorowanie dynamiki ocenianych zmian może być jeszcze dokładniejsze i łatwiejsze.

Dzięki zastosowaniu polaryzacji krzyżowej oraz różnych filtrów możliwa jest ocena rozkładu barwników takich jak melanina i hemoglobina, co jest niewidoczne gołym okiem. Dzięki temu system Fotomedicus umożliwia szybką ocenę rezultatu zabiegów takich jak laserowe zamykanie drobnych naczyń krwionośnych, podanie toksyny botulinowej oraz innych wypełniaczy, ocenę różnego rodzaju przebarwień czy blizn.

Dzięki rozlicznym narzędziom graficznym, system Fotomedicus umożliwia interaktywne planowanie oraz symulację zabiegu, który będzie przeprowadzany. Na tle zdjęcia docelowej zmiany możliwe jest zaplanowanie ilości, kierunku oraz dokładnego sposobu przeprowadzenia zabiegu.

Urządzenie z oprogramowaniem Fotomedicus daje możliwość prowadzenie pełnej dokumentacji medycznej pacjenta w formie bazie danych, zarówno w kwestii opisów wizyt czy zabiegów, jak i w formie dokumentacji zdjęciowej. Co więcej, oprogramowanie posiada opcję automatycznego porządkowania danych, dzięki czemu bez problemu można uniknąć bałaganu w danych medycznych.

Fotomedicus daje możliwość nie tylko magazynowania dokumentacji fotograficznej, ale także umożliwia w bardzo prosty i wygodny sposób eksport zdjęć do innych aplikacji, a także ich wydruk. Powyższe funkcje mogą dotyczyć zarówno przenoszenia całych zdjęć jak i ich fragmentów. Ta funkcja jest szczególnie przydatna w przypadkach, kiedy zaistnieje konieczność konsultacji pacjenta, lub też przy przygotowywaniu publikacji czy wykładów.

Jakie są zalety systemu Fotomedicus?

Podstawową zaletą systemu Fotomedicus jest jego elastyczność. Umożliwia zarówno wykonywanie i gromadzenie dokumentacji fotograficznej, jak i prowadzenie pełnej dokumentacji medycznej. System ten charakteryzuje się bardzo dynamicznym rozwojem w zakresie wszystkich swoich funkcji, dzięki czemu umożliwia na przykład wnikliwą ocenę stanu skóry, planowanie zabiegów łącznie z wykonywaniem ich realistycznych symulacji  w czasie rzeczywistym, jak i precyzyjne i intuicyjne zarządzanie dokumentacją medyczną.

Producent systemu Fotomedicus bardzo liczy się z opiniami i uwagami swoich klientów, dlatego oprogramowanie jest nieustannie aktualizowane i wzbogacane o nowe funkcje tak, aby w pełni odpowiadać na zapotrzebowanie lekarzy.

Urządzenie charakteryzuje się bardzo wysoką jakością zdjęć, na których pracuje. W przypadku dokumentacji fotograficznej zmian skórnych niezwykle istotne jest jak najbardziej realistyczne odwzorowanie rzeczywistego wyglądu zmian i wykwitów. Parametry wykonywanych zdjęć opierają się na standaryzowanych ustawieniach, dzięki czemu minimalizowane jest ryzyko powstawania zniekształceń geometrycznych, a w procesie obróbki defekty te są niwelowane.

Dzięki powyższej funkcji, wykorzystując system Fotomedicus możemy liczyć na identyczność oraz powtarzalność wykonywanych fotografii, co z kolei jest warunkiem prawidłowego monitorowania dynamiki zmian, zwłaszcza po przeprowadzonym zabiegu.

W dobie co raz większej roszczeniowości pacjentów, aby zapewnić bezpieczeństwo lekarzowi w zakresie prawidłowej, pełnej dokumentacji medycznej, system Fotomedicus zapisuje wykonane fotografie nie tylko w formie standardowej, ale również w formie cyfrowych negatywów.

Aby zapewnić najwyższą jakość świadczonych usług oraz jak najlepiej spełnić oczekiwania i potrzeby pacjenta, urządzenie Fotomedicus daje możliwość bezpiecznej prezentacji zdjęć w trybie Portfolio. Dzięki tej funkcji, istnieje możliwość zaprezentowania pacjentowi na zdjęciach wyników przeprowadzanych przez siebie zabiegów w sposób zupełnie anonimowy, tak, że tajemnica lekarska i poufność zostają w pełni zachowane.

Celem zapewnienia łatwości komunikacji między personelem medycznym danej placówki, urządzenie daje możliwość podglądu dokumentacji również z innych komputerów podłączonych do odpowiednio zabezpieczonej sieci lokalnej.

Ostatnią, choć nie mniej istotną zaletą urządzenia Fotomedicus jest jego stosunkowo niewielki rozmiar, gdyż całe stanowisko pracy mieści się na powierzchni ok. 1,25×2,25m.

lek.med. Włodzimierz Rosiński
5/5 - (7 votes)

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530