Poznań ul. Promienista 132/1
pon-pt: 11:00-19:00

Emsella – terapia wysiłkowego nietrzymania moczu


Emsella to leczniczy fotel wykorzystujący technologię HIFEM do stymulacji i wzmacniania mięśni dna miednicy.

Posiada certyfikat amerykańskiej organizacji FDA (Food and Drug Administration) jako urządzenie o udowodnionej skuteczności w leczeniu wysiłkowego nietrzymania moczu.

Poprawia także jakość doznań w trakcie współżycia u Pań i Panów.

Emsella
Data aktualizacji: 2022-07-08 09:58:37

Emsella fotel

Czym się charakteryzuje zabieg?

  1. Nieinwazyjny i niechirurgiczny – bezbolesny, wręcz przyjemny
  2. Zapewnia silniejsze doznania seksualne
  3. Przeznaczony zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn
  4. Ponad 95% pacjentów wyleczonych z wysiłkowego nietrzymania moczu lub pęcherza nadaktywnego
  5. Wykonywany w ubraniu – można w tym czasie czytać gazetę, trwa 28 minut
emsella fotel

emsella fotel

Czym jest nietrzymanie moczu?

Nietrzymanie moczu, zwane również inkontynencją, jest bardzo przykrą przypadłością dotyczącą przede wszystkim kobiet, która w znacznym stopniu utrudnia codzienne funkcjonowanie. Jego definicja wyrażana jest jako niezamierzone i odbyte wbrew woli pacjenta częściowe lub całkowite opróżnienie się pęcherza moczowego.

Jest to jedna z najczęstszych przewlekłych chorób dotyczących kobiet, jednakże nietrzymanie moczu może również wystąpić u mężczyzn, choć taka sytuacja jest dużo rzadsza.

Aby zrozumieć mechanizm powstawania nietrzymania moczu, należy przyswoić podstawy anatomii i fizjologii układu moczowego. Rozpoczyna się on nerkami, czyli parzystym narządem, którego podstawowym zadaniem jest filtracja toksyn i metabolitów z organizmu, produkcja i zagęszczanie moczu. Są one zbudowane z kory, rdzenia oraz miedniczek nerkowych.

Funkcją tych ostatnich jest zbieranie wyprodukowanego przez nerki moczu i jego transport do moczowodów, w które płynnie przechodzą. Moczowody transportują mocz do pęcherza moczowego, w którym znajdują swoje ujście. Z kolei z pęcherza moczowego odchodzi cewka moczowa, przez którą mocz jest wydalany na zewnątrz organizmu.

U kobiet mięśnie dna miednicy odpowiadają za utrzymywanie moczu w pęcherzu poprzez zaciskanie cewki moczowej. W sytuacji, gdy pęcherz moczowy jest pełny, wysyła do mózgu sygnał odbierany jako uczucie chęci oddania moczu.

Następnie mózg wysyła sygnał zwrotny powodujący jednoczesny skurcz mięśni ściany pęcherza moczowego oraz rozluźnienie mięśni dna miednicy, powodując świadome oddanie moczu. Jeżeli któryś z powyższych procesów jest zaburzony, pojawia się nietrzymanie moczu.

Inkontynencja jest problemem dotyczącym przede wszystkim kobiet po 40 roku życia. Jednakże co raz częściej diagnozuje się je w młodym wieku.

Jakie są przyczyny nietrzymania moczu?

Przyczyn inkontynencji jest wiele i mogą one nakładać się na siebie. Do najważniejszych należą przede wszystkim różnego rodzaju infekcje dróg moczowych, których jednym z objawów jest właśnie nietrzymanie moczu. Na szczęście ta przyczyna jest łatwa do zniwelowania, które prowadzi do wycofania się problemu.

Drugą istotną przyczyną nietrzymania moczu mogą być zaburzenia hormonalne, a w szczególności obniżenie stężenia estrogenów. Powoduje powiem zmniejszenie elastyczności włókien mięśniowych pęcherza moczowego oraz mięśni dna miednicy, co z kolei wpływa negatywnie na stabilizację narządów moczowo-płciowych i zapewnienie ich prawidłowego funkcjonowania.

Bardzo ważną przyczyną pojawiania się nietrzymania moczu są również porody, a jego ryzyko wzrasta proporcjonalnie do ilości porodów, gdyż powodują one zmniejszenie napięcia i elastyczności mięśni dna miednicy. Do innych, rzadszych przyczyn inkontynencji należą między innymi ciężka praca fizyczna, otyłość, nadużywanie leków moczopędnych, nawracające zaparcia oraz wiele innych.

Czym jest BTL Emsella?

BTL Emsella fotel jest najnowocześniejszym obecnie dostępnym na rynku urządzeniem wykorzystywanym w leczeniu nietrzymania moczu. Jest to specjalne krzesło bazujące na innowacyjnej technologii HIFEM (High-Intensity Focused Elecrtomagnetic Technology).

Opiera się ona na działaniu energii elektromagnetycznej o dużym stopniu koncentracji i wysokiej intensywności, co z kolei pozwala na dotarcie wiązki energetyczmej do mięśni dna miednicy powodując ich stymulację, a także przywrócenie prawidłowej kontroli nerwowo-mięśniowej.

Jak działa BTL Emsella?

Działanie BTL Emsella opiera się na innowacyjnej technologii HIFEM (High-Intensity Focused Electromagnetic Technology). Dzięki niej możliwe jest wygenerowanie supramaksymalnych impulsów elektromagnetycznych, a także utrzymanie ich trwania nawet do kilku sekund.

Wiązka tej skoncentrowanej energii elektromagnetycznej penetruje w głąb tkanek docierając do mięśni dna miednicy, wywołując ich supramaksymalne skurcze, które są niezależne od czynności mózgu. Istotne jest to, że skurczy o takim nasileniu nie da się wygenerować innymi metodami, chociażby takimi jak ćwiczenia mięśni Kegla.

Cechą charakterystyczną działania urządzenia BTL Emsella jest stopniowe zwiększania intensywności emitowanej energii, a także częstotliwości impulsów. Dzięki temu podczas jednego zabiegu dochodzi nawet do kilku tysięcy skurczy supramaksymalnych, co w istotny sposób wpływa korzystnie na czynność mięśni dna miednicy oraz przywrócenie kontroli nerwowo-mięśniowej.

Jedna taka sesja trwa zazwyczaj około pół godziny, a wykonanie 4-6 powtórzeń umożliwia skuteczne i definitywne poradzenie sobie z tą przykrą dolegliwością, jaką jest nietrzymanie moczu.

BTL EMSELLA to najnowsze i najnowocześniejsze urządzenie do leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu oraz poprawy dysfunkcji seksualnych u kobiet oraz zaburzeń erekcji u mężczyzn. BTL EMSELLA wykorzystuje technologię HIFEM (High-Intensity Focused Electromagnetic Technology) w celu poprawy napięcia mięśni dna miednicy i przywrócenia kontroli nerwowo-mięśniowej.

Jakie są efekty działania BTL Emsella?

Urządzenie BTL Emsella pozwala poradzenie sobie z nietrzymaniem moczu na wszystkich trzech zasadniczych poziomach przyczynowych. Dzięki działaniu tej innowacyjnej technologii dochodzi do reedukacji mięśni dna miednicy, wzmocnienia mięśni Kegla oraz przywrócenia kontroli nerwowo-miejscowej.

Przeprowadzone dotychczas badania kliniczne pokazuję, że aż u 95% pacjentów poddanych zabiegowi z wykorzystaniem urządzenia BTL Emsella doszło do istotnej poprawy komfortu życia tak upośledzonego przez nietrzymanie moczu.

Zabieg fotel BTL EMSELLA ma na celu przywrócenie kontroli nerwowo-mięśniowej oraz wzmocnienie mięśni Kegla

Wysiłkowe nietrzymanie moczu zabieg – fotel Emsella, przyjemny i skuteczny.

Po zabiegu można wrócić do codziennych aktywności. W tym na siłownię.

Emsella Poznań

Ile kosztuje zabieg na nietrzymanie moczy?

Koszt jednego zabiegu na fotelu Emsella wynosi 400zł, przy opłacie pakietu 5 zabiegów jeden zabieg gratis.

Często powodem nietrzymania moczu jest pęcherz nadreaktywny, wówczas zastosowanie zabiegów Emsella przynosi znaczną poprawę.
lek.med. Włodzimierz Rosiński
5/5 - (7 votes)

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530