Poznań ul. Promienista 132/1
pon-pt: 11:00-19:00

Aqualyx


skuteczna lipoliza iniekcyjna, usuwanie tłuszczu bez skalpela. Aqualyx to obecnie jedyna substancja zarejestrowana w redukcji tkanki tłuszczowej, wykorzystująca metodę intralipoterapii.

W przeciwieństwie do dotychczas stosowanych w medycynie estetycznej substancji posiada on oficjalną europejską rejestrację do zabiegów ostrzykiwania tkanki tłuszczowej.

aqualyx
Data aktualizacji: 2020-09-13 20:11:13

Lek ten nie zawiera fosfatydylocholiny. Powszechnie wiadomo już, że fosfatydylocholina nie posiada żadnego działania powodującego niszczenie komórek tłuszczowych.

Faktycznie działającą substancją w roztworach fosfatydylocholiny jest stosowany detergent: deoksycholan sodu.

Aqualyx to roztwór mikrożelatynowy o działaniu adipocytolitycznym – co oznacza rozkład komórek tłuszczowych.

Preparat zawiera gąbkę cukrową o trójwymiarowej strukturze, w której umieszczone są mikro ilości substancji detergujących  rozpuszczonych w roztworze fosforanowym.

Kolejną pozytywną informacją, jest fakt, że obowiązkowa technika wprowadzania leku – technika intralipopterapii – jest najbardziej bezpiecznym i zupełnie bezbolesnym sposobem przeprowadzenia tego zabiegu.

Polega ona na ostrzykiwaniu okolicy z tkanką tłuszczową specjalną igłą – z zaledwie jednego lub ewentualnie dwóch miejsc wkłucia – czyli podczas zabiegu pacjent zostaje ukłuty igłą maksymalnie dwa razy. Pozwala to na znaczne zmniejszenie ryzyka powikłań, które dość często występują podczas dotychczasowych technik wykonywania zabiegów tak zwanej „lipolizy iniekcyjnej”.

Aqualyx – dla kogo

Zabieg możemy zastosować w takich miejscach jak:

KTO JEST NAJLEPSZYM KANDYDATEM DO TEGO ZABIEGU?

Najlepsze efekty osiągalne są u pacjentów z odpowiednią waga lub lekką nadwagą z miejscowym nagromadzeniem tłuszczu. Zwłaszcza w przypadku miejscowych otłuszczeń u kobiet w takich miejscach jak: biodra, bryczesy, wewnętrzna strona kolan, które nie ulegają redukcji pomimo ćwiczeń i diety.

Usuwanie nadmiaru tłuszczu jeszcze nigdy nie było tak bezpieczne.

UWAGA! Aqualyx nie jest preparatem odchudzającym.

Aqualyx

Jeżeli do usunięcia jest większy pokład tkanki tłuszczowej, bardziej skuteczne będzie zastosowanie liposukcji.

Szczególnie jeżeli pacjentka oczekuje szybkich i bardziej widocznych efektów.

Aqualyx

W dzisiejszych czasach nadwaga i otyłość są klasyfikowane jako choroby cywilizacyjne. Mogą one być chorobą samą w sobie, mogą być również objawami różnych schorzeń zarówno natury somatycznej jak i psychicznej.

Pozornie może się wydawać, że nic prostszego. Przecież wystarczy zdrowo się odżywiać i dbać o codzienny ruch. Ale czy to aby na pewno zawsze wystarczy? Co z osobami, u których intensywny wysiłek fizyczny albo restrykcyjne diety są przeciwwskazane? Czy istnieje dla nich jakiś skuteczny i bezpieczny sposób, aby pozbyć się nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej i zmniejszenie ryzyka chorób związanych z nadwagą i otyłością?

Współczesna medycyna estetyczna daje nam możliwości, aby w stosunkowo prosty i bezpieczny sposób zgubić zbędne kilogramy. Jednym z najpopularniejszym zabiegów mających na celu eliminację zbędnej tkanki tłuszczowej jest liposukcja. Polega na nieodwracalnym pozbyciu się nadmiernie nagromadzonej tkanki tłuszczowej. Klasyczną liposukcję przeprowadza się wprowadzając odpowiednią kaniulę w tkankę tłuszczową i jej eliminację z wykorzystaniem podciśnienia. Jej niewątpliwą zaletą jest bardzo szybki efekt.

Zabieg ten ma jednak szereg wad – usuwana tkanka tłuszczowa ulega uszkodzeniu, przez co często w jej miejscu tworzą się krwiaki i obrzęki. Ponadto jest to zabieg wiążący się ze sporą bolesnością i niejednokrotnie koniecznością hospitalizacji. Alternatywą dla tego procesu jest przeprowadzenie zabiegu lipolizy injekcyjnej, opierającego się na pobudzaniu fizjologicznych procesów metabolicznych w obrębie tkanki tłuszczowej. Jednak również on wiąże się on z pewnymi niedogodnościami. Czy w związku z powyższym jest jakaś lepsza droga do pozbycia się nadmiaru tłuszczu?

Na czym polega lipoliza?

Lipoliza jest fizjologicznym procesem zachodzącym w organizmie, wskutek którego dochodzi do rozkładu tkanki tłuszczowej. Podczas niego cząsteczki trójglicerydów rozkładają się na glicerol i wolne kwasy tłuszczowe. Jest to kluczowy proces niezbędny do prawidłowego przebiegu metabolizmu lipidów. Jest on regulowany na drodze skomplikowanych mechanizmów hormonalnych. Lipoliza to podstawa w pozyskiwaniu energii z tkanki tłuszczowej, która jest jej magazynem.

Dzięki osiągnięciom współczesnej medycyny estetycznej proces ten możemy indukować w kontrolowany sposób. Zabiegi z wykorzystaniem technologii lipolizy iniekcyjnej, polegające na wstrzykiwaniu w docelową okolicę specjalnych substancji powodujących pobudzanie procesów lipolizy, a następnie usunięciu rozłożonej tkanki, jest jedną z podstawowych metod usuwania niepożądanej tkanki tłuszczowej.

Czym jest Aqualyx?

Aqualyx jest innowacyjną metodą wykorzystującą metodę intralipoterapii. Jest to obecnie jedyna substancja zarejestrowana w Europie do ostrzykiwania tkanki tłuszczowej. Większość preparatów wykorzystywanych do tego celu zawiera fosfatydylocholinę, a substancją faktycznie odpowiadającą za adipocytolizę jest deoksycholan sodu będący detergentem. Natomiast Aqualyx jest roztworem mikrożelowym o działaniu adipocytolitycznym. Pojęcie to oznacza zdolność do rozkładania komórek tłuszczowych.

Budowa preparatu wygląda tak, że zawiera specjalną polisacharydową gąbkę o strukturze trójwymiarowej. W niej umieszczona jest sieć, w której znajdują się związki chemiczne powodujące pobudzenie rozkładu komórek tłuszczowych.

Aplikacja preparatu Aqualyx odbywa się z wykorzystaniem tak zwanej technologii intralipoterapii. Polega na wstrzyknięciu przy pomocy specjalnej igły specjalnego preparatu powodującego rozpad komórek tłuszczowych. Kolejną zaletą, również świadczącą o innowacyjności zabiegu jest fakt, że całość procedury przeprowadzana jest z jednego, maksymalnie dwóch wkłuć. Dzięki temu zabieg charakteryzuje się praktycznie całkowitą bezbolesnością, a także wysokim bezpieczeństwem.

Nie wymaga żadnego znieczulenia, choć oczywiście u osób z wybitnie wysoką wrażliwością na ból można zastosować miejscowo działające kremy anestetyczne (na przykład krem EMLA). Procedura przeprowadzana jest ambulatoryjnie, a hospitalizacja nie jest konieczna. Rekonwalescencja również jest bardzo krótka i praktycznie od razu po zabiegu można powrócić do codziennej aktywności. Powikłania po przeprowadzeniu tego zabiegu nie występują jeśli jest prawidłowo podany.

Dla kogo przeznaczony?

Zabieg z wykorzystaniem preparatu Aqualyx adresujemy przede wszystkim dla ludzi chcących pozbyć się niechcianej, nadmiernej tkanki tłuszczowej. Jest on nową, doskonałą i bezpieczniejszą alternatywą dla różnego rodzaju liposukcji. Dzięki swojej wszechstronności może być zastosowany w wielu partiach ciała, na przykład w obrębie ramion, ud, kolan, karku, brzucha, pleców, twarzy, piersi czy pośladków.

Najlepszy efekt obserwuje się u pacjentów z nadwagą małego i średniego stopnia, z miejscowym nadmiarem tkanki tłuszczowej, który nie daje się wyeliminować metodami klasycznego odchudzania (odpowiednia dieta, regularne ćwiczenia fizyczne). U osób z nadwagą wyższego stopnia efekty pojedynczego zabiegu nie są tak spektakularne i uzyskanie optymalnego rezultatu jest bardziej czasochłonne, wymaga bowiem powtórzeń.

Należy pamiętać, że zabieg z zastosowaniem substancji Aqualyx nie jest metodą odchudzającą a jedynie procedurą lipomodelującą. Oznacza to, że nie może być alternatywą dla klasycznych metod odchudzania. Różnicą jest to, że zabieg lipomodelujący polega na szybkim, mechanicznym usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej. Odchudzanie zaś polega na przestrojeniu metabolizmu organizmu na fizjologiczne spalanie tłuszczu, oraz zmniejszoną tendencję do jego odkładania, czego efektem jest ogólny efekt prozdrowotny.

U kogo przeciwwskazany?

Jak każdy zabieg z zakresu medycyny estetycznej, procedura z wykorzystaniem preparatu Aqualyx jest przeciwwskazana u niektórych pacjentów. Oczywiście, jak w większości przypadków, procedury tej nie należy przeprowadzać u kobiet w ciąży oraz karmiących piersią. Ponadto jest ona przeciwwskazana u osób borykających się z ciężkimi przewlekłymi chorobami układu sercowo-naczyniowego, takimi jak choroba niedokrwienna serca, niewydolność serca, czy nadciśnienie tętnicze.

Ponadto nie należy jej wykonywać u osób przyjmujących leki przeciwzakrzepowe. Kolejną grupę przeciwwskazań należą choroby autoimmunologiczne (na przykład choroba Hashimoto – schorzenie dotyczące tarczycy). Zabiegu z wykorzystaniem preparatu Aqualyx nie powinien być również wykonywany u osób cierpiących na cukrzycę. Oczywiście przeciwwskazaniem są również aktywne procesy infekcyjne w obrębie skóry.

Bardziej skutecznym i przewidywalnym zabiegiem jest liposukcja laserowa.

Przeczytaj także
lek.med. Włodzimierz Rosiński
5/5 - (9 votes)

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530