Poznań ul. Promienista 132/1
pon-pt: 11:00-19:00

Accent Prime Poznań


Accent Prime Poznań to podwójne działanie: radiofrekwencja plus ultradźwięki

Dzięki podwójnemu działaniu następuje:

  • Redukcja tkanki tłuszczowej
  • Poprawa jakości skóry
  • Ujędrnienie skóry
  • Produkcja nowego kolagenu
accent prime, accent prime poznań
Data aktualizacji: 2022-05-27 08:51:02

Accent Prime  – obecnie nie stosujemy tego urządzenia – w naszym gabinecie stosujemy Venus Legacy

Wskazania do Accent Prime

Zabiegi Accent Prime Poznań doskonale sprawdzają się w modelowaniu trudnych okolic ciała:

Kiedy są widoczne efekty po zabiegu Accent Prime Poznań

Pierwsze efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu. Z upływem czasu, w miarę odbudowania włókien kolagenowych, narastają.

Pełen efekt zabiegów widoczny jest po upływie 3 do 6 miesięcy.

Jeżeli zależy nam na utrzymaniu efektu przez długie miesiące – trwały rezultat zapewnia wykonanie pełnego cyklu terapii – najczęściej są to cztery zabiegi w odstępach tygodniowych, chociaż dużo zależy od indywidualnych ustaleń i diagnozy kosmetologa.

Accent Prime™ to wyjątkowo zaawansowana  platforma zabiegowa renomowanej marki Alma Laser.

Urządzenie wyposażone jest w kilka głowic , przeznaczone do zabiegów ujędrniających, modelujących, wyszczuplających i odmładzających. 

Niesamowita skuteczność urządzenia Accent Prime Poznań w nieinwazyjnym liftingu skóry oraz likwidacji „drugiego podbródka” polega na rewolucyjnym połączniu fali ultradźwiękowej (US)  z falą radiową unipolarną o najwyższej na rynku dostępnej częstotliwości 40,68 MHz.

Czym są i skąd się biorą ultradźwięki?

Ultradźwięki należą do grupy zjawisk akustycznych. Są zaburzeniem mechanicznym, które rozchodzą się falowo w ośrodku materialnym. Tym, co odróżnia je od fal elektromagnetycznych jest konieczność występowania elastycznego ośrodka do rozchodzenia się fal. Mogą być one interpretowane jako fala ciśnienia lub przemieszczanie się cząstek.

Jednakże nie jest to fizyczne przemieszczanie się substancji, a jedynie deformacji sprężystych danego ośrodka. Dzięki temu dochodzi do przekazywania energii. W tkankach miękkich fale rozchodzą się podłużnie, w przypadku kości mogą również przybierać postać fal poprzecznych.

Zakres częstotliwości ultradźwięków mieści się w przedziale od 20kHz do 1GHz. Fale poniżej dolnej granicy to dźwięki słyszalne dla ucha ludzkiego, natomiast powyżej górnej zwane są hiperdźwiękami. Niektóre gatunki zwierząt (np. nietoperz, delfin czy pies) słyszą dźwięki o tej częstotliwości. Ultradźwięki znalazły zastosowanie w wielu dziedzinach życia i nauki.

Również w medycynie są szeroko wykorzystywane. Jedna z podstawowych metod diagnostycznych, jaką jest ultrasonografia (USG), właśnie na nich opiera swoje działanie. Stosowane są również w urologii do kruszenia dużych kamieni nerkowych, które nie mogą być wydalone w fizjologiczny sposób. Również współczesna medycyna estetyczna dysponuje zabiegami, których istota oparta jest na zjawisku fali ultradźwiękowej.

Źródłem fal ultradźwiękowych wykorzystywanych w medycynie są specjalne przetworniki, które działają na zasadzie odwrotnego efektu piezoelektrycznego. Osiąga się go wykorzystując specjalne kryształy piezoelektryczne, które pod wpływem napięcia elektrycznego kurczą się
i rozszerzają powodując wytworzenie fali ultradźwiękowej.

Fala ultradźwiękowa rozchodząca się w tkankach ulega szeregowi przemian, które zależą od właściwości ośrodka, zwłaszcza od jego gęstości. Fala akustyczna może ulegać odbiciu, załamaniu, ugięciu, rozproszeniu i pochłonięciu.

Czym są i skąd się biorą fale radiowe?

Fale radiowe są rodzajem fal elektromagnetycznych o bardzo szerokim spektrum częstotliwości. Mieści się ona w przedziale od 3kHz do aż 3THz. Przedziały te są jednak zmienne i zależą od źródeł publikujących ich definicję. Ich cechą charakterystyczną jest to, iż nie wymagają one udziału sztucznego przewodnika do rozchodzenia się w przestrzeni.

Zasadniczo, źródła ich pochodzenia dzielą się na podstawowe dwie grupy. Pierwszą z nich stanowią źródła naturalne, drugą zaś sztuczne. Do źródeł naturalnych zaliczają się gwiazdy, radiogalaktyki, zorze polarne, zjawiska geologiczne zachodzące wewnątrz Ziemi, a także wyładowania atmosferyczne, jakie powstają podczas burz.

Wśród źródeł sztucznych wyróżniono zaś zamierzone oraz niezamierzone. Źródła sztuczne zamierzone to znane powszechnie odbiorniki radiowe. Źródła sztuczne niezamierzone to wszelkiego rodzaju zakłócenia i szumy powstające podczas prac komputerów, kuchenek mikrofalowych, instalacji prądu elektrycznego, silników komutatorowych, ale także podczas eksplozji nuklearnych, których częścią jest powstanie impulsu elektromagnetycznego.

Czym jest i na czym polega technologia Accent Prime Poznań?

         Accent Prime jest innowacyjną, wielozadaniową platformą wykorzystywaną w celu modelowania sylwetki. Łączy ona w sobie technologię fal radiowych oraz ultradźwięków. W jej skład chodzą technologie fali radiowej unipolarnej o wysokiej częstotliwości, fali radiowej bipolarnej, a także trzy typy ultradźwięków. Jako przykład mogą tu posłużyć chociażby ultradźwięki Lambda, które działają w sposób wysoce selektywny na komórki tłuszczowe i dają bardzo wysoki poziom kawitacji.

Zimne ultradźwięki, oddziałując na błonę komórkową komórek tłuszczowych zwanych adipocytami, powoduje ich destrukcję, a tym samym indukując proces lipolizy. Z kolei współwystępujące z nimi ciepłe ultradźwięki ułatwiają proces ich kawitacji. Ponadto umożliwiają one bardzo precyzyjne i skoncentrowane, a tym samym bardzo bezpieczne ogrzewanie tkanki w różnych warstwach skóry. Fala unipolarna dostarcza skoncentrowaną falę radiową w głąb tkanek wspomagając procesy lipolizy.

Jak wygląda zabieg z wykorzystaniem technologii Accent Prime?

Optymalizację zabiegu z wykorzystaniem technologii Accent Prime gwarantuje budowa urządzenia. Specjalna głowica zabiegowa jest wykorzystana w specjalną końcówkę w kształcie talerza. Umożliwia to optymalne skrócenie czasu zabiegu. Dla przykładu, zabieg na powierzchni skóry 300cm2 trwa jedyne 20 minut. Rozgrzewające skórę ultradźwięki w sposób równomierny rozkłada się w tkance, co optymalizuje zarówno bezpieczeństwo jak i skuteczność zabiegu.

Dzięki innowacyjnym aplikatorom, w które wyposażone jest urządzenie oraz dzięki wykorzystaniu specjalnego systemu chłodzącego, możliwe jest bezpieczne zastosowanie stosunkowo wysokiej energii. Powoduje to nie tylko skrócenie czasu zabiegu, ale także redukuje ilość jego powtórzeń niezbędnych do uzyskania optymalnego rezultatu, a za razem zapewnia wysoki komfort podczas przeprowadzania zabiegu dla pacjenta.

Pierwsze efekty zabiegu zazwyczaj widoczne są już od razu po pierwszym zabiegu. Narastają one z czasem, wraz z postępem odbudowy włókien kolagenowych. Na pełen rezultat trzeba poczekać kilka miesięcy, jednakże zazwyczaj nie dłużej niż pół roku.

U kogo wskazany jest zabieg z wykorzystaniem technologii Accent Prime?

Istnieje bardzo szeroka grupa wskazań, w których zabieg z wykorzystaniem technologii Accent Prime Poznań może być zastosowany. Należą do nich wszelkiej maści metody modelowania sylwetki polegające na usuwaniu nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej czy usuwaniu cellulitu.

Accent Prime Poznań zastosowanie

Ponadto przeciwdziała procesom starzenia się poprzez poprawę napięcia i jędrności skóry w przypadku jej wiotkości, usuwanie rozstępów, blizn, zmarszczek. Nadaje się również do usuwania wszelkiego rodzaju przebarwień występujących w obrębie skóry. Pozwala wyrównać nierówności po takich zabiegach jak liposukcja.

Accent Prime Poznań

lek.med. Włodzimierz Rosiński
5/5 - (7 votes)

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530