Zabiegi stosowane w modelowaniu sylwetki

Zabiegi stosowane w modelowaniu sylwetki

Nadwaga i otyłość są klasyfikowane w dzisiejszych czasach jako choroby cywilizacyjne. Są efektem wzrastającej tendencji do niezdrowego odżywiania się oraz prowadzenia siedzącego trybu życia. Poza oczywistym negatywnym wpływem na zdrowie człowieka, wpływają one również na wygląd zewnętrzny oraz zdrowie psychiczne związane z poczuciem atrakcyjności. Nadmiar tkanki tłuszczowej często powoduje, że źle czujemy się
w swoim ciele.

Jak więc temu zaradzić? Oczywiście najskuteczniejsze jest dbanie o siebie i prowadzenie zdrowego trybu życia. Regularne spożywanie pełnowartościowych posiłków, eliminacja z diety cukrów prostych oraz łączenia węglowodanów z tłuszczami, nieobjadanie się przed snem, oraz zapewnienie odpowiedniej podaży białka są kluczowe dla zachowania atrakcyjnego wyglądu. Poza tym nieodzowna jest właściwa podaż wody (30-40ml/kg masy ciała/dobę), regularna aktywność fizyczna oraz unikanie używek.

Jednak często pomimo prawidłowego odchudzania, niejednokrotnie nie udaje nam się pozbyć nadmiaru tkanki tłuszczowej. W takich przypadkach z pomocą przychodzi medycyna estetyczna.

Liposukcja, czyli pozbyć się niechcianego

Najpopularniejszą metodą mającą na celu pozbycia się niechcianego nadmiaru tkanki tłuszczowej, oferowanych przez współczesną medycynę estetyczną jest liposukcja. Jest to zabieg polegający na mechanicznym usunięciu nadmiaru tłuszczu. Podstawowa metoda polega na zastosowaniu próżni do wyeliminowania nadmiaru tkanki tłuszczowej. Jest to jednak metoda wymagająca znieczulenia ogólnego i związanej z tym hospitalizacji.

Współczesna medycyna estetyczna oferuje innowacyjne modyfikacje tego zabiegu, dzięki którym możliwe jest bezurazowe i bezbolesne oddzielenie tkanki tłuszczowej od struktur otaczających, bez uszkodzenia naczyń i nerwów oraz innych narządów.

Przykładem jest liposukcja infradźwiękowa N.I.L. (Nutational Infrasonic Liposculpture), która wykorzystuje zjawisko ruchów nutacyjnych wykonywanych przez kaniulę wprowadzaną w tkanki. Generują one powstawanie fal akustycznych o częstotliwości infradźwięków, co powoduje atraumatyczną separację tłuszczu.

Inną metodą jest zabieg z zastosowaniem aparatu Body Jet. To innowacyjne uszkodzenie wykorzystuje technologię WAL (Water-jet Assisted Liposuction). Polega ona na zastosowaniu strumienia płynu pod ciśnieniem, który bezurazowo oddziela tkankę tłuszczową od otoczenia. Roztwór zawiera również adrenalinę, której zadaniem jest skurcz włosowatych naczyń krwionośnych, co dodatkowo zmniejsza ryzyko ewentualnych krwawień, a także środek znieczulający co zmniejsza bolesność zabiegu.

Powyższe metody mają tę przewagę nad klasyczną liposukcją, że po pierwsze są praktycznie bezbolesne, tak więc nie wymagają znieczulenia ogólnego ani opieki anestezjologicznej, zupełnie wystarczające jest znieczulenie miejscowe. Zmniejsza to zatem ryzyko powikłań zabiegu związanych ze znieczuleniem. Ponadto, tkanka tłuszczowa uzyskana drogą wyżej opisanych metod, w przeciwieństwie do klasycznej liposukcji, jest nieuszkodzona. Wiąże się to z możliwością jej zastosowana do zabiegu lipomodelingu, wykorzystywanego na przykład do modelowania piersi czy pośladków. Procedury te można wykonywać jednoczasowo.

Jak każdy zabieg z zakresu medycyny estetycznej liposukcja obarczona jest przeciwwskazaniami. Nie zaleca się wykonywania jej u kobiet w ciąży i podczas karmienia piersią, u chorych na przewlekłe choroby układu krążenia, cukrzycę, choroby autoimmunologiczne, nowotwory, a także u osób z aktywnymi procesami zapalnymi, zwłaszcza w obrębie skóry.

Venus Legacy

Venus Legacy jest innowacyjną technologią opartą na wielozadaniowym systemie opartym na połączeniu oddziaływania wielobiegunowych fal radiowych oraz pulsacyjnego pola magnetycznego. Wykorzystuje ono najnowszej generacji technologię MP2, dzięki której możliwe jest oddziaływanie w głębszych warstwach skóry, powodując poprawę miejscowej cyrkulacji krwi w naczyniach włosowatych. Efektem tego jest spulchnienie i ujędrnienie skóry, a także zmniejszenie bądź wręcz eliminacja cellulitu.

Mechanizm działania urządzenia Venus Legacy jest wielopłaszczyznowy. Opiera się na innowacyjnej, opatentowanej technologii MP2, dzięki której wytwarza specyficzną matrycę cieplną na skórze powodującą w rezultacie ujędrnienie skóry, redukcję, a nawet usunięcie cellulitu. Dochodzi do tego dzięki oddziaływaniu opartemu na czterech filarach.

Pierwszym z nich jest działanie wielobiegunowych fal radiowych. Ich oddziaływanie na tkanki opiera się na reakcji termicznej. Polega ona na bardzo precyzyjnym i punktowym wywołaniu mikrouszkodzeń tkanek, co pobudza zachodzenie procesów naprawczych i regeneracyjnych. Polegają one na wytwarzaniu włókien kolagenowych i elastynowych, czego rezultatem jest zwiększenie napięcia i jędrności skóry, a w efekcie zredukowaniem cellulitu.

Drugim filarem jest działanie impulsowego pola magnetycznego, które oprócz pobudzania syntezy kolagenu samej w sobie, powoduje zwiększanie powstawania fibroblastów, czyli komórek tkanki łącznej wytwarzających te włókna. Ponadto, dzięki oddziaływaniu pola magnetycznego, dochodzi do poprawy ukrwienia tkanek poddawanych zabiegowi, co dodatkowo wpływa pozytywnie na ich wygląd.

Trzecią metodą wchodzącą w skład działania urządzenia Venus Legacy jest tak zwana technologia podciśnieniowa Vari Pulse TM, która umożliwia precyzyjną regulację głębokości penetracji w tkankę. Dzięki temu możliwe jest bardzo dokładne oddziaływanie na konkretnych warstwach tkanek. Ponadto biorą udział w drenażu limfatycznym tkanek oraz poprawie ich ukrwienia.

Ostatnią płaszczyzną mechanizmu działania urządzenia Venus Legacy jest technologia podniesienia temperatury tkanki w czasie rzeczywistym. Dzięki utrzymywaniu ciągłego kontaktu głowicy urządzenia wyposażonej we wbudowany termometr z tkanką, możliwy jest pomiar bieżącej temperatury tkanki z jej graficzną prezentacją, a w efekcie bardzo precyzyjnej jej kontroli oraz zwiększania w sposób bezpieczny. Współdziałanie wyżej opisanych mechanizmów gwarantuję technologię 4D funkcjonowania urządzenia Venus Legacy, czym zapewnia możliwość osiągnięcia optymalnego efektu dla pacjentki przy zachowaniu najwyższego poziomu bezpieczeństwa zabiegu.

Zabiegi stosowane w modelowaniu sylwetki Poznań

5/5 - (7 votes)