Zabiegi odmładzające dla kobiet

Zabiegi odmładzające dla kobiet

Zabiegi odmładzające dla kobiet w wieku od 30 do 60 lat

Po 30 roku życia, kobiety dostrzegają pierwsze oznaki starzenia się skóry, której potrzeby zmieniają się średnio co dziesięć lat. Z pomocą w walce ze zmarszczkami mimicznymi i innymi defektami urody przychodzi medycyna estetyczna, jednak zastosowane zabiegi muszą być odpowiednio dobrane do skóry. Poniżej znajdą Państwo informacje na temat tego, jakie zabiegi najlepiej zastosować względem wieku.

Oznaki starzenia są widoczne u jednych osób szybciej, a u drugich później.  Jednak u każdego procesy zachodzące wewnątrz skóry są takie same. Dochodzi do stopniowego spadku produkcji kolagenu i elastyny. Skutkiem tego jest utrata jędrności skóry i pojawienie się zmarszczek. Skóra też słabiej się regeneruje, ponieważ zmniejsza się podział i wzrost komórek.

Po pewnym czasie oznaki starzenia się zaczynają być widoczne u wszystkich. Mogą Państwo temu zapobiec, dzięki medycynie estetycznej, która oferuje wiele zabiegów odmładzających. Poniżej został przedstawiony umowny podział zabiegów ze względu na wiek. Należy zaznaczyć, że nie zastąpi on wcześniejszej konsultacji z lekarzem, która jest niezbędna. Co istotne, większość z wymienionych metod może być stosowana niezależnie od wieku.

Zabiegi odmładzające dla kobiet od 30 do 40 roku życia

Kobiety, które ukończyły 30 rok życia przeważnie zauważają pierwsze oznaki starzenia się skóry.  Przez wiele bodźców, do których zalicza się stres, życie w biegu i ciągłe zmęczenie, skóra wolniej się regeneruje. Staje się matowa i sucha, co prowadzi do powstania pierwszych zmarszczek mimicznych.

Mezoterapia mikroigłowa – dermapen

W związku z tym, jedną z proponowanych dla Państwa metod zwalczających pierwsze symptomy starzenia się skóry jest zabieg wykonywany urządzeniem o nazwie dermapen. Jest to specjalny sprzęt medyczny, za pomocą którego wykonywane są zabiegi odmładzające i lecznicze m.in. na całej twarzy. Mezoterapia mikroigłowa wykonana z użyciem dermapenu stymuluje tworzenie nowego kolagenu. Zabieg ten wykonywany jest nawet u pacjentów z wiotką i cienką skórą. Jedną z jego zalet jest to, że nie wyłącza pacjenta z życia codziennego. Dzień po zabiegu, w miejscach poddawanych zabiegowi, będzie utrzymywać się jedynie lekkie zaczerwienienie. W kolejnym dniu pacjent może już normalnie funkcjonować.

Laser frakcyjny

Innym zabiegiem, z którego mogą Państwo skorzystać po 30 roku życia, jest laser frakcyjny. Jest on wykorzystywany do odmładzania skóry, redukcji blizn, wiotkości skóry czy też rozszerzonych porów. Zabieg jest mało bolesny i nie wymaga zastosowania znieczulenia. Skóra po nim początkowo może być zaczerwieniona, co będzie utrzymywać się przez kilka godzin. Na naskórku mogą pojawić się również drobne zmiany, które znikają po krótkim czasie.

Plastyka powiek z użyciem lasera

Kolejnym proponowanym przez Aestetic Clinic zabiegiem jest plastyka powiek. Metoda ta stosowana jest najczęściej u kobiet, które ukończyły 35 lat. Technika ta wykorzystywana jest w leczeniu zjawiska opadającej powieki. Usuwany jest nadmiar wiotkiej skóry, czasem też niewielka ilość tkanki tłuszczowej. Ich nadmiar sprawia, że powieka wygląda na cięższą. Postarza to twarz i może to prowadzić do powstania zaburzeń widzenia, które związane są z opadaniem powieki na linię rzęs. Plastyka powiek wykonana za pomocą lasera nie powoduje dużego krwawienia, a czas rekonwalescencji jest znacznie krótszy w porównaniu do tradycyjnej operacji podnoszącej powieki.

Powiększanie ust

Powiększanie ust to kolejny zabieg odmładzający, który mogą Państwo wykonać bez względu na wiek. Najczęściej decydują się na niego kobiety po 30 roku życia. Jednak w tym wypadku nie ma przeciwwskazań co do wieku. U kobiet młodych zabieg ten wykonuje się, aby zlikwidować kompleks wąskich ust o słabo zarysowanych konturach. Jest to również spotykane w niewielkim procencie u mężczyzn. Natomiast u starszych kobiet, powiększanie ust wykonuje się ze względu na utratę sprężystości mięśni twarzy. Zabieg ten wykonywany jest z użyciem kwasu hialuronowego, który daje błyskawiczne efekty. W ciągu kilku minut uzyskujemy pożądany kształt i wygląd ust. Po takim zabiegu może pojawić się obrzęk utrzymujący się od 2 do 4 dni oraz maleńkie krwiaki czy siniaki, które znikają w ciągu 5 dni, a także krótkotrwała bolesność podczas dotykania. Ostateczny efekt po powiększaniu ust jest widoczny po dwóch tygodniach od jego wykonania.

Liposukcja

Kolejnym dość popularnym zabiegiem jest liposukcja, która polega na odsysaniu tkanki tłuszczowej w miejscu, gdzie jest jej nadmiar. Najczęściej tyczy się takich partii ciała, jak brzuch, boczki i uda. Metoda ta stosowana jest też do usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej z podbródka. Liposukcja wymaga znieczulenia ogólnego i hospitalizacji. Istnieją jednak innowacyjne modyfikacje tego zabiegu, które pozwalają na bezbolesne i bezinwazyjne usunięcie efektu podwójnego podbródka. Należą do nich lipoliza laserowa, płyn Kleina i liposukcja podbródka N.I.L. Po wykonanym zabiegu, zakładana jest specjalna odzież uciskowa, której zadaniem jest zapobieganie tworzenia się obrzęków i umożliwienie szybkiego oraz niewidocznego gojenia się ran. Efekt końcowy tej metody widoczny jest po upływie miesiąca. Przed pierwsze 2-3 dni w okolice podbródka mogą być bolesne uciskowo. Warto zaznaczyć, że zabieg liposukcji nie jest metodą na odchudzanie, a jego zadaniem jest jedynie modelowanie sylwetki.

Zabiegi odmładzające dla kobiet od 40 do 60 roku życia

Wiek 40 lat uważany jest za przełomowy. Skóra w tym okresie radzi sobie jeszcze całkiem dobrze. Produkcja kolagenu i elastyny znacznie spada, jednak jeśli cera jest odpowiednio zadbana, nie wpływa to na jej wygląd. Natomiast, w momencie, gdy skóra nie była prawidłowo pielęgnowana, będą widoczne takie zmiany jak: policzki, które straciły na objętości, opadające kąciki ust i oczu, czy pogłębienie się bruzd nosowo-wargowych. Tempo pojawiania się zmian na twarzy jest zależne nie tylko od stosowanej pielęgnacji, ale również od sposobu odżywiania się, trybu życia, a także genów. Mimo to, po jakimś czasie starzenie się skóry będzie widoczne. Na szczęście ten proces można odwrócić.

Wampirzy lifting – osocze bogatopłytkowe

Po 40 roku życia mogą Państwo skorzystać z zabiegu z użyciem osocza bogatopłytkowego zwanego również wampirzym liftingiem. Zabieg cieszy się dużym zainteresowaniem wśród pacjentów, ponieważ jest nie tylko skuteczny, bezpieczny, ale przede wszystkim jest szczególnie dedykowany osobom, które cierpią na alergie. Osocze bogatopłytkowe otrzymywane jest z krwi pacjentów. Po odwirowaniu pobranej próbki uzyskuje się płytki krwi. Są one bardzo ważne dla regeneracji komórek skóry. Podczas zabiegu może być odczuwany dyskomfort w trakcie ukłucia igłą. Nie ma przeciwwskazań, aby skorzystać z tej metody nawet latem. Metoda upiększania przy użyciu osocza bogatopłytkowego często jest łączona z dermapenem oraz laserem frakcyjnym.

Radiofrekwencja mikroigłowa

Kolejny zabiegiem, proponowanym dla Państwa w tym wieku, jest radiofrekwencja mikroigłowa. Zwiększa ona napięcie skóry, usuwa zmarszczki, blizny, rozstępy i wiotką skórę. W trakcie zabiegu skóra jest nakłuwana mikroigłami i jednocześnie ogrzewana za pomocą promieniowania elektromagnetycznego. Nakłuwanie tkanki mikroigłami pobudza jej regenerację, natomiast wytworzone ciepło obkurcza włosy kolagenowe i pobudza procesy tworzenia się nowego kolagenu. Dzięki połączeniu tych technik otrzymujemy lepsze efekty, niż przy stosowaniu ich osobno. Zabieg można wykonywać przez cały rok, jest on bezbolesny, a nawet dla niektórych jest bardzo przyjemny przez wzgląd na odczuwanie ciepła.

Jakie zabiegi po 60 roku życia?

Po ukończeniu 60 roku życia następuje gwałtowny spadek estrogenów. Ich zadaniem jest pobudzanie receptorów, które z kolei wysyłają sygnały do regeneracji. Receptory te zaczynają zanikać, kiedy poziom hormonów utrzymuje się na niskim poziomie przez długi czas. Następuje również zwolnienie podziału i wzrostu komórek, co stanowi ochronę przed szybkim dzieleniem się uszkodzonych komórek, tym samym przed rozwojem nowotworów. Negatywnym efektem jest coraz cieńsza skóra, zanik jędrności i elastyczności oraz pogłębienie się zmarszczek.

Po 60 roku życia mogą Państwo nadal korzystać z zabiegów upiększających w Aestetic Clinic. W takim wieku częściej stosuje się metody bardziej inwazyjne, ale nie ma przeciwwskazań w stosowaniu wyżej wymienionych zabiegów, przed wcześniejszym skonsultowaniem tego z lekarzem.

Zabiegi odmładzające dla kobiet od 40 do 60 roku życia

5/5 - (7 votes)