Zabiegi na ciało

zabiegi na ciałoNajczęściej wykonywane zabiegi na ciało:

Dermapen (blizny, rozstępy, przebarwienia)

Osocze bogatopłytkowe (wypadanie włosów, blizny, cellulit, rozstępy)

Karboksyterapia  (blizny, usuwanie tłuszczu, rozstępy, wypadanie włosów, bolesność lokalna, utrata jędrności skóry)

Mezoterapia igłowa  (blizny, rozstępy, wypadanie włosów)

Zabiegi na ciało

Zdrowy, młody i piękny wygląd to jedno z największych marzeń współczesnego człowieka. Chcemy zachować go jak najdłużej. Zgrabna, idealnie wymodelowana sylwetka, doskonałe proporcje ciała, zdrowa skóra bez wad i defektów, zahamowanie procesu starzenia, lśniące, zdrowe, gęste włosy… Tak chcemy siebie widzieć.

Natura jednak nie zawsze jest dla nas łaskawa, a upływ czasu i liczne niekorzystne procesy zachodzące w ludzkim ciele – czy to w sposób naturalny, czy też w wyniku działania najróżniejszych czynników zewnętrznych – nie pomagają. Marzenia jednak czasem się spełniają.

Także te o pięknym, zdrowym i młodym ciele. Z pomocą przychodzi, prężnie rozwijająca się i dysponująca coraz bardziej zaawansowanymi I mniej inwazyjnymi technologiami, medycyna estetyczna. Oferuje ona niezwykle szerokie spektrum zabiegów, pozwalających zachować na długo zdrowie i piękno.

Karboksyterapia

Jedną z najskuteczniejszych metod poprawiających liczne niedoskonałości ciała I włosów jest karboksyterapia – zabieg polegający na wprowadzeniu pod skórę dwutlenku węgla. W medycynie estetycznej dwutlenek węgla wykorzystywany jest powszechnie do walki z cellulitem, rozstępami, zmarszczkami, zbędną tkanką tłuszczową, łuszczycą oraz nadmiernym wypadaniem włosów. Poprawia też kondycję wiotkiej i starzejącej się skóry.

Dwutlenek węgla to naturalny składnik ludzkiego organizmu, który reguluje przepływ krwi I rozszerza naczynia krwionośne. Podany pod skórę przyspiesza przepływ krwi i stymuluje skórę do produkcji nowego kolagenu, może też rozbijać nagromadzony pod nią nadmiar tłuszczu. Za pomocą specjalnej aparatury, dwutlenek węgla jest wprowadzany pod skórę cienką igłą.

Karboksyterapia najczęściej stosowana jest do miejscowego usuwania tkanki tłuszczowej i cellulitu, w celu poprawy kondycji zwiotczałej skóry i tkanki podskórnej – powstałej zarówno w wyniku starzenia się, jak i po porodzie, rewitalizacji skóry oraz jako terapia wspomagająca zabiegi odchudzające.

Osocze bogatopłytkowe

Innym, popularnym zabiegiem medycyny estetycznej o szerokim zastosowaniu jest terapia z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego, czyli specjalnego koncentratu płytek krwi o niewielkiej objętości, pozyskiwanego w procesie wirowania krwi. Krew pochodzi od samego pacjenta i pobiera się ją bezpośrednio przed zabiegiem w gabinecie lekarskim.

W osoczu bogatopłytkowym zawarte są czynniki wzrostu o działaniu terapeutycznym, które: pobudzają procesy regeneracji tkanek, stymulują tworzenie nowego kolagenu, wspomagają proces tworzenia nowych naczyń krwionośnych, aktywują komórki macierzyste.

Zastosowań osocza bogatopłytkowego jest wiele, wśród nich największą popularnością cieszą się zabiegi regenerujące skórę, regulujące oznaki starzenia oraz blizny, wspomagające gojenie się skóry, ujednolicające jej koloryt. Metoda ta jest jednak także doskonałą terapią łysienia typu męskiego, czyli tzw. łysienia androgennego – uwarunkowanej genetycznie, najczęstszej przyczyny wypadania włosów, objawiającej się stopniową, przewlekłą utratą włosów i zmniejszeniem ich grubości w okolicach czoła, ciemienia i skroni.

Obszary objęte łysieniem są ostrzykiwane preparatem uzyskanym z osocza bogatopłytkowego, dzięki czemu uwolnione z płytek krwi czynniki wzrostu aktywują komórki macierzyste mieszków włosowych. W praktyce przyczynia się to do stymulacji odrastania włosów – wyraźnie gęstszych i mocniejszych. Proces odrastania trwa około 3 miesięcy.

Mezoterapia

Najpopularniejsze zabiegi na ciało to mezoterapia. To technika powszechnie wykorzystywana w medycynie estetycznej – szczególnie w leczeniu cellulitu, zapobieganiu łysieniu oraz terapiach regenerujących i poprawiających wygląd skóry.

Zabieg polega na wstrzykiwaniu leczniczych substancji aktywnych bezpośrednio pod skórę, miejscowo, w wyznaczone punkty. Roztwory podawanych w sten sposób leków poprawiają mikrokrążenie w tkance podskórnej i zwiększają metabolizm komórek tłuszczowych. Ponad to, blokując komórkowe sygnały przyswajania tłuszczu, substancje aktywne przyspieszają krążenie i spalanie energii.

Zalety mezoterapii

Zabiegi mezoterapii wykonuje się przede wszystkim do korekcji wiotczenia skóry, usuwania cellulitu, rozstępów oraz w terapii początków łysienia, a także w profilaktyce przeciwzmarszczkowej.

Mezoterapia to metoda niechirurgiczna i w pełni naturalna, przynosząca długotrwałe rezultaty, okazuje się jednak skuteczna tylko wówczas, gdy stanowi serię zabiegów powtarzanych regularnie przez dłuższy okres. Najczęściej wykonuje się mezoterapię w systemie trójfazowym. Faza początkowa to 4 zabiegi co 2 tygodnie, po niej następuje faza środkowa, która trwa dwa miesiące i polega na powtarzaniu zabiegu raz w miesiącu, na koniec natomiast zaleca się jeszcze fazę podtrzymującą, czyli 1 zabieg co 3 do 6 miesięcy.

Wprowadzane substancje lekarz dobiera indywidualnie do potrzeb każdego pacjenta, a bezbolesne zastrzyki wykonywane są strzykawką o bardzo cienkiej igle, specjalnym pistoletem automatycznie regulującym głębokość wkłuć lub rollerem z mikroigłami. Dodatkowo, w celu rozprowadzenia substancji, lekarz po zakończeniu zabiegu wykonuje specjalistyczny masaż.

Top