Wywabianie tatuażu
Wywabianie tatuażu
Czy w gabinecie medycyny estetycznej można usunąć lub wywabić tatuaż? Wywabianie tatuażu jest możliwe, a najpopularniejszą metodą jest użycie światła lasera, którym naświetla się wytatuowane miejsca na skórze. Istnieje nawet możliwość całkowitego wywabienia tatuażu tą metodą, aczkolwiek zależy to od różnych dodatkowych czynników jak kolor, nasycenie barwnika, wielkość tatuażu czy nawet kolor skóry.
Wywabianie tatuażu – w jaki sposób?
Decydując się na klasyczny tatuaż powinniśmy dobrze to przemyśleć, gdyż jego usunięcie po jakimś czasie może okazać się nie lada wyzwaniem i będzie wymagało kilku wizyt w gabinecie medycyny estetycznej Poznań. Poza tym nie zawsze jest możliwe całkowite wywabienie tatuażu, gdyż taka ozdoba charakteryzuje się dużą trwałością. Na szczęście nowoczesna technologia przychodzi nam z pomocą i laser Nd-YAG Q-Switch jest tego przykładem.
Jak wywabić tatuaż? Działanie lasera neodymowo-yagowego Q-switch polega na emisji dwóch fal: o długości 532 i 1064 nm. Jego impuls liczony w nanosekundach przekształca energię optyczną w energię cieplną, która niszczy tusz tatuażu, rozdzielając pigment na drobne cząsteczki.
Dzięki temu laserowe usuwanie tatuażu to zabieg, który nie wywołuje trwałych obrażeń skóry, a jest bardzo skuteczny. Laserowe wywabianie tatuażu w gabinecie medycyny estetycznej Poznań laserem Nd-Yag Q-Switch jest przeznaczone do usuwania tatuażu czarnego jak i kolorowego.
Jak wygląda zabieg wywabiania tatuażu?
Laserowe usuwanie tatuażu czy jego wywabianie to ściśle ustalony proces. Po przeprowadzeniu dokładnego wywiadu lekarz kwalifikuje pacjenta do wywabienia tatuażu. Kolejno wykonuje zazwyczaj laserem próbę, aby określić wrażliwość skóry i przewidywany efekt. W trakcie zabiegu wywabiania tatuażu laserem Nd-YAG Q-Swich pacjent może odczuwać lekki dyskomfort, a nawet ból.
W celu poprawienia komfortu pacjenta podczas usuwania tatuażu Poznań skóra chłodzona jest specjalnym zimnym okładem tzw. „coolerem”. Jeśli pacjent jednak jest wrażliwy i obawia się już wcześniej bólu, to lekarz może zastosować przed zabiegiem krem znieczulający.
Po zabiegu tatuaż usuwanie skóra zazwyczaj jest zaczerwieniona, czasem pojawiają się strupki, których w żadnym wypadku nie można zdrapywać, a także przebarwienia znikające przeważnie po 3-4 miesiącach.
Ważne jest, aby po zabiegu laserowego wywabiania i usuwania tatuażu przestrzegać kilku zaleceń. Należy, zgodnie z zaleceniem lekarza, smarować skórę preparatami przyspieszającymi gojenie, unikać opalania, sauny i basenu, a także masaży, ćwiczeń fizycznych i kąpieli w wannie.
Z każdym powtórzeniem zabiegu usuwania tatuażu Poznań, tatuaż staje się coraz bledszy. Finalnie można dojść do jego całkowitego zaniknięcia i wywabienia tatuażu. Zaleca się, aby odstępy między zabiegami tatuaż usuwanie miały minimum 4-6 tygodni.
Czy są jakieś przeciwwskazania do laserowego wywabiania tatuażu?
Istnieje kilka czynników, które mogą być przeciwwskazaniem do zabiegu laserowego usuwania tatuażu w gabinecie medycyny estetycznej np. świeża opalenizna, skłonność do bliznowców, ciąża, cukrzyca, zaburzenia krzepnięcia krwi, przyjmowanie leków i ziół światłouczulających, aktywne infekcje skórne w leczonym obszarze czy nowotwory skóry.
Trudnością może być również bardzo ciemna karnacja lub duży tatuaż, zajmujący sporą powierzchnię ciała oraz tatuaż o ciemnym zabarwieniu zawierający tlenek żelaza.
Wywabianie tatuażu Poznań
Najczęściej wykonywane zabiegi w naszym gabinecie to: