Wypełnianie bruzd nosowo-wargowych Poznań

Wypełnianie bruzd nosowo-wargowych Poznań

Bruzdy nosowo-wargowe powstają w wyniku starzenia się naszej skóry, ale ich zredukowanie i tym samym zahamowanie tego procesu jak najbardziej jest możliwe. Gabinet medycyny estetycznej Poznań oferuje skuteczne zabiegi wypełniania bruzd nosowo-wargowych, które dodatkowo przywracają jędrność i elastyczność skóry na twarzy.

Skąd się  biorą bruzdy nosowo-wargowe?

Utrata jędrności skóry i spadek nawilżenia tkanek sprzyja powstawaniu charakterystycznych zagłębień, które wraz z wiekiem zaczynają pojawiać się na skórze twarzy. Bruzdy nosowo wargowe stają się widoczne w obrębie od płatków nosowych w stronę kącika ust. Ich pojawienie wiążę się z procesami starzenia i spadkiem napięcia skóry.

Tkanki produkują mniej kolagenu, który odpowiada za jędrność i elastyczność skóry, a do tego zanika też tkanka tłuszczowa na twarzy. Wymienione czynniki, a do tego tzw. ekspresyjna twarz i częsty uśmiech sprzyjają powstawaniu bruzd nosowo-wargowych.

Wypełnianie bruzd nosowo-wargowych

Najbardziej popularnym zabiegiem medycyny estetycznej w walce z bruzdami i oznakami starzenia się jest kwas hialuronowy. Jako, że jest to naturalnie występująca w organizmie substancja, to wykorzystanie jej jako naturalnego wypełniacza jest w pełni bezpieczne.

Wypełnienie bruzd nosowo-wargowych preparatem z kwasem hialuronowym  w klinice medycyny estetycznej Poznań daje bardzo dobre i od razu widoczne efekty. Zabieg jest przeznaczony dla każdego, u kogo uwidaczniają się charakterystyczne zagłębienia bez względu na wiek i płeć.

Ponadto wskazaniem do wypełniania bruzd nosowo-wargowych kwasem hialuronowym może być również ogólna utrata jędrności skóry i zauważalne osunięcie się policzków. Widoczne efekty zabiegu wypełniania kwasem hialuronowym osiągniemy również, jeśli tkanka tłuszczowa obecna pod skórą twarzy zaczyna zanikać, powodując zmianę wyglądu naszej twarzy.

Sam zabieg jest małoinwazyjny i nieskomplikowany. Podczas konsultacji lekarz oceni stan skóry i będzie mógł wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do zabiegu jak stany zapalne, aktywne infekcje, nadwrażliwość na kwas hialuronowy czy ciąża i laktacja. Wprowadzenie kwasu hialurnowego w  widoczną bruzdę odbywa się za pomocą strzykawki ze specjalną igłą.

Następnie lekarz wykonuje delikatny masaż, aby równomiernie rozprowadzić preparat, w celu uzyskania naturalnego efektu. Zabieg może potrwać 30-40 min i nie wymaga specjalnej rekonwalescencji. Objawy w postaci zaczerwień zazwyczaj znikają w ciągu kilku godzin. Należy pamiętać o wytycznych po zabiegowych i nie korzystać m.in. z sauny i basenu.

Efekty wypełnienia bruzd nosowo-wargowych w klinice medycyny estetycznej Poznań.

Pierwsze efekty zmniejszenia zagłębień w skórze są widoczne od razu po zabiegu i utrzymują się do 12-18 mcy. W wyniku spłycenia bruzd zmienia się wyraz twarzy na bardziej pogodny i odmłodzony. Dodatkowo kwas hialuronowy również dogłębnie odżywi i nawilży skórę od środka, a także pobudzi ją do produkcji nowego kolagenu. W rezultacie po 3-4 tygodniach od zabiegu skóra stanie się jędrniejsza i bardziej elastyczna.  Powtórzenie zabiegu w gabinecie medycyny estetycznej i wykonanie go w seriach daje oczywiście lepsze i trwalsze rezultaty na przyszłość.

Wypełnianie bruzd nosowo-wargowych Poznań

5/5 - (7 votes)