Wskocz do wody – pływanie zalety

Wskocz do wody – pływanie zalety

Wskocz do wody – pływanie zalety

Niezaprzeczalny fakt z którym nikt nie będzie dyskutował i raczej nikt nie będzie próbował go podważyć, to, to, że ruch to zdrowie.

Czy wiecie ile korzyści daje pływanie?

Regularne uczęszczanie na basen poprawia kondycję całego organizmu. Pływanie to relaks, zdrowie, uroda, szczupła sylwetka oraz świetna kondycja. To jeden z najzdrowszych sportów dla naszego organizmu. Pływać może każdy bez względu na wiek i kondycję. W czasie wodnych kąpieli relaksujemy się nie tylko fizycznie, ale również i co ważne odpoczywamy psychicznie.

Kilka korzyści dla których opłaca się pływanie.

Przede wszystkim dzięki spędzaniu wolnego czasu na basenie poprawiamy ogólny stan zdrowia organizmu, dotleniając go oraz usprawniamy jego krążenie. Uprawianie tego sportu systematycznie dotlenia nasze płuca, poprawia ich pracę i wzmacnia serce i co ważne, dla nas kobiet poprawia przemianę materii.

Osoby, które mają schorzenia kręgosłupa pod czas pływania odczują ulgę, ponieważ stawy i kręgosłup nie są obciążone. Co ważne pływanie to taki sport, który uprawiać możemy przez cały rok, bez względu na pogodę. To znakomity sposób na relaks i rozładowanie emocji.

Oprócz wszystkich pozytywnych wpływów, jakie daje pływanie rekreacyjne, ma ono, także ogromny oddziaływanie na naszą urodę. Korzyści, jakie można osiągnąć dzięki pływaniu to przede wszystkim smukła sylwetka, ale nie tylko. Naskórek pod czas pływania zostaje ujędrniony i wygładzony. Woda wykonuje masaż naszej skórze, co pobudza ukrwienie, poprawiając krążenie, dlatego pomaga w walce z jakże niechcianym cellulitem.

Każdy rodzaj sportu uprawiany systematycznie daje efekty, a pływanie kształtuje naszą sylwetkę i modeluje ciało, hartuje organizm, a co najważniejsze opóźnia efekty starzenia. Woda zapewnia nam i łączy przyjemne z pożytecznym, odpręża dając wrażenie lekkości. Pływając angażujemy do pracy każdy nasz mięsień, ręce, nogi, tułów oraz kręgosłup pracują jednocześnie – idealna rehabilitacja ruchowa.

Reasumując spalamy zbędne kalorie, modelujemy sylwetkę, wzmacniamy wszystkie mięśnie, poprawiamy kondycję całego organizmu, relaksujemy się i odprężamy. Tyle zalet, dzięki uprawianiu jednego sportu, a poza tym, nie czujemy ogromnego wysiłku i zmęczenia, ponieważ pływanie to czyta przyjemność. A oto dowody, fakty, żeby zachęcić i przekonać, tych dla których liczby znaczą wszystko:

Każdy styl pływacki, wykonywany w umiarkowanym tempie, pozwala spalić ok. 500 kcal w godzinę. Energiczne pływanie to już wydatek 700 kcal na godzinę.

Kiedyś ktoś mi powiedział : ”H2O to jest to!” i tego się trzymajmy. Zacznij pływać bo naprawdę warto!

Wskocz do wody – pływanie zalety

botox, botox Poznań

Botox

5/5 - (7 votes)