Usuwanie cieni pod oczami

usuwanie cieni pod oczamiUsuwanie cieni pod oczami to częsty powód wizyt w gabinetach medycyny estetycznej.

Cienie pod oczami to częste zjawisko u kobiet. Bywają efektem przemęczenia, czasem są sygnałem stanów chorobowych. Niezmiennie są powodem dyskomfortu jeśli chodzi o poczucie własnej atrakcyjności.

Leczeniem skutecznie redukującym cienie pod oczami jest zabieg Madonna lift, który wykorzystuje laser frakcyjny.

Bardzo dobre efekty przynosi radiofrekwencja mikroigłowa a także karboksyterapia.

Usuwanie cieni pod oczami – leczenie

Skuteczne usuwanie cieni pod oczami to:

  1. Laser frakcyjny
  2. Radiofrekwencja mikroiglowa
  3. Karboksyterapia
  4. Kwas hialuronowy
  5. Przeszczep tłuszczu
  6. Nici Aptos – Nano Vitis

Jak pozbyć się cieni pod oczami?

Widoczne cienie pod oczami są przypadłością wielu kobiet. Związane jest to z indywidualnymi predyspozycjami płci pięknej. Dla większości Pań posiadanie widocznych cieni pod oczami jest dużym problemem estetycznym. Ich twarze wyglądają przez nie na ciągle zmęczone i schorowane. Ze względu na swoją specyfikę cienie pod oczami są trudne do zatuszowania makijażem, a dobór odpowiedniego odcienia korektora jest często niemożliwy.

Bardzo skuteczny jest zabieg laserem frakcyjnym CO2, kliknij w ikonkę aby zobaczyć opis:

laser frakcyjny

Laser frakcyjny

Przyczyny wystąpienia cieni pod oczami

Cienie pod oczami częściej występują u kobiet, ponieważ u Pań skóra w tych okolica jest o wiele cieńsza niż u mężczyzn. Główną przyczyną występowania cieni pod oczami jest po prostu zmęczenie. Zbyt mała ilość snu, codzienne stresy i nieodpowiednia dieta szybko odbijają się na stanie skóry.

Kolejna przyczyna leży w genetyce. Skłonności do występowania worków pod oczami w dużej mierze dziedziczymy po rodzicach. Wynika to z odziedziczonej budowy skóry, która jest bardzo cienka w okolicach oczu i umożliwia prześwitywanie wielu naczyń krwionośnych.

Inną, równie często występującą przyczyną są problemy w pigmentacji skóry pod oczami, czyli występowanie zwiększonej ilości melaniny w tych okolicach. Również budowa czaszki odpowiada za występowanie tego problemu; szczególnie w przypadku głęboko osadzonych oczu. Wraz z wiekiem wzrasta widoczność cieni pod oczami, ponieważ skóra staje się odwodniona i traci swoją naturalną grubość. Również częste wystawianie skóry na działanie promieni słonecznych powoduje wysuszenie naskórka w okolicy oczu, dlatego warto stosować kremy z filtrem również w tych rejonach twarzy.

Usuwanie cieni pod oczami – metody

Redukcja cieni pod oczami wydaje się trudną kwestią, ponieważ skóra w tej okolicy jest delikatna i bardzo cienka. Na szczęście medycyna estetyczna znalazła na ten problem rozwiązanie. Jest nim zastosowanie kwasu hialuronowego.

Najskuteczniejsze metody to:

  1. Radiofrekwencja mikroigłowa – pogrubia skórę i poprawia jej napięcie
  2. Laser frakcyjny – rozjaśnia skórę
  3. Osocze bogatopłytkowe – poprawia jakość skóry, redukuje jej wiotkość.

Te trzy metody można łączyć, laser można stosować na przemian z radiofrekencją. Osocze można dodawać do każdego z tych zabiegów lub jako osobny zabieg.

Efekty przychodzą dopiero po pewnym czasie ale utrzymują się długo.

Kwas hialuronowy w redukcji cieni pod oczami

Usuwanie cieni pod oczami kwasem hialuronowym jest skutecznym zabiegiem. Cienie pod oczami powstają zazwyczaj na skutek zaniku tkanki podskórnej. Powstaje wtedy zagłębienie, a naczynia krwionośne są coraz bardziej widoczne. Wstrzyknięcie kwasu hialuronowego pozwala na skorygowanie dołu pod oczami oraz usunięcie cieni. Wprowadzenie kwasu następuje poprzez wstrzyknięcie go przy pomocy cienkiej igły (w kilku miejscach w obrębie jednego oka) lub przy użyciu elastycznej kaniuli.

Rozprowadzenie preparatu następuje poprzez rozmasowanie go (specjalistyczny masaż okolicy oczu wykonuje lekarz przeprowadzający zabieg). Po zabiegu mogą wystąpić niewielkie siniaki, które samoistnie znikają po kilku dniach. W przypadku użycia kaniuli ryzyko ich wystąpienia jest o wiele mniejsze. Ilość wstrzykiwanego kwasu dostosowuje się do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta.

Początkowy efekt zabiegu widać już zaraz po jego wykonaniu. Kwas hialuronowy z biegiem czasu zwiększa swoją objętość, dzięki czeku pożądane efekty będą widoczne po kilku dniach. Skóra staje się optycznie odmłodzona, a zmarszczki są wygładzone. Oczy wyglądają świeżo i promiennie. Twarz wygląda ogólnie na wypoczętą i pełną energii. Zasinienie pod oczami znika, a skóra jest ujędrniona.

Co jeszcze?

Bardzo dobre i długotrwałe efekty daje przeszczep własnego tłuszczu. Zabieg polega na odessaniu niewielkiej ilości tłuszczu z okolic gdzie mamy go w nadmiarze np. brzuch i podaniu w miejsce gdzie jest jego niedobór, okolice pod oczami, bruzdy nosowo-wargowe i inne.

Zabieg jest całkowicie bezpieczny, brak działań niepożądanych – własny tłuszcz nie powoduje uczuleń. Efekt jest długotrwały,  w przeciwieństwie do kwasu hialuronowego, który należy dodawać co 12-15 miesięcy.

Podawanie kwasu hialuronowego w dolinie łez jest zabiegiem prawie bezbolesnym. Trwa około 15 minut i jego efekty otrzymują się od 6 do 8 miesięcy w zależności od pacjentki. Rozległość zabiegu jest ustalana indywidualnie dla każdej pacjentki i jest wykonywana przez doktora Włodzimierz Rosińskiego po konsultacji z uwzględnieniem ogólnego stanu zdrowia pacjentki.

[Głosów:1    Średnia:5/5]