Usuwanie cellulitu

usuwanie cellulituUsuwanie cellulitu jest tak ważne ze względu na to, że widoczne zmiany na skórze są powodem dyskomfortu i kompleksów. Cellulit to zmartwienie wielu kobiet, najczęściej to zjawisko występuje po ciąży i porodzie. Jednak nie tylko.

Usuwanie cellulitu – metody

Obecnie zmiany skórne w postaci cellulitu można skutecznie i trwale usuwać poprzez radiofrekwencję mikroigłową, szczególnie w połączeniu z karboksyterapią. Trwałe usuwanie cellulitu wymaga serii zabiegów, jednak efekty są bardzo zadowalające. Np. Alidya

Leczenie cellulitu

Redukcja cellulitu

Wiele kobiet poszukuje sposobu na pozbycie się tego problemu stosując drogie preparaty kosmetyczne, które jednak nie przynoszą spodziewanych efektów.
Tylko głębokie stosowanie odpowiednich mieszanek w trakcie mezoterapii może przynieść poprawę. Dermapen jest najbardziej skuteczną odmianą mezoterapii.
Zastosowanie karboksyterapii wzmacnia i przedłuża efekt terapeutyczny. Efektywne usuwanie cellulitu jest procesem wymagającym zastosowania specjalistycznych zabiegów medycyny estetycznej wykonywanych przez doświadczonego lekarza. Nasz gabinet medycyny estetycznej stosuje tylko i wyłącznie sprawdzone, skuteczne i bezpieczne zabiegi. Zgłoś się do nas na konsultację.

Jak zlikwidować cellulit?

Cellulit jest defektem kosmetycznym, który powstaje w związku z zaburzeniami przepływu krwi i limfy oraz odkładaniem się produktów odpadowych przemiany materii. Ogólnie rzecz ujmując jest to nieprawidłowość w rozroście tkanki łącznej, która objawia się nierówną skórą. Cellulit może mieć kilka stadiów zaawansowania.

Stadia cellulitu:

Stadium zerowe, powierzchnia skóry jest gładka. Skóra ujęta w fałd nie wykazuje skórki pomarańczowej.

Pierwsze stadium, które jest najłatwiejsze w wyleczeniu objawia się tym, że nierówności skóry nie są widoczne gołym okiem. Można je zauważyć dopiero wtedy, gdy ściśniemy kawałek skóry pomiędzy dwoma palcami. Kolejne stadium zaawansowania cellulitu jest widoczne gołym okiem. Skóra wygląda na nierówną i pełną gródek.

Drugie stadium, podczas leżenia skóra wydaje się gładka, w pozycji stojącej, przy napinaniu mięśni samoistnie pojawia się skórka pomarańczowa

Trzecie stadium, symptomy są widoczne bez testu podczas stania.

Czwarte stadium, symptomy są widoczne bez testu zarówno podczas stania jak i leżenia, wyraźnie zdeformowana figura

Rodzaje cellulitu:

 • cellulit wodny – Kobiety, których organizm ma zaburzony rytm hormonalny (w okresie dojrzewania, po ciąży, ze schorzeniami hormonalnymi) zmagają się z cellulitem wodnym. Ich organizm nie radzi sobie z przesunięciem wody i tłuszczów w kierunku zewnętrznych warstw skóry. W ten sposób powstaje nierówna struktura tkanki, która nazywana jest cellulitem.
 • cellulit lipidowy – Występuje u osób, w których organizmie nie dochodzi do prawidłowego rozpadu komórek i kwasów tłuszczowych. W takim przypadku komórki pęcznieją tworząc guzki i wybrzuszenia.

Każdy z powyższych rodzajów cellulitu może dotyczyć zarówno szczupłych kobiet, jak i tych, które zmagają się z otyłością. Osoby posiadające taki defekt kosmetyczny unikają przebywania nad wodą i chodzenia na basen. Zakrywają swoje ciało pod ubraniami, co nie zawsze skutecznie kamufluje problem. Zaawansowany cellulit jest widoczny również pod ubraniami; szczególnie obcisłymi. Posiadanie cellulitu jest poważnym problemem dla wielu Pań.

Likwidowanie cellulitu szybko i skutecznie

Stosowanie powszechnie dostępnych kosmetyków nie przynosi oczekiwanych efektów, ponieważ problem jest złożony. Jedynym racjonalnym rozwiązaniem w tej sytuacji jest udanie się do gabinetu medycyny estetycznej celem skonsultowania problemu z lekarzem.

Najskuteczniejszą metoda jest liposukcja specjalnie do tego zaprojektowana kaniulą – kaniula ta jest wykorzystywania w liposukcji metodą infradźwiękową N.I.L.

Jak się pozbyć cellulitu?

W gabinetach medycyny estetycznej redukcja cellulitu jest możliwa przy użyciu nowoczesnego sprzętu i innowacyjnych metod. Szczególnie dobre efekty przynosi leczenie mezoterapią igłową, którą można wspomóc laserem frakcyjnym. Wybierając odpowiedni gabinet, w którym będziemy chcieli poddać się terapii cellulitu warto zwrócić uwagę nie tylko na wiedzę i doświadczenie lekarza, ale również na znajdujący się w nim sprzęt. Gabinet posiadający w swojej ofercie zarówno laser frakcyjny, jak i mezoterapię igłową będzie mógł podejść do naszego problemu kompleksowo, co zagwarantuje nam dobry efekt leczenia.

Mezoterapia igłowa w leczeniu cellulitu

Lekarz może wstrzyknąć w objętą cellulitem tkankę odpowiedni preparat, który spowoduje rozbicie grudek. Zawarty w preparacie kwas hialuronowy uwalnia zgromadzony tłuszcz oraz nadaje skórze miękkość i gładkość. Efekty widoczne są gołym okiem.

Skuteczną odmianą mezoterapii jest użycie dermapenu, dzięki któremu leczniczy koktajl jest wprowadzany równomiernie na większej powierzchni. Zabieg jest mniej bolesny i trwa krócej.

Podsumowując, skuteczne zabiegi na cellulit to:

1. Mezoterapia

2. Karboksyterapia

3. Laser frakcyjny

Celulit usuwanie Poznań

Dobroczynne działanie mezoterapii na usuwanie cellulitu można wspomóc laserem frakcyjnym lub radiofrekwencją mikroigłową, zabieg ten rozgrzewa chorą tkankę. W ten sposób dochodzi do stymulacji naturalnych procesów odnowy skóry, co przyspiesza osiągnięcie pożądanego efektu. Istnieje możliwość łączenie metod np. mezoterapii i karboksyterapii, takie połączenie znacząco podnosi skuteczność zabiegów i przyspiesza osiąganie pożądanych efektów.

Usuwanie cellulitu wymaga cierpliwości, konieczne są serie zabiegów. Czasami konieczna jest liposukcja, jednak najczęściej można skutecznie usunąć cellulit sięgając po metody bezinwazyjne.

Poznań – Gabinet Medycyny Estetycznej – zapraszamy!

usuwanie cellulitu

Cellulit leczenie – obecnie stosuje się nowoczesne i skuteczne metody, które pozwalają znacznie zredukować to zjawisko.

Cellulit to nieestetyczne zmiany skórne pojawiające się na udach i pośladkach, czasami także na podbrzuszu oraz ramionach.

Zmaga się z nim prawie 90 procent dorosłych kobiet i jest to przypadłość trudna do usunięcia domowymi sposobami. Jakie są dostępne metody na skuteczne usuwanie cellulitu?

Medycyna estetyczna wykorzystuje najnowsze osiągnięcia:

1. Mezoterapia – podawanie koktajli leczniczych w tkankę podskórną. Można do tego celu wykorzystać klasyczną mezoterapię igłową czyli strzykawkę i częste iniekcje lub dermapen. Niezależnie od sposobu wprowadzenia substancji leczniczych – do efektu konieczne jest kilka powtórzeń, najczęściej w odstępach co 2 tygodnie.

2. Karboksyterapia – podawanie podskórnie medycznego dwutlenku węgla. Zabieg jest skuteczny pod warunkiem częstego powtarzania, na początku nawet 2 x  wciągu tygodnia. Minimum 8 – 10 zabiegów. Zabieg jest bardzo bezpieczny i prawie bezbolesny. Po zabiegu można natychmiast wrócić do aktywności zawodowych

3. Lipoliza iniekcyjna – rozpuszczanie tkanki tłuszczowej w leczonej okolicy. Zabieg wymaga minimum 2 lub 3 powtórzeń w odstępach 2 – 3 tygodniowych. Czasami warto skorzystać z liposukcji.

4. Laser frakcyjny

Najbardziej skuteczne jest połączenie 2 lub 3 metod – efekt jest większy niż suma efektów każdej z metod – mamy tutaj do czynienia z synergią działania. Najbardziej skuteczne jest połączenie zabiegów laserem frakcyjnym z karboksyterapią.

Cellulit leczenie – co jeszcze

Duże znaczenie ma też współpraca pacjentki z lekarzem. Ważna jest zmiana trybu życia – na bardziej aktywny, zmiana diety, zaprzestanie palenia papierosów jeżeli pacjentka pali. Bywa też konieczne uregulowania gospodarki hormonalnej (hormony płciowe – bywa konieczne włączenie antykoncepcji, leczenie niedoczynności tarczycy itd.)

Innymi skutecznymi metodami w leczeniu cellulitu są:

1. Laseroterapia

2. Usuwanie nadmiaru tkanki tłuszczowej – liposukcja

3. Osocze bogatopłytkowe

Te metody można łączyć, co znacznie zwiększa skuteczność. Należy jednak pamiętać, że leczenie cellulitu wymaga cierpliwości, konieczna jest zawsze seria kilku zabiegów w odstępach 2-3 tygodniowych. Cała terapia może trwać kilka miesięcy. Wszystko zależy od zaawansowania zmian oraz czasu ich trwania.

Bardzo korzystne są w leczeniu cellulitu zabiegi fizykalne takie jak masaż limfatyczny czy nagrzewanie. Poprawa krążenia krwi i chłonki w obszarze objętym zmianami przynosi bardzo korzystny efekt i zwiększa skuteczność leczenia a także poprawia samopoczucie pacjentki – zmniejszając znacznie dolegliwości bólowe.

#cellulit

Jak się pozbyć cellulitu?

Cellulit dotyczy wielu kobiet, szacuje się że ponad 80% z nas boryka się z tym problemem. Mimo świadomości, że jest to rzecz dotycząca prawie każdej (pamiętacie zeszłoroczną akcję na Instagramie, gdzie kobiety pokazywały, że mają cellulit?), to nadal chcemy się tego pozbyć. Zebraliśmy wskazówki, które pomogą w walce z pomarańczową skórką – zobaczcie!

Skąd bierze się cellulit?

Zawsze istnieje powód powstania cellulitu. Zwykle kojarzymy go z nadwagą i dodatkowymi kilogramami. Błędem jest myślenie, że jak schudniesz to zniknie cellulit – rzadko tak bywa. Cellulit ten, nazywany lipidowym lub tłuszczowym objawia się odkładaniem kwasów tłuszczowych w tkankach skóry, które tworzą charakterystyczną “skórkę pomarańczową”, tłuszcz zbija się w twarde grudki i jest nierównomiernie rozłożony.

Uwaga! Często mówi się o cellulicie wodnym, który charakteryzuje się opuchnięciami, zatrzymaniem wody w organizmie, obrzękiem. Wiąże się z niezbyt dobrą cyrkulacją krwi i limfy, dlatego aby zredukować cellulit wodny należy zadbać o prawidłowy przepływ krwi i limfy.

Przyczyną powstawania cellulitu może być nieodpowiednia dieta, bogata w węglowodany i nieodpowiednie nawadnianie. Ryzyko zwiększa się, jeśli prowadzisz siedzący tryb życia i rzadko wykonujesz ćwiczenia fizyczne. To aktywność fizyczna pomaga w prawidłowym krążeniu krwi i limfy. Cellulit może też być skutkiem ubocznym stosowania antykoncepcji hormonalnej – mogą pojawiać się problemy z gospodarka hormonalną i przez to zatrzymanie wody w organizmie i cellulit.

Jak więc pozbyć się cellulitu?

Dieta

Nie chodzi tu o katowanie się wymyślnymi dietami i posiłkami złożonymi jedynie z sałaty i kiełków. Ważnym elementem zwalczania cellulitu jest jednak wprowadzenie pewnych zmian w codziennym żywieniu.

Aby pozbyć się obrzęków związanych z nagromadzeniem wody, należy włączyć do diety produkty moczopędne, takie jak: żurawina, arbuz, zielona herbata, szparagi. Trzeba ograniczyć sól, która zatrzymuje wodę w organizmie. Nie wolno zapomnieć o wodzie, w zależności od różnych czynników (masy ciała, diety, aktywności fizycznej) zapotrzebowanie na wodę to 1,5 l do 3 l płynów dziennie.

Tłuszcz nie jest zakazanym składnikiem, a wręcz niezastąpionym w odpowiednich ilościach, nie odkłada się w fałdkach, a nawilża skórę i zmiękcza ją. Do zdrowych produktów należą: orzechy, nasiona, awokado, oliwki, ryby.

Potrzebne są również produkty bogate w witaminę B oraz wpływające na poziom estrogenów, takie jak: brokuły, kalafior, brukselka, banany, kiełki pszenicy, jajka.

Unikaj też cukrów prostych (pieczywo pszenne, drożdżówki, ciastka) i żywności wysoko przetworzonej (produkty instant, kawa i herbata rozpuszczalna, jogurty owocowe, chipsy, słodycze, nawet batony musli i płatki śniadaniowe).

Ćwiczenia

Są elementem niezbędnym w walce z cellulitem, dodatkowo przyczyniają się do poprawienia kondycji fizycznej, samopoczucia i zdrowia.

Szczególnie poleca się:

 • ćwiczenia aerobowe

To między innymi bieganie, szybki marsz, jazda na rowerze, stepper. Część z ćwiczeń możesz wykonywać w domu, np. rowerek (leżysz na plecach i kręcisz nogami), inne na siłowni lub wolnym powietrzu (o ile w Twoim mieście powietrze nie przekracza norm zanieczyszczenia). Dobrym pomysłem jest też skakanie na skakance.

 • ćwiczenia rozciągające

Joga pozwala na rozciągnięcie każdej części ciała i usprawnia krążenie (z resztą, tak jak każda forma aktywności fizycznej).

 • ćwiczenia siłowe

Tutaj opinie są różne, jedni twierdzą, że w dużym stopniu przyczyniają się do redukcji cellulitu, inni, że zaostrzają cellulit – to z powodu wzrostu masy mięśniowej cellulit ma być bardziej widoczny. Przy takich ćwiczeniach cellulit jednak nie powinien się znacznie wyróżnić, jeśli są one wykonywane np. z ćwiczeniami aerobowymi, co innego będzie jeśli wykonujesz ćwiczenia siłowe i przyjmujesz białko, wspomagające budowę mięśni. Podczas zwykłych takich ćwiczeń, bez dodatkowych wspomagaczy jakim jest biało, będziesz tracić i masę mięśniową i tłuszcz.

Kosmetyki

Możesz się też zaopatrzyć w specjalne kosmetyki wspomagające redukcję cellulitu. Pamiętaj, aby zwracać uwagę na skład, nie wszystko, co antycellulitowe będzie działać, jeśli nie ma odpowiednich składników. Równie ważna jest intensywność aplikowania kosmetyków, większość można używać codziennie, o ile ulotka nie stanowi inaczej.

W zależności od tego, jaki rodzaj cellulitu masz, przydadzą Ci się inne balsamy i peelingi. Jeżeli borykasz się z cellulitem tłuszczowym – wybierz kosmetyki zawierające kofeinę i karnitynę. Znakomity będzie peeling kawowy, ma nie tylko znakomite właściwości redukujące, ale i wspaniale pachnie, taki peeling to świetny sposób na relaks.

Szczupłym osobom, które borykają się z cellulitem wodnym, pomocą będzie kosmetyk wspomagający krążenie. Wybierając peeling lub balsam zwróć uwagę na takie składniki, jak: miłorząb japoński, algi, żeń-szeń.

Dodatkowo można zadbać o intensywniejsze działanie kosmetyku przez foliowanie (przy wybranych kosmetykach), to pozwala na lepsze przenikanie składników w głąb skóry.

Masaż

Masaż ma na celu usprawnienie przepływu limfy i krwi. Możesz wykonywać masaż specjalnym drewnianym przyrządem z wypustkami, zazwyczaj dostępny i w drogeriach i w supermarketach. Możesz skorzystać z masażu na sucho, do tego jest potrzebna specjalna szczotka. Istnieje też możliwość wykonania masażu bańkami chińskimi, jednak nie są one przeznaczone dla każdego, mogą zaostrzyć problemy z naczynkami krwionośnymi i żylakami.

Ubrania

Zrezygnuj z obcisłych spodni. Utrudniają one przepływ limfy i krwi, i przez to prowadzą do powstawania lub wzmocnienia cellulitu.

Walka z cellulitem to długi i wymagający proces, nic nie przyjdzie od razu, po wykonaniu ćwiczenia lub wysmarowania się specjalnym balsamem. Musisz uzbroić się w cierpliwość. Trzeba też pamiętać, że mamy różne uwarunkowania genetyczne, od nich może wiele zależeć.

Cellulit, czyli lipodystrofia lub też potocznie skórka pomarańczowa dotyka tkanki podskórnej, gdzie komórki tłuszczowe napierają na tkankę łączną tworząc nierówności na powierzchni skóry. Czynniki predysponujące do wystąpienia cellulitu to poza płcią i wiekiem również między innymi dziedziczność, grubość skóry, obecność nadwagi, zła dieta, odwodnienie, powolny metabolizm, zaburzenia hormonalne (nadmiar estrogenów), brak aktywności fizycznej, palenie papierosów.

Zmiany te głównie dotyczą kobiet po okresie dojrzewania. Cellulit jest to defekt głównie kosmetyczny i problem psychologiczny. Problem narasta  głównie w miesiącach letnich, kiedy kobiety odsłaniają większe partie ciała i nie chcą, by te nieatrakcyjne defekty były widoczne. Dlatego też wiele z nich decyduje się na walkę z cellulitem.

Zabiegi minimalizacji cellulitu polegają na redukcji tkanki tłuszczowej znajdującej się tuż pod skórą. Jest dostępna szeroka gama skutecznych produktów i zabiegów pozwalająca skutecznie zredukować widoczność skórki pomarańczowej. Zazwyczaj dla osiągnięcia zadowalającego efektu potrzebne jest połączenie kilku technik i zabiegów.

Zazwyczaj kobiety decydują się na :

 • Stosowanie produktów kosmetycznych ujędrniających i antycellulitowych .
 • Ćwiczenia fizyczne – w ofercie większości klubów fitness znajdują się zajęcia “Cellu stop”. Jest to trening wzmacniający i kształtujący wszystkie grupy mięśniowe przy wykorzystaniu oporu własnego ciała  skupiający się zwłaszcza na trenowaniu okolic ciała narażonych na odkładanie się tkanki tłuszczowej przyczyniającej się do powstawania cellulitu (ramiona, pośladki, uda, brzuch).
 • Masaże antycellulitowe, masaże bańką chińską – zabiegi ujędrniające. Na ciele są rozprowadzane a następnie wmasowywane preparaty silnie pobudzające krążenie (algi, olejek cynamonowy, pieprz cayenne, imbir), zazwyczaj na koniec dla wzmocnienia efektu partie ciała są ciasno owijane folią aby zastosowane produkty miały szansę maksymalnie się wchłonąć. Zabiegi ułatwiają spalanie tłuszczu, wspomagają drenaż limfatyczny, działają przeciwobrzękowo.
 • Dieta bogata w takie składniki, jak
 • teobromina zawarta m.in. w zielonej herbacie stymuluje rozkład tłuszczów w organizmie,
 • kwas liponowy zawarty np. w brokułach;
 • likopen, który stymuluje krążenie i nie pozwala na zatrzymywanie wody w organizmie, obecny w pomidorach;
 • wielonienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 zawarte głównie w rybach i owocach morza, wpływające pozytywnie na wygląd skóry;
 • kurkumina zawarta w przyprawie curry, wspomaga krążenie krwi i ukrwienie tkanek.

Wyróżnia się wiele metod redukcji cellulitu w gabinetach kosmetycznych i gabinetach medycyny estetycznej, m.in.:

Cellulit leczenie – Metody

 • Liposukcja – odessanie tkanki tłuszczowej
 • cellu tite – liposukcja z zastosowaniem body tite
 • Cellulaze – zabieg polegający na przesyłaniu impulsów laserowych wgłąb skóry przez kaniule umieszczone w niewielkich nacięciach wcześniej poddanych znieczuleniu miejscowemu. Ma za zadanie redukcję ilości komórek tłuszczowych oraz syntezę nowych włókien kolagenowych.
 • VelaShape – metoda łączy światło podczerwone, fale radiowe oraz masaż. Bodziec mechaniczno-termiczny powoduje redukcję tkanki tłuszczowej. Zabieg nieinwazyjny.
 • Vaser Shape – metoda bliźniacza do poprzedniej, ale wykorzystuje ultradźwięki.
 • Venus Freeze – w tej metodzie wykorzystywane są polibiegunowe fale radiowe z impulsem magnetycznym. Wybrany obszar traktowany jest kremem na bazie gliceryny i podgrzewany przy pomocy przeznaczonej do tego głowicy powodując redukcję tkanki tłuszczowej.
 • Endermologia – masaż specjalnymi wałkami, które wciągają fałd skórny i go zgniatają. Zabieg wzmacnia mechanicznie skórę, działa przeciwobrzękowo, ułatwia drenaż limfatyczny.
 • Masaż pompą próżniową (vacuum) – poprawia ukrwienie miejsc objętych cellulitem, pobudza krążenie chłonki.
 • Mezoterapia igłowa –  skóra poddawana jest iniekcjom preparatami poprawiającymi przemianę materii w komórkach i napinającymi skórę.
 • Laser – emituje światło, które wnika do tkanki podskórnej, zwiększa gęstość kolagenu. Polepsza jędrność i gładkość skóry.
 • Karboksyterapia
 • Radiofrekwencja mikroigłowa
 • Dermapen

Leczenie cellulitu to długi i powolny proces. Na szczęście dostępna jest szeroka gama produktów i zabiegów, które są w stanie pomóc rozwiązać ten przykry defekt kosmetyczny.

Jedną z bardziej skutecznych metod jest laser frakcyjny CO2, aby zobaczyć opis kliknij w ikonkę:

laser frakcyjny

Laser frakcyjny

Top