Usta pełne, zmysłowe

powiększanie ust kwasem hialuronowym, jak powiększyć usta, restylane

Usta – korekcja, modelowanie, powiększania

Medycyna estetyczna spełnia marzenia współczesnych kobiet o zdrowym, pięknym i młodym wyglądzie. Wśród nich jedno z czołowych miejsc zajmuje to o zgrabnych, wydatnych, kształtnych i zmysłowych ustach.

Dlatego powiększanie ust, korekcja i modelowanie ust znajdują się na liście zabiegów cieszących się największym zainteresowaniem i najczęściej stosowanych.

Usta też się starzeją

Często zastanawiamy się, skąd biorą się problemy z ustami, prowadzące do niezadowolenia z ich wyglądu i dyskomfortu. Odpowiedź jest prosta. Usta także się starzeją! Z wiekiem tracą jędrność i odwadniają się, stają mniej nawilżone, co źle wpływa na ich wyrazistość. Stopniowo marszczą się i zwężają, naskórek jest coraz cieńszy, a kąciki zaczynają opadać.

Dzieje się tak, ponieważ z wiekiem powoli zanikają gruczoły łojowe i potowe. Efekt ten najczęściej wywołany jest w wyniku procesu starzenia, ale nie tylko, powodem może być również działanie innych niepożądanych czynników zewnętrznych: palenie papierosów, wady zgryzu, zbyt częste i długie przebywanie na słońcu lub nadmierna ekspresja mimiczna.

We wszystkich tych przypadkach wygląd ust da się skorygować za pomocą nowoczesnych metod, jednocześnie unikając nieestetycznego wrażenia sztuczności.

Dlaczego nasze usta nam się nie podobają?

Zbyt małe, wąskie, niekształtne lub nieproporcjonalne usta czy opadające kąciki – wszystko to sprawia, że twarz nabiera nieprzyjemnego, zaciętego wyrazu. Osoba, mimo woli, wydaje się nieustannie niezadowolona, niesympatyczna i nieżyczliwa. Pełne i wydatne usta są nie tylko bardziej zmysłowe, ale także wpływają na to, że ich właścicielka wygląda na weselszą i sympatyczniejszą.

Sposoby na piękne usta

Optyczne powiększenie, odpowiednie wymodelowanie i wypełnienie ust poprawia wygląd całej twarzy i nadaje ustom wymarzoną zmysłowość. Dzięki nowoczesnym metodom medycznym można osiągnąć ten upragniony cel bez skalpela i stołu operacyjnego, w sposób szybki, prosty, skuteczny i mało inwazyjny.

Najczęściej wykonywane zabiegi korekcji ust to:

  • wypełnianie kwasem hialuronowym,
  • wygładzanie botoksem,
  • wypełnianie własnym tłuszczem
  • soft filling (zabieg z użyciem miękkiej igły, kompleksowo modelujący usta zaledwie dwoma wkłuciami)

Do modelowania ust używa się obecnie przede wszystkim wypełniaczy na bazie naturalnych, bezpiecznych substancji, takich jak toksyna botulinowa lub kwas hialuronowy. Wstrzyknięcie preparatu pod skórę warg lub w okolice kącików ust to prosty i szybki zabieg, minimalizujący efekty niepożądane i czas rekonwalescencji. Popularny jest także innowacyjny soft filling – zabieg kompleksowo modelujący usta zaledwie dwoma wkłuciami miękkiej igły – kaniuli.

Zabiegi z użyciem wypełniaczy polegają na precyzyjnym wstrzykiwaniu odpowiedniej substancji pod skórę– wypełnia się zwykle wargi oraz okolice kącików ust. Stosunkowo rzadko występują jakiekolwiek powikłania, a efekty pojawiają się szybko i zadowalają większość pacjentów.

Alternatywą dla tych najpopularniejszych zabiegów może być też nowa, spektakularna, a przy tym całkowicie naturalna metoda. Obecnie modelować kształt ust, a także powiększyć je, można za pomocą własnej tkanki tłuszczowej.

To najbardziej bezpieczny, naturalny i trwały wypełniacz, a efekty uzyskane w ten sposób utrzymują się dłużej niż w przypadku wprowadzenia pod skórę jakiejkolwiek innej substancji. Zabieg taki ma charakter przeszczepu – tkanka odciągana jest z jednego miejsca, a wstrzykiwana w inne.

Dzięki temu pacjent zarówno pozbywa się jej nadmiaru tam, gdzie jest on niepożądany, jak i otrzymuje wypełnienie punktów nierównych, w których tkanki tłuszczowej okazuje się zbyt mało.

Tą metodą da się osiągnąć niemal każdy efekt: pogrubienie ust, uwydatnienie ich, uniesienie kącików czy rozprostowanie zmarszczek nad górną wargą. Przeszczep tłuszczu jest najbardziej bezpieczną i skuteczną metodą wypełnień.

5/5 - (7 votes)