Toksyna botulinowa eliksir młodości

botoks-eliksir-młodosci

Toksyna botulinowa eliksir młodości, lek znany od dawna.

Toksyna botulinowa – uważany za magiczny eliksir młodości, niezawodny sposób na szybkie i skuteczne odzyskanie i zatrzymanie zdrowego, młodego, świeżego wyglądu.

Na czym tak naprawdę polega jego „magia”? W czym tkwi tajemnica tej popularnej substancji?

Powszechnie znana toksyna botulinowa to nic innego jak preparat na bazie toksyny botulinowej, czyli … jadu kiełbasianego, należącego do neurotoksyn, wytwarzanego przez bakterie beztlenowe.

Toksyna botulinowa to w rzeczywistości jedna z najsilniejszych naturalnych trucizn, jednak ma ona także silne działanie terapeutyczne. Od lat, podawana w odpowiednio małych dawkach, znajduje szerokie i powszechne zastosowanie w medycynie. Jest często wykorzystywana między innymi przez lekarzy medycyny estetycznej.

Najczęściej stosuje się ją w leczeniu chorób charakteryzujących się nieprawidłowym napięciem mięśniowym, a także w terapii nadpotliwości. Na bazie toksyny botulinowej wytwarzany jest również popularna toksyna botulinowa – środek doskonale redukujący zmarszczki, szczególnie w okolicach brwi, oczu i na czole, oraz wygładzający skórę twarzy.

Jak działa toksyna botulinowa eliksir młodości?

Zabiegi medycyny estetycznej wykorzystujące toksynę botulinową to metody stosunkowo proste i nieinwazyjne, dające szybkie oraz zadowalające większość pacjentów rezultaty.

Zabieg polega na wprowadzeniu preparatu w określony mięsień odpowiadający za mimikę konkretnej części twarzy za pomocą niewielkiej strzykawki. Efektem jest zatrzymanie pracy mięśnia i skurczenie skóry.

Efekty

Dzięki temu wydaje się ona mniej pofałdowana, wizualnie wygląda młodziej i bardziej zdrowo. Efekt utrzymuje się dość długo, przez około pół roku. Po tym czasie zabieg należy powtórzyć. Można wykonywać go wielokrotnie bez ryzyka powikłań.

Co ważne – toksyna botulinowa nie unieruchamia całej twarzy i nie pozbawia jej mimiki, po zabiegu nie występuje tzw. efekt maski, którego obawia się wielu pacjentów. Preparat wprowadzany miejscowo wygładza jedynie wybrane zmarszczki i działa na dokładnie te mięśnie, które powodują fałdowanie skóry. Toksyna botulinowa nie ma żadnego wpływu na możliwości ekspresji mimicznej.

Toksyny botulinowanej należy natomiast stosować w czasie ciąży i karmienia piersią, a także u pacjentów z chorobami płytki nerwowo-mięśniowej czy rozległymi uszkodzeniami skóry. Stosowanie preparatu wyklucza również przyjmowanie takich leków jak D-penicylamina czy cyklosporyna. Środek ten nie jest wskazany także dla osób bardzo młodych oraz po sześćdziesiątym roku życia.

W rzeczywistości magia toksyny botulinowanej to tylko delikatna, nieskomplikowana korekta, dzięki której twarz wygląda młodziej, pogodniej, sympatyczniej i mniej surowo, a skóra jest bardziej zrelaksowana i elastyczna.

Popularny zabieg

Toksyna botulinowa to jedna z częściej stosowanych metod wygładzania zmarszczek, bez której nie istniała by medycyna estetyczna.

5/5 - (1 vote)