Termolifting – lifting bez skalpela

lifting twarzy, termolifting - lifting bez skalpela

Termolifting – Lifting bez skalpela, przywrócenie jędrności skóry bez zabiegów operacyjnych jest możliwe.
Któż z nas nie marzy, aby wyglądać pięknie i młodo? Współczesna medycyna estetyczna oferuje cały wachlarz możliwości do osiągnięcia tego celu, niekoniecznie wiążących się z ingerencją chirurgiczną.

Lifting bez skalpela to sposób dający możliwość odmłodzenia twarzy w małoinwazyny sposób. Jedną z powszechnie stosowanych metod jest radiofrekwencja mikroigłowa – metoda polegająca na synergistycznym działaniu fal radiowych oraz mikronakłuwania.
Nakłuwanie wywołuje mikrouszkodzenia skóry, co pobudza włókna kolagenowe do inicjacji procesów naprawczych.

Ponadto umożliwia precyzyjną aplikację impulsu fal radiowych pobudzającego procesy regeneracji skóry poprzez podgrzanie jej w odpowiednim miejscu oraz na właściwej głębokości do temperatury 60 stopni Celsjusza.

Mikronakłuwanie pozwala na uniknięcie przegrzania zewnętrznych warstw skóry. Pierwsze rezultaty są widoczne tuż po zakończeniu zabiegu, natomiast pełny efekt do około 3 miesięcy. Radiofrekwencja mikroigłowa jest bardzo szeroko stosowana m. in. w celu usuwania rozstępów i blizn, odmładzania skóry, itp.

Napinanie skóry bez chirurgii

Jest przeciwwskazana m. in. w ciąży, aktywnych procesach infekcyjnych, u osób z tendencją do tworzenia blizn przerostowych (keloidów), chorych na nowotwory, leczonych z powodu zaburzeń krzepnięcia oraz z wszczepionymi urządzeniami elektrycznymi (np. rozrusznik serca).

Aparat

 jest urządzeniem, za pomocą którego wykonuje się zabiegi termoliftingu RF. Jest wyposażony w 49 mikroigieł o średnicy 200 mikronów pokrytych złotem i silikonem. Przed rozpoczęciem zabiegu znieczula się twarz kremem EMLA (z lidokainą i prylokainą – miejscowymi środkami znieczulającymi).

Następnie igły wprowadzane są na głębokość od 0,5 do 3,5mm. Emisja impulsu fal radiowych przebiega od głębszych do płytszych warstw skóry wywołując przestrzenne przegrzanie i inicjację regeneracji skóry, doprowadzając do uzyskania pożądanego efektu.

Aby przyspieszyć gojenie, jeszcze przed zamknięciem się miejsc nakłuć, nakłada się na skórę serum rewitalizujące z witaminą E. Podczas jednego zabiegu przeprowadza się 1-4 przejść z różnymi głębokościami wprowadzania igieł. Zazwyczaj do uzyskania ostatecznego rezultatu wystarcza przeprowadzenie 2-4 zabiegów.

Współczesna medycyna estetyczna i kosmetologia co rusz dostarczają nam nowych możliwości, abyśmy w bezpieczny, małoinwazyjny i przystępny sposób mogli przez długie lata wyglądać pięknie i młodo.

Termolifting – lifting bez skalpela – teraz jest możliwy!

Polecamy zabieg – laser Genesis

Oceń nas