Poznań ul. Promienista 132/1
pon-pt: 11:00-19:00

TCA


TCA – silny peeling chemiczny

TCA

TCA – kwas trójchlorooctowy, przyjaciel naszej skóry.

Kwas trójchloroctowy, w skrócie TCA, to związek organiczny o charakterystycznym zapachu octu. W kosmetologii i medycynie estetycznej używa się go zazwyczaj w stężeniu od 10 do nawet 50%. Peelingi z użyciem tej substancji należą do peelingów głębokich ze względu na daleką penetrację naskórka i skóry właściwej.

TCA mechanizm działania

Kwas trójchlorooctowy TCA działa silnie eksfoliacyjnie, dzięki czemu spłyca zmarszczki, wyrównuje koloryt skóry, zmniejsza blizny i rozstępy oraz liftinguje. Dzieje się tak, ponieważ doprowadzamy do kontrolowanego chemicznego oparzenia skóry. Jest ona podrażniona, uszkodzona, więc organizm inicjuje silne procesy regeneracyjne. Towarzyszy im produkcja kolagenu i elastyny, białek odpowiedzialnych za jędrność i elastyczność skóry.

Po zabiegu z użyciem kwasu trójchlorowego skóra może być delikatnie zaczerwieniona i błyszcząca, może towarzyszyć nam przy tym uczucie ściągania. Skóra wydaje się ciemniejsza a po kilku dniach dochodzi do drobnopłatkowego złuszczania naskórka.

Ważne jest aby przez miesiąc od zabiegu stosować fotoprotekcję, czyli ochronę przed szkodliwym działaniem promieniowania UV. Najlepiej sprawdzi się krem z filtrem UV 50, warto powtórzyć aplikację nawet kilka razy dziennie. Przeciwdziałamy w ten sposób powstawaniu przebarwień, które są trudne w usuwaniu.

Są też inne peelingi – na PCA Skin

PCA Skin zabieg

PCA Skin zabieg

Przeciwwskazaniami do zabiegu są:

Popularne preparaty do zabiegów kosmetologicznych, w których wykorzystuje się kwas trójchlorooctowy:

prx t33, tca

prx t33

Peeling kwasem TCA, to bardzo skuteczny sposób na efektywną odnowę naskórka i nadanie skórze świeżego wyglądu. Peelingi TCA są doskonałym środkiem do pielęgnacji skóry, ponieważ są niezbędne do właściwego złuszczania martwego naskórka i dzięki temu, do jego prawidłowej regeneracji.

Peelingi TCA są także skuteczne w leczeniu różnego rodzaju trądziku oraz łojotokowego zapalenia skóry.

Peeling kwasem trójchlorooctowym jest jedną z najsilniejszych i najskuteczniejszych metod usuwania przebarwień, wypłycania drobnych zmarszczek oraz blizn potrądzikowych.

Po zabiegu bardzo ważne jest natłuszczanie skóry.

5/5 - (7 votes)

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530