Tatuaż

usuwanie tatuażu, tatuaż, usuwanie tatuaży, usuwanie tatuażu cena, laserowe usuwanie tatuażu

Tatuaż

Usunąć tatuaż może każdy, kto nie jest zadowolony z jego wyglądu lub traktuje go jako błąd młodości. Bez względu na głębokość, rodzaj, kolor tuszu czy rozmiar możemy usunąć niechcianą pamiątkę. Czas usunięcia tatuażu jest zależny od jego rodzaju i dobranej metody usunięcia. Zwykle potrzeba paru zabiegów, aby trwale usunąć barwnik spod skóry. Tattoo Poznań

Jak dotąd najbardziej skutecznym rozwiązaniem opatentowanym przez medycynę estetyczną jest laser Q Switched, który za pomocą emitowania fotoakustycznej fali uderzeniowej rozbija cząstki barwnika na małe fragmenty.

Jak przygotować się do zabiegu usuwania tatuażu?

Przed zabiegiem nie powinno się opalać, należy odstawić na miesiąc przed preparaty z izotretynoiną, retinolem i innymi pochodnymi witaminy A. Odradza się używania mikrodermabrazji, głębokiego peelingu oraz stosowania kosmetyków z witaminą C. Tydzień przed zabiegiem należy zaprzestać stosowania preparatów z ziołami światło uwrażliwiającymi, czyli dziurawcem i nagietkiem.

Tatuaż – Laserowe usuwanie – skuteczne remedium na niechcianą pamiątkę

Najbardziej skutecznym zabiegiem jest laser Q-Switched, który jest laserem neodymowo-yagowym o długości fali 1064/532 nm. Przed zabiegiem stosuje się krem znieczulający. Dzięki emitowaniu fotoakustycznej fali uderzeniowej w nanosekundowych impulsach rozbija cząstki barwnika na małe fragmenty, które mogą być usunięte z organizmu na drodze fagocytozy. W trakcie tego zabiegu uszkodzeniu ulegają: naskórek, skóra właściwa i przydatki skórne, modyfikując właściwości optyczne pigmentów.

Barwniki absorbują krótkie pulsy lasera, które produkują światło o dużej intensywności, przekształcane następnie w ciepło. Pulsy lasera rozbijają cząsteczki barwnika, prowadząc do selektywnej śmierci komórek zawierających pigment. Zmianie ulega także skład chemiczny barwnika.

Co ważne zabieg nie niszczy naskórka, pacjent jedynie może odczuwać lekkie ukłucia. Po zabiegu lekarz nakłada regenerujący preparat ochronny. Korzyścią lasera Q-switch jest skuteczność oraz możliwość usunięcia tatuażu w ciągu 3-4 zabiegów. Aby uzyskać zadowalający efekt końcowy należy to robić dokładnie i powoli. Jeżeli komuś zależy na czasie to wiąże się to z ryzykiem powikłań w postaci blizn i przebarwień. 

Tatuaż – Jak wygląda rekonwalescencja po zabiegu usuwania?

Czas rekonwalescencji trwa ok. 7 dni. Jakie reperkusje niesie dla naszego ciała laserowe usuwanie tatuażu? Skóra robi się zaczerwieniona i obrzęknięta, może pojawić się delikatne krwawienie oraz strupki. Warto poddawać skórę ochronie za pomocą preparatu, który ma korzystny wpływ na regenerację skóry. Warto unikać przegrzewania skóry, intensywnych ćwiczeń, spożywania alkoholu czy też gorących kąpieli.

W razie zlokalizowania tatuażu na twarzy nie powinno się wykonywać innych zabiegów przez dobę. Po wykonanym zabiegu usunięcia tatuażu warto przez okres miesiąca stosować kosmetyki z filtrem SPF 50.

Tatuaż

5/5 - (9 votes)