Staż w Klinice Romulo Mene

 Romulo MeneUprzejmie informujemy, że  dr Włodzimierz Rosiński odbył staż w klinice Advanced Center for Skin Therapy (Romulo  Mene Clinic, Ipanema – Rio de Janeiro – Brazylia)

Staż odbywał się w dniach 11 -15 września 2017.

Głównym przedmiotem szkolenia była laserowa plastyka powiek górnych i dolnych oraz leczenie chorób skóry z wykorzystaniem lasera i bez niego.

 

Dr Romulo Mene

       Dr Romulo Mene, ukończył Federalny Uniwersytet Rio de Janeiro w Brazylii w 1976r. i specjalizował się w chirurgii ogólnej. Ukończył ponadto podyplomowe studia chirurgii rekonstrukcyjnej i plastycznej w Barata Ribeiro Hospital, Rio de Janeiro (koordynowanych przez Profesora Cláudio Rebello).

Jest pełnym członkiem i założycielem wielu światowych stowarzyszeń i organizacji medycznych i chirurgicznych. Autor licznych publikacji i wystąpień w dziedzinie medycyny przeciwstarzeniowej i nieinwazyjnych technik odmładzania skóry. Uczestniczy w roli prelegenta na najważniejszych kongresach i wydarzeniach naukowych z zakresu chirurgii plastycznej. Jak również medycyny przeciwstarzeniowej i medycyny estetycznej na całym świecie.

Dr Mene jest światowym ekspertem w zakresie peelingów chemicznych w medycynie. Współtwórcą powszechnie stosowanych na całym świecie formuł peelingów medycznych takich jak: Yellow Peel, TCA Chelated, Glycolic Masque, Body Peel, Ligtening Peel. Także całej gamy wyspecjalizowanych dermokosmetyków znanych pod marką M&M System i Skin Renu.

Dr Mene jest pionierem i twórcą protokołów kojarzonych technik odmładzania i rewitalizacji skóry twarzy. Setki lekarzy na całym świecie stosują aktualnie metody dr R. Mene w odmładzaniu skóry twarzy i ciała.

Dr Romulo Mene – zabiegi

Jest pomysłodawcą nowoczesnej metody zabiegu blefaroplastyki (laserowej korekcji górnej i dolnej powieki). Specjalizuje się w rewitalizacji i poprawie wyglądu skóry wokół oczu, dzięki łączeniu procedur chirurgicznych – laserowych zabiegów blefaroplastyki wspomaganych leczeniem wyspecjalizowanymi dermokosmetykami.

Dr Mene to również pionier zastosowania laserów CO2 i Erbium-Yag i kojarzenia ich z innymi nieinwazyjnymi technikami odmładzania.

Innym istotnym osiągnięciem doktora Mene jest wprowadzenie na rynek medyczny preparatów proteinowych marki NatuVitta. Produkty te wspomagają wszystkie zabiegi medyczno-chirurgiczne oraz stanowiące podstawę odchudzających terapii proteinowych.

Doktor Romulo Mene poświęcił ostatnie 28 lat na badania ludzkiej skóry i możliwości przywrócenia jej elastyczności poprzez opracowanie procedur medycznych i rozwój profesjonalnych produktów redukujących głębokość średnich i płytkich zmarszczek. Procedury te i efekty zabiegów wspomagane i podtrzymywane są dzięki specjalnym programom żywieniowym opracowanym przez dr Mene ( w zależności od potrzeb pacjenta) i indywidualnie dobranym protokołom kuracji domowej i odpowiedniej suplementacji.

Inne osiągnięcia

Aktualnie klinika Dr Mene – Advanced Center for Skin Therapy (Romulo Mene Źlinic, Ipanema – Rio de Janeiro – Brazylia ) poza całym spektrum zabiegów chirurgii i medycyny estetycznej, zajmuje się zastosowaniem nowych, naturalnych substancji fito-chemicznych (ekstrakty z owoców i roślin). Produkty hamują proces starzenia się organizmu oraz przeciwdziałają chorobom serca i układu krążenia, przedłużają życie i przeciwdziałają niektórym typom nowotworów. Mają także udowodnione działanie w chorobie Alzheimera, Parkinsona i innych chorobach zwyrodnieniowych.

Cząsteczka, która jest w szczególnym centrum tych badań to Resveratrol. – dostępna jako produkt suplement diety pod nazwą Resvera-Vitis.

Top