Sport w gronie przyjaciół

sport-znajomi

To, że sport to samo zdrowie, wie każdy.  Kto uprawia sport, regularnie ćwiczy na siłowni albo pływa w basenie, cieszy się lepszym zdrowiem, rzadziej choruje i dłużej żyje. Aktywność fizyczna poprawia samopoczucie, zdrowie i kondycję człowieka.

Od pewnego czasu dużym powodzeniem cieszy się spacer z kijkami, czyli Nordic Walking. Ważne  jest to, że sport ten można uprawiać w każdym klimacie, w dowolnym terenie, na wszystkich nawierzchniach i co najważniejsze, przez cały rok.

To dynamiczne spacerowanie, pełne rozmachu chodzenie z kijkami pozwala zdobyć świetną kondycję oraz rozwijać poszczególne partie mięśni. W przeważającej części treningowi poddawane są nogi i biodra, ale ćwiczymy, także górną część ciała, ponieważ ramiona również uczestniczą w treningu.   W Nordic Walking bardzo ważna jest technika i to od niej zależy, czy osiągniemy efekty. Kijki przede wszystkim odciążają stawy, kolana i kręgosłup, a co za tym idzie, są odpowiednie dla osób starszych. Z pewnością dzięki chodzeniu z kijkami nasza sylwetka nabiera elastyczności, staje się wyprostowana, pracują biodra i miednica. Efekty mogą nas zaskoczyć, mogą być naprawdę zadowalające. Spacer z kijkami pochłania nawet do 400 kalorii w ciągu godziny.

Ten rodzaj sportu nie należy do wyczynowych. To idealny sposób na spędzenie wolnego czasu z przyjaciółmi. W chodzeniu z kijkami nie jest istotne zmęczenie, wysiłek fizyczny, chodzi raczej o to, aby poćwiczyć właściwą postawę i dostarczyć naszemu organizmowi odrobinę ruchu.

Tempo treningu powinno być dostosowane do możliwości ćwiczącego. Im szybszy jest marsz, tym lepsze jego efekty.

Tylko żeby ktoś nie pomyślał, że wystarczy wziąć do ręki kijki i maszerujemy. Nic bardziej mylnego. Technika odgrywa tutaj istotną i chyba najważniejszą rolę. Nieskoordynowane ruchy nie przyniosą pożądanych efektów, dlatego warto dowiedzieć się od profesjonalnego trenera, jak poruszać się z kijkami.

Nordic Walking cieszy się coraz większym powodzeniem i zyskuje coraz więcej zwolenników. Jedną z przyczyn zainteresowania tym sportem, jest spalanie kalorii. Polecany jest dla osób otyłych i z lekką nadwagą. Dyscyplina ta wzmacnia system immunologiczny, dzięki czemu jesteśmy bardziej odporni na choroby i kontuzje. Korzystnie wpływa na kości, zmniejsza ryzyko osteoporozy oraz poprawia układ krążenia.

Sport – jakie daje efekty?

Bardzo korzystnie wpływa na nasze ciało, ale i na psychikę. Sport ten uprawiamy na łonie natury, dzięki czemu w doskonały sposób dotleniamy organizm i relaksujemy się. Marszu nordyckiego można nauczyć się niezwykle szybko, ponieważ bazuje na naturalnym sposobie poruszania się człowieka, a przy tym przynosi wiele pożądanych efektów.

Nie trać czasu, sięgnij po telefon i umów się z przyjaciółką na kijki.

 

botox, botox Poznań

Botox, toksyna botulinowa

Oceń nas