Poznań ul. Promienista 132/1
pon-pt: 11:00-19:00

Puregraft


Puregraft – system przygotowujący pobrany tłuszcz do przeszczepu.

Przeszczep własnego tłuszczu i komórek macierzystych przynosi doskonałe efekty w medycynie estetycznej oraz chirurgii plastycznej np. powiększaniu piersi.

Przeszczep komórek macierzystych jest również z dobrym skutkiem stosowany w leczeniu zmianach zwyrodnieniowych stawów np. kolanowych czy leczeniu trudno gojących się oraz blizn.

puregraft

Jednym z bardziej skutecznych systemów do pozyskiwania tłuszczu jest system puregraft.

Własny tłuszcz pacjentki może być przeszczepiony z brzucha do piersi dając doskonałe efekty estetyczne. wygląd biustu jest bardzo naturalny. Pierwszym elementem zabiegu jest odsysanie tłuszczu – liposukcja.

Należy jednak pamiętać, że przeszczepiony tłuszcz zachowuje swoje właściwości – jeżeli pacjentka straci na wadze to również ulegną zmniejszeniu piersi.

Własnym tłuszczem można również modelować pośladki, efekt jest długotrwały. Zabieg jest w pełni bezpieczny.

W medycynie estetycznej przeszczep tłuszczu stosuje się do powiększania ust, wypełniania bruzd nosowo-wargowych, wypełniania zmarszczek, poprawiania konturu twarzy, wypełniania ubytków.

puregraft3

Inne zastosowania przeszczepu tłuszczu

W przeszczepianym tłuszczu znajduje się bardzo duża ilość komórek macierzystych, które dają doskonały efekt odmładzający, pozwalają usuwać blizny i poprawiać stan skóry.

Metoda puregraft pozwala w bezpieczny i skuteczny sposób pozyskiwać własny tłuszczu u pacjentek, który ma bardzo dobre właściwości – długo przeżywa po przeszczepie.

Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, nie ma konieczności hospitalizacji.

puregraft2

Puregraft – zalety

Efekty są widoczne natychmiast po zabiegu. Dodatkowym efektem jest modelowania sylwetki – liposukcja, czyli usuwanie go z miejsc, gdzie jest zbędny (brzuch).

Po zabiegu konieczne jest stosowanie się do zaleceń lekarza – noszenie odpowiedniej odzieży (uciskowej), unikanie solarium i sauny oraz wysiłku fizycznego przez określony czas.

Warunkiem koniecznym do wykonania zabiegu jest odpowiednia tkanka tłuszczowa, osoby bardzo szczupłe nie mogą skorzystać z zabiegu.

Osoby, którym zależy na skorzystaniu z zabiegu mogą przez kilka tygodni przygotować się do niego – żywiąc się intensywniej przybrać na wadze, dzięki czemu będzie wystarczająca ilość tkanki tłuszczowej nadającej się do pobrania.

To jaki będzie stopień przeżycia tłuszczu zależy od metody pobrania – zalecaną metodą jest liposukcja.

5/5 - (7 votes)

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530