Przedłużanie rzęs

przedłużanie rzęsPrzedłużanie rzęs to jeden z częściej wykonywanych zabiegów w kosmetologii.

Przedłużanie rzęs to świetne rozwiązanie dla pań zapracowanych, aktywnych fizycznie i dla tych, które zawsze chcą wyglądać olśniewająco. Doklejane rzęsy są wodoodporne, nie trzeba ich tuszować, a klientka decyduje o wszystkich parametrach. Można wybrać długość, grubość, stopień podkręcenia, a nawet objętość rzęs.

 

Jak wygląda zabieg?

Zabieg jest całkowicie bezbolesny. Trwa 2-3 godziny, podczas których stylistka rzęs doczepia w zależności od wybranej metody od 1 do 5 rzęs sztucznych do rzęsy naturalnej tworząc piękny wachlarz. Sztuczna rzęsa wypada wraz z naturalną, której długość życia trwa ok. 2 miesięcy, dlatego warto uzupełniać rzęsy co 3-4 tygodnie.

Jakie są rodzaje rzęs?

Jedwabne – wykonane są z protein naturalnego jedwabiu, dzięki czemu są bardzo lekkie, nie obciążają naturalnych rzęs. Ich wadą jest konieczność porannego przeczesywania rzęs, ponieważ mogą się gnieść podczas snu.

Z futra norek syberyjskich – najlepiej imitują ludzkie rzęsy ze względu na tą samą grubość, a różną długość włosa. Niestety często uczulają.

Syntetyczne – nie uczulają, występują w najróżniejszych parametrach, dzięki czemu najłatwiej dobrać optymalne wymiary. Nie są tak elastyczne i lekkie jak rzęsy jedwabne czy z futra norek, dlatego trzeba je delikatnie rozczesywać.

Jakie są metody przedłużania rzęs?

1:1 – metoda polegająca na przyczepieniu jednej rzęsy sztucznej do jednej rzęsy klientki. Ta metoda daje bardzo naturalny efekt, nie dochodzi do sklejenia rzęs, dedykowana jest dla pań o gęstych rzęsach.

Metody objętościowe 2:1, 3:1, 4:1, 5:1 – analogicznie polegają na przyczepieniu od 1 do 5 rzęs sztucznych do jednej naturalnej. Te rzęsy są cieńsze, aby jak najmniej obciążyć te naturalne. Polecane są dla pań, które mają rzadkie rzęsy.

Przedłużanie rzęs – Jak przygotować się do zabiegu?

Najlepiej przyjść na zabieg z niepomalowanymi oczami, ponieważ im lepiej odtłuszczone rzęsy, tym dłużej można się cieszyć pięknym efektem zabiegu. Szczególnie niewskazane są wodoodporne tusze do rzęs.

Jak wygląda pielęgnacja rzęs po zabiegu?

Przez 48 h po zabiegu nie powinno się zamaczać rzęs, ponieważ jest to czas gdy klej jeszcze wiąże. Substancje tłuste osłabiają działanie kleju, dlatego nie powinno się malować przedłużonych rzęs (ewentualnie tusze na bazie wody), demakijaż oczu najlepiej wykonywać płynem micelarnym, a kremując twarz należy unikać okolicy rzęs.

Top