Powiększanie ust własnym tłuszczem

ponętny uśmiech, powiększanie-ust-wlasnym-tluszczem

Powiększanie ust własnym tłuszczem to zabieg bardzo skuteczny i bezpieczny a efekt jest trwały.

Dla osób, które nie zostały obdarzone pięknymi ustami lub u których usta zmniejszyły się po ciąży i karmieniu albo na skutek intensywnego odchudzania, medycyna estetyczna oprócz kwasu hialuronowego oferuje zabieg powiększania ust własnym tłuszczem.

Efekty

Po zabiegu efekt powiększania ust utrzymuje się przez wiele lat i jest bardzo naturalny. Praktycznie nie można stwierdzić, że pacjentka przeszła zabieg. Oczywiście nie pamiętając stanu przed i po zabiegu

Powiększanie ust własnym tłuszczem – korzyści z zabiegu

  1. Długotrwały efekt
  2. Naturalny wygląd
  3. Brak ryzyka powikłań
  4. Opłacalność finansowa (jeden zabieg raz na 4-5 lat bez konieczności powtarzania co rok)
  5. Możliwość dostrzyknięcia (u niektórych pacjentek 30% tłuszczu się wchłania po pierwszym zabiegu)

Powiększanie ust własnym tłuszczem – Dodatkowe korzyści

Tłuszcz do przeszczepu pobiera się z brzucha, pacjentka odnosi dodatkową korzyść w postaci redukcji tłuszczu w tej okolicy, mamy więc modelowanie sylwetki w tej samej cenie.

Przygotowanie do zabiegu

Pacjentka jest przygotowywana jak do zabiegu liposukcji, konieczne są badania (grupa krwi, morfologia, czasy krzepnięcia i krwawienia, ekg, opinia).

W celu powiększenia ust potrzebna jest niewielka ilość tanki tłuszczowej (zwykle 20-30 ml), którą pobiera się zwykle z fałdu na brzuchu. Zabieg trwa od 40 minut do godziny. Wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym.

Przygotowanie tkanki tłuszczowej do podania wymaga odpowiednich procedur, wtedy przeszczepiony tłuszcz jest wzbogacony o komórki macierzyste (mesenchymal stem cells, MSC), które są zdolne do nieograniczonych podziałów i mogą się różnicować w różne wyspecjalizowane komórki, dzięki temu przynoszą efekt w postaci odmłodzenia miejsca podania.

Ich unikalną cechą jest zdolność do wydzielania szeregu czynników wzrostu, dzięki którym skóra ulega wyraźnemu odmłodzeniu. Tak przygotowany preparat umieszcza się w strzykawce zakończonej standardową kaniulą lub cienka igłą, a następnie wstrzykuje się w miejsce docelowe.

Podanie tłuszczu w usta przypomina zabieg z kwasem hialuronowym, jednakże efekt jest znacznie lepszy przy braku ryzyka reakcji alergicznych jak to mam miejscu przy innych wypełniaczach. Ponieważ pierwszym etapem jest pobranie tłuszczu to warto rozważyć przeszczep tłuszczu nie tylko w usta ale też w inne części twarzy jako zabieg odmładzający czy wygładzający zmarszczki. Jest to bardziej efektywne kosztowo i lepsze wykorzystanie pobranego materiału.

korekcja nosa

korekcja nosa

Oceń nas