Powiększanie pośladków

powiekszanie-posladkow

Powiększanie pośladków własnym tłuszczem – brazylijski lifting. Pełne i jędrne pośladki to jedno z najważniejszych marzeń współczesnych kobiet, pragnących szczycić się zgrabną sylwetką i młodym, zdrowo wyglądającym ciałem.

Co jednak, jeśli natura nie obdarzyła nas wystarczająco pełnymi kształtami, albo w wyniku początków procesu starzenia lub innych niepożądanych czynników pośladki opadły i utraciły naturalną elastyczność?

Z pomocą przychodzi – Powiększanie pośladków – brazylijski lifting

Doskonałym – bezpiecznym i skutecznym sposobem na uzyskanie jędrnych i zgrabnych, pięknie wymodelowanych pośladów jest powiększenie ich za pomocą przeszczepu tłuszczu autogennego, czyli lipofillingu pierwotnie wykorzystywanego do wypełniania ubytków pooperacyjnych u pacjentów po leczeniu onkologicznym.

Poprawę kształtu pośladków można również osiągnąć poprzez podawanie kwasu polimlekowego – drobne iniekcje, zabieg bezinwazyjny.

Zalety

Efektem jest nie tylko powiększenie i poprawienie proporcji pośladków, ale również redukcja zbędnego i niechcianego tłuszczu z innych partii ciała.

Metoda ta ma więc dobroczynny wpływ na proporcje całej sylwetki. Jest ona też w pełni bezpieczna, gdyż do przeszczepu wykorzystuje się własne komórki tłuszczowe pacjenta, co redukuje ryzyko powikłań, odrzucenia przeszczepu przez organizm oraz wystąpienia efektów ubocznych.

Tłuszcz pobiera się wraz z komórkami macierzystymi, które posiadają nieograniczoną liczbę podziałów oraz wykazują zdolność do różnicowania się na różne linie komórkowe.

Powiększanie pośladków – Opis zabiegu

Zabieg polega na uzupełnianiu pośladków tkanką tłuszczową pacjenta, uprzednio pobraną w czasie liposukcji brzucha, pleców, ud lub innej części ciała, w której występował jej nadmiar. Tłuszcz jest zarówno pobierany z wybranego miejsca, jak i wstrzykiwany w pośladki za pomocą kaniuli lub cienkiej igły.

Powiększanie pośladków – Zabieg trwa, w zależności od ilości wprowadzanej tkanki tłuszczowej oraz indywidualnych predyspozycji pacjenta od 45 minut do 3 godziny.  Przeprowadzany jest zwykle pod znieczuleniem dożylnym, nie ma jednak konieczności użycia narkozy, dzięki czemu pacjent po ok. 2 godzinach może wrócić do domu.

Rekonwalescencja nie jest długa i żmudna, najpóźniej po 10 dniach od zabiegu większość pacjentów powraca do normalnego trybu życia. Po zabiegu powiększania pośladków własnym tłuszczem zaleca się noszenie przez 15 dni opatrunku uciskowego, unikanie gorących kąpieli i wysokich temperatur przez dwa tygodnie, a przez tydzień wystrzeganie się wysiłku fizycznego i spania na częściach ciała poddanych lipofillingowi.

Przeciwwskazania

Jedyne przeciwwskazania do tego zabiegu to choroby autoimmunologiczne, zaburzenia krzepliwości krwi, choroby wątroby i nerek oraz przewlekłe infekcje. Nie zaleca się go także osobom powyżej 45 roku życia. Możliwe efekty uboczne to niewielki obrzęk, zasinienie lub nadmierne napięcie skóry. Wszystkie te symptomy mijają samoistnie po ok. 3 dniach.

Powiększanie pośladków – Efekty

Efekt lipofillingu to nie tylko powiększenie pośladków i pozbycie się nadmiaru tłuszczu z wybranych partii ciała. Pośladki nabierają też doskonalszego kształtu, podnoszą się, stają pełne i zgrabne. Zabieg powoduje także naturalnie wyglądające ujędrnienie ciała i poprawę jego elastyczności oraz nawilżenia. Dodatkowo działa pozytywnie na gęstość tkanek i napięcie skóry.

Rezultat modelowania pośladków tą metodą jest trwały pod warunkiem utrzymania stabilnej masy ciała, dlatego warto pamiętać o dalszym, samodzielnym dbaniu o linię po zabiegu. Tkankę tłuszczową można jednak przeszczepiać tylko w niewielkich ilościach – jednorazowo można powiększyć pośladki od 150 ml do 500 ml.

Zabieg służy więc bardziej modelowaniu i poprawieniu wyglądu pośladków, niż ich bardzo wyraźnemu powiększeniu. Istotne jest zachowanie umiaru w oczekiwaniach i dostosowanie się ściśle do zaleceń lekarza. Ważnym atutem takiego zabiegu jest również fakt, że nie pozostają po nim blizny.

Za pomocą autogennego transferu tłuszczu można wykonywać również zabiegi powiększania biustu, wygładzania bruzd, korekcji zmarszczek oraz uzupełniania ubytków spowodowanych urazami, chorobami i wadami wrodzonymi.

Powiększanie pośladków tłuszczem Poznań

5/5 - (17 votes)