Pielęgnacja brwi po makijażu permamentnym

Pielęgnacja brwi po makijażu permamentnym

Czym jest i na czym polega makijaż permanentny?

Od zarania dziejów gatunkowi ludzkiemu towarzyszy potrzeba atrakcyjności. Odkąd sięgnąć pamięcią, ludzie sięgali po różne zabiegi mające na celu poprawę atrakcyjności wyglądu. Różnego rodzaju modyfikacje ciała, takie jak tatuaże czy piercing towarzyszyły ludzkości już w czasach plemiennych.

Dla przykładu, za prekursorów tatuażu uważa się Chińczyków, którzy go stosowali już przed dwoma tysiącami lat.

Wbrew temu co mogłoby się wydawać, te tendencje i zabiegi położyły podwaliny pod współczesny makijaż permanentny. Jego istotą jest zastosowanie naturalnych barwników i substancji, które mają na celu trwałe podkreślenie urody, a także maskowanie niedoskonałości wyglądu takich jak zmarszczki, przebarwienia skóry czy też pajączki naczyniowe.

Barwniki te są wprowadzane pod skórę przy pomocy specjalnej igły, na zasadzie trochę podobnej do tej stosowanej przy wykonywanym tatuażu. Substancje te są naturalne, a ich koloryt odpowiada fizjologicznemu kolorowi skóry.

Pielęgnacja brwi po makijażu permamentnym – o czym pamiętać

Zabieg wykonania makijażu permanentnego przeprowadzany jest przez kosmetyczkę linergistkę. Odbywa się on w kilku etapach. Dzięki zabarwieniu wykorzystywanych substancji, makijaż wykonany tą metodą wygląda zupełnie naturalnie. Z kolei ich naturalne pochodzenie zabezpiecza przed ewentualnością pojawienia się reakcji alergicznych lub zapalnych.

Oczywiście igły wykorzystywane do wykonania makijażu permanentnego są jednorazowe. Wszystkie wyżej opisane fakty składają się w rezultacie na wysoki poziom bezpieczeństwa zabiegu wykonania makijażu permanentnego.

Dodatkową, wydającą się być oczywistą zaletą makijażu permanentnego jest fakt, że nie ulega on niespodziewanemu rozmazaniu, dzięki czemu nie są straszne już nieoczekiwane deszcze czy kontakt z wodą, a pożądany wygląd może być zachowany niezależnie od sytuacji.

Jak wyglądają brwi po makijażu permanentnym?

Bezpośrednio po wykonaniu zabiegu makijażu permanentnego okolica brwi może być nieznacznie zaczerwieniona. Stan ten może utrzymywać się maksymalnie do kilku dni, po czym samoistnie się wycofuje. Charakterystyczne jest początkowe pozorne przejaśnienie skóry w miejscach wstrzyknięcia znieczulenia. Wynika ono z faktu obkurczenia włosowatych naczyń krwionośnych skóry, co jest fizjologiczne przy znieczuleniu miejscowym.

Stan ten również ustępuje samoistnie. Początkowo po wykonaniu zabiegu, barwa brwi zazwyczaj jest o około dwa tony ciemniejsza od efektu docelowego. Wynika to z faktu, iż w około dwie doby po zabiegu, na skutek przemian chemicznych wynikających z właściwości barwnika, dochodzi do jego ściemnienia. Jest to konieczne ze względu na fizjologiczny proces złuszczania się zewnętrznych, zrogowaciałych, martwych warstw naskórka.

Wraz z tym procesem dochodzi do ewakuacji około połowy wprowadzonego podczas makijażu permanentnego barwnika. Dlatego też konieczna jest kolejna wizyta po upłynięciu 3-4 tygodni celem ocenienia efektu i ewentualnego doszczepienia barwnika.

Jak pielęgnować brwi po makijażu permanentnym?

Makijaż permanentny okolic brwi ma za zadanie korekcję kształtu brwi, ich regenerację, a także optyczne zagęszczenie włosów w obrębie łuku brwiowego. Z uwagi na fakt, iż barwnik wprowadzany jest poprzez specjalne nakłucia, tak jak w przypadku tatuażu, jest to więc procedura inwazyjna, a skóra jej poddana wymaga szczególnej pielęgnacji celem uniknięcia powikłań.

Czas gojenia po wykonaniu makijażu permanentnego zazwyczaj nie przekracza dwóch tygodni. Jednakże złuszczanie się naskórka rozpoczyna się zazwyczaj już w trzeciej dobie po zabiegu. Mogą wtedy powstawać drobne strupki, których pod żadnym pozorem nie wolno zdrapywać, gdyż istnieje duże ryzyko powstawania blizn i zaburzeń gojenia.

Podstawą pielęgnacji brwi po makijażu permanentnym jest właściwe dbanie o prawidłowe nawilżenie skóry od razu po jej zagojeniu. Należy zrobić wszystko, aby nie dopuścić do wysuszenia się skóry, bowiem na dobrze nawilżonej skórze efekt jest optymalny, a także utrzymuje się dużo dłużej.

Bardzo ważne jest, by do mycia skóry nie używać mydła, a także żeby zbyt mocno jej nie pocierać. Optymalnym rozwiązaniem jest zasięgnięcie porady linergistki, która w indywidualny sposób dobierze sposób pielęgnacji skóry, a także ilość i rodzaj stosowanych kosmetyków.

Kluczowe jest, by pamiętać, iż skóra po wykonaniu makijażu permanentnego nie powinna być natłuszczana, a jedynie nawilżana na przykład przy pomocy kremów zawierających witaminę E.

Ponadto, przez około dwa tygodnie po zabiegu należy osłaniać skórę przed promieniowaniem ultrafioletowym pochodzącym ze Słońca, stosować kremy z filtrem, a także zrezygnować z korzystania z sauny, pływalni, a także zabiegów na twarz w spa.

Pielęgnacja brwi po makijażu permamentnym Poznań

5/5 - (7 votes)