Odmładzanie twarzy Dermapenem

Odmładzanie twarzy Dermapenem

Dermapen – stymulacja skóry do odnowy w jednym urządzeniu.

Dermapen swoim wyglądem przypomina długopis i służy do mechanicznego mikronakłuwania skóry. Zabieg ma na celu pobudzenie włókien kolagenowych do regeneracji i przywrócenie skórze jędrności i elastyczności.

Dlaczego warto skorzystać z zabiegu Dermapen?

Dermapen wykorzystuje technologię automatycznego nakłuwania skóry za pomocą pulsujących z dużą prędkością igieł. Jest bardzo precyzyjny, gdyż posiada kontrolę głębokości wkłuć od 0,5 do 2,5 mm, a dzięki swojemu kształtowi pozwala dotrzeć do trudno dostępnych zabiegowo miejsc. Istnieje również możliwość regulowania pulsacji igieł w stosunku do ich długości, co minimalizuje dyskomfort u pacjentów.

Dzięki nakłuciom Dermapen pozwala również na wprowadzenie substancji czynnych w głąb skóry. Najczęściej stosuje się do tego preparaty z kwasem hialuronowym, osoczem bogatopłytkowym, witaminowe i aminokwasy.

Terapia przynosi rezultaty w postaci poprawy wyglądu, elastyczności i sprężystości nie tylko zdrowej skóry twarzy, ale także w przypadku np. leczenia blizn czy redukcji zmarszczek.

Odmładzanie twarzy Dermapenem jak wygląda

Warto podkreślić, że zabieg Dermapen trwa krótko, jest bezpieczny i sterylny dzięki wymiennym igłom, rekonwalescencja jest bardzo szybka, a efekty mogą być widoczne już po pierwszym zabiegu.

Działanie i wskazania do zabiegu

Mechanizm działania jest dwuetapowy, bo po pierwsze mikronakłucia ułatwiają transport substancji aktywnych wgłąb skóry, a po drugie te małe „ranki” wywołują naturalne reakcje obronne.

Uruchomione w ten sposób procesy naprawcze powodują uwolnienie czynników wzrostu, które pobudzają fibroblasty do produkcji nowego kolagenu czy elastyny.

Następuje przebudowa głębokich warstw skóry, która finalnie zwiększa swoją grubość, wzmacnia warstwę ochronną, staje się widocznie gęstsza, elastyczniejsza i jędrniejsza. 

Zabieg dedykowany jest zarówno do skóry młodej, jak i dojrzałej. Szczególnie sprawdza się jako terapia przeciwstarzeniowa, odżywcza i nawilżająca. Daje efekt delikatnego liftingu, a zmarszczki zostają spłycone.

Dermapen świetnie sprawdza się również w przypadku wyrównania kolorytu skóry twarzy, redukcji blizn (potrądzikowych, pooparzeniowych) i zwężenia rozszerzonych porów. Pełny remodeling tkanek trwa zazwyczaj kilka miesięcy.

Przeciwwskazania i zalecenia pozabiegowe

Głównymi przeciwwskazaniami do zabiegu są choroby skóry i widoczne stany zapalne, choroby grzybicze i wirusowe jak opryszczka, cukrzyca, zaburzenia odporności, trądzik, stosowanie leków obniżających krzepnięcie krwi, a także ciąża i laktacja.

W większości przypadków skóra bezpośrednio po zabiegu jest zaczerwieniona i może pojawić się obrzęk utrzymujący się do 2-3 dni. Należy stosować zalecone przez lekarza preparaty regeneracyjne i chronić skórę przed promieniowaniem słonecznym, stosując kremy z wysokim filtrem.

Nie należy stosować peelingów i pocierać skóry. Po zabiegu należy również unikać intensywnego wysiłku fizycznego, sauny, basenu, długich kąpieli w wannie.

Odmładzanie twarzy Dermapenem Poznań

5/5 - (7 votes)