Od tego co jesz i pijesz zależy to, jak długo żyjesz

od tego co jesz i pijesz zależy to jak długo żyjesz

Od tego co jesz i pijesz zależy to jak długo żyjesz

Wiosna… nastała po długich oczekiwaniach, ale w końcu przyszła do nas. A po ukochanej wiośnie czas na jeszcze piękniejsze i ukochańsze lato. A co za tym idzie, drogie panie czas na krótkie spodenki, spódniczki, może stroje kąpielowe i cóż zaczyna się kłopot.

Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy, zimowe długie wieczory dały o sobie znać w postaci zbędnej warstwy „tłuszczyku” na naszym ciele. Każda z nas, właśnie pisze do kobiet, sama nie wiem, czy blog czytany będzie przez płeć piękną, czy może również przez Panów. Dlatego, aby nikogo nie pominąć i urazić, zwracać się będę Drodzy.

Zatem zacznijmy Moi Drodzy!

Wszyscy mówią „ruch to zdrowie” i szczerze w to wierzę, ponieważ z autopsji wiem, iż codzienne treningi czynią człowieka odporniejszym, silniejszym i co pewnie wszystkich zainteresuje zgrabniejszym. W sieci pojawia się mnóstwo reklam typu „W 7 dni -10 kilo”, „Chudnij z nami”, „Dieta cud”.

Oczywiście schudnąć da się, ale jakim kosztem? Kosztem zdrowia, ponieważ większość z polecanych diet, środków odchudzających wyniszcza organizm. Nie da się spalić tkanki tłuszczowej siedząc i jedząc.

Od tego co jesz i pijesz zależy to jak długo żyjesz

Sukcesem do zdrowego i pięknego wyglądu jest zdrowe, rozsądne jedzenie połączone z ruchem.

Kochani pragnę Wam zaproponować cykl tekstów w których poruszę tematy związane ze zdrowym odżywianiem, zbilansowaną dietą oraz poddać pod rozwagę kilka pomysłów na dodanie życiu dynamiczności. Warto spotkać się z dietetykiem i skorzystać z jego wiedzy.

Na wstępie bardzo istotna sprawa, musimy zastanowić się, ustalić sobie cel ile chcemy schudnąć i czy to ma być tylko efekt wypracowany przez okres wakacji czy zamierzamy utrzymać osiągniętą wagę. Jeśli zadecydujemy to drugie, kolejnym krokiem jest przyjrzenie się temu co jemy i jak jemy oraz fakt o którym większość zapomina, nasz sposób dobrej, zdrowej formy musi być dostosowany do trybu naszego życia. Praca jaką wykonujemy ma, także ogromne znaczenia.

Zwracaj uwagę na to co jesz

Należy ustalić nasze dzienne zapotrzebowanie kaloryczne. Łatwy sposób to skorzystanie z tak zwanego kalkulatora posiłków (Vitalmaxa) znajdziemy w sieci. W momencie ustalenia naszego zapotrzebowania możemy przystąpić do ustawienia posiłków, ich ilości oraz jakości. Niepodważalny jest fakt, że śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia, to ono dostarcza nam paliwa na cały dzień. I to ważna informacja wszystko dostosować musimy do naszego trybu, stylu życia.

Niezależnie od tego, czy chcemy schudnąć, czy utrzymywać dotychczasową wagę, wszystko musimy robić z rozwagą. Głównie zależy nam na zdrowym stylu życia i dobrej kondycji. Kolejne teksty poświęcone będą omówieniu rodzajów diet oraz zaproponuje Wam, jak można dodać odrobinę sportu w nasze codzienne życie.

Oceń nas