Oczy szeroko otwarte

odmładzanie okolicy, oczy szeroko otwarte oczu

Oczy szeroko otwarte

Jak poprawić wygląd naszych oczu?

Powszechnie sądzi się, że oczy są zwierciadłem duszy i można w nich wiele dostrzec. Jednakże to jak wygląda ich okolica, czyli powieki, brwi i rzęsy również wpływają na to jak je odczytujemy. Wraz z przebiegiem procesu starzenia się dotyka je wiele mankamentów. Jest to okolica, która jest jedną z najwrażliwszych na upływ czasu. Do typowych niedoskonałości dających się zauważyć w rejonie oczu należy opadanie powiek, zmarszczki typu „kurze łapki”, czy tak zwane „worki pod oczami”.

Dzięki możliwościom medycyny estetycznej możemy podarować naszym oczom drugą młodość.

Oczy szeroko otwarte – Plastyka powiek

Plastyka powiek jest zabiegiem mającym na celu korekcję opadających powiek oraz eliminację niedoskonałości jak na przykład zmarszczki typu „kurze łapki” czy tak zwane „worki pod oczami”. Najczęściej stosowane są dwie metody. Chirurgiczna korekcja opadających powiek zwana inaczej blefaroplastyką jest zabiegiem polegającym na usunięciu nadmiaru skóry oraz tkanki tłuszczowej z okolicy oczu. Do zabiegu najczęściej kwalifikuje okulista.

Wykonuje się ją najczęściej w trybie ambulatoryjnym, w znieczuleniu miejscowym, z dostępu przez niewielkie nacięcie. Jego lokalizacja zależy od operowanej okolicy. Pełny efekt widoczny jest po kilku tygodniach. Powrót do całkowitej aktywności po zabiegu zazwyczaj nie przekracza dwóch tygodni. Dzięki lokalizacji nacięć blizny powstałe po zabiegu są praktycznie niewidoczne. Blefaroplastykę można wykonać do dwóch razy w życiu, a jej efekt utrzymuje się nawet do 20 lat.

Plastyka powiek

Aby zobaczyć opis zabiegu kliknij w ikonkę

Bezpieczniejszą alternatywą dla blefaroplastyki jest zabieg z użyciem lasera frakcyjnego, zabieg nosi nazwę Madonna Lift. Polega on na wykonaniu ablacji skóry, dzięki czemu jest możliwe bardzo precyzyjne, punktowe przegrzanie skóry powodujące dosłownie wyparowanie usuwanych zmian. Procedura jest bardzo skuteczna, z krótki okresem rekonwalescencji – 3 dni. Nie ma konieczności opieki anestezjologa ani hospitalizacji, a powrót do codziennych aktywności jest praktycznie natychmiastowy.

Częściowe rezultaty są widoczne praktycznie natychmiast po zakończeniu procedury, a efekt końcowy po ustąpieniu niewielkich obrzęków czy strupków, które mogą się pojawiać po bezpośrednio po zabiegu. Zmiany te jednak wycofują się nie pozostawiając śladu.

Ujędrnianie skóry powiek laserem frakcyjnym

Laser wykorzystywany w medycynie estetycznej charakteryzuje się emisją fal elektromagnetycznych o takiej długości i częstotliwości, która pozwala na oddziaływanie praktycznie na wszystkie tkanki, w zależności od dobranych ustawień. Dzięki dużemu skupieniu wiązki możliwe jest działanie z dużą precyzją. Generowany bodziec termiczny powoduje w sposób kontrolowany punktowe przegrzanie skóry prowadząc do jej uszkodzenia.

Efektem tego jest aktywacja fibroblastów prowadząca do zwiększenia produkcji włókien kolagenowych i elastynowych, skutkująca zwiększeniem napięcia i poprawą jędrności skóry. Ponadto dochodzi do stymulacji podziałów komórek, wskutek czego uszkodzona tkanka zastępowana jest nową.

Dodatkowo, urządzenie emituje również strumień dwutlenku węgla. Gaz ten powoduje poprawienie ukrwienia tkanki, a co za tym idzie jej odżywienia. Dzięki tym właściwościom dodatkowo przyspiesza procesy regeneracyjne skóry. Dzięki temu dochodzi do poprawy napięcia powiek i ich jędrności, a co za tym idzie ich podniesienie i eliminację opadania, a także innych defektów skórnych w ich obrębie, jak na przykład zmarszczek.

Lekarz przykłada głowicę bezpośrednio do skóry, po czym emitowana jest wiązka promieniowania laserowego wnikająca na różną głębokość. Istnieje zależność, że im większa jest penetracja w głąb skóry, tym więcej nowej tkanki zostaje wytworzone.

Zabieg z wykorzystaniem lasera charakteryzuje się stosunkowo wysokim bezpieczeństwem. Ryzyko istotnych powikłań jest minimalne.

Osocze bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe jest to substancja, w której znajduje się duża ilość różnego rodzaju czynników wzrostu i związków powodujących stymulację podziałów komórkowych i powstawanie tkanek. Dzięki temu pobudza procesy regeneracyjne skóry, czego efektem jest poprawa jej jędrności i eliminacja zmarszczek. Jest to metoda w stu procentach bezpieczna, ponieważ wykorzystuje się w niej własną krew pacjenta. Po jej pobraniu odwirowuje się próbkę pozyskując osocze bogate w aktywne płytki krwi. Następnie jest ono wprowadzane precyzyjnie w pożądaną okolicę. Pobudza syntezę włókien kolagenowych, dzięki czemu napięcie skóry ulega zwiększeniu, co z kolei prowadzi do poprawy wyglądu okolicy oczu.

Oczy szeroko otwarte – Nici Aptos

Zabieg z wykorzystaniem nici Aptos, inaczej zwany Excellence Light Lift jest to innowacyjna metoda bazująca na niciach caprolac wykonanych z włókien z kwasu polimlekowego i kaprolaktonu. Nici te są zintegrowane z igłą i wykorzystują technologię znaną już wcześniej (choćby z nici PDO czy innych rodzajów nici liftingujących). Istotną różnicą jest to, że technologia Aptos bazuje na materiałach rozpuszczalnych. Całkowita degradacja nici trwa około roku. Dzięki zintegrowaniu nici z igłą możliwe jest precyzyjne umieszczenie ich w pożądanym miejscu, z niewielkim ryzykiem powikłań.

Materiał,  z którego wykonane są nici Aptos stymulują wytwarzanie endogennego kwasu hialuronowego, który wykazuje duże powinowactwo do wody. Powoduje to zwiększenie uwodnienia i nawilżenia skóry, dzięki czemu dochodzi do zwiększenia jej napięcia i poprawienia jędrności. Nici Aptos powoduje inicjację wytwarzania kwasu hialuronowego. Jest to związek występujący praktycznie w całym organizmie, szczególnie w skórze, a zwłaszcza młodej.

Z biegiem czasu jego ilość ulega znacznemu zmniejszeniu. Posiada on wysoką zdolność wiązania wody (jedna cząsteczka kwasu hialuronowego jest w stanie związać nawet do dwustu pięćdziesięciu molekuł wody). Dzięki zwiększaniu jego zawartości w skórze dochodzi do poprawienia jej nawilżenia. Efektem wyżej wymienionych procesów jest poprawa napięcia i jędrności skóry.

Istnieje kilka rodzajów nici Aptos. W celu korekcji wyglądu okolicy powiek wykorzystywane są tak zwane nici Nano Vitis. Są one w pełni rozpuszczalne, a dzięki swojej strukturze rozprężalnego warkocza albo cienkiej spirali, doskonale radzą sobie z wszelkiego rodzaju zmarszczkami mimicznymi, w tym „kurzymi łapkami”, a także workami pod oczami. Dzięki temu nasze oczy mają szansę odzyskać świeżość i przeżyć drugą młodość.

Oczy szeroko otwarte – teraz jest to możliwe dzięki całej gamie dostępnych zabiegów.

5/5 - (7 votes)