Poznań ul. Promienista 132/1
pon-pt: 11:00-19:00

Obwisłe piersi


Obwisłe piersi – zmartwienie wielu kobiet po okresie karmienia

obwisłe piersi, obwisłe cycki

Obwisłe piersi

Któż z nas nie marzy o tym, by przez długie lata zachować młody, świeży wygląd. Oglądając na ekranie twarze gwiazd show-biznesu często zastanawiamy się jak to możliwe, żeby w wieku pięćdziesięciu lat wyglądać na trzydzieści.

Jednakże czas płynie nieubłaganie i nie oszczędza nikogo. Starzenie się dotyka każdego człowieka. Objawia się zmniejszeniem ilości obecnych w skórze substancji odpowiadających za jej młody wygląd, takich jak kwas hialuronowy, czy też włókna kolagenowe.

Ponadto dochodzi do zaniku podskórnej tkanki tłuszczowej. Te procesy, a zwłaszcza wymieniony jako ostatni, przyczyniają się do stosunkowo szybkiej utraty jędrności i sprężystości piersi oraz ich opadania.

Jest to proporcjonalne do ich rozmiaru – im większy biust tym szybciej ulega opadnięciu i robi się obwisły. Również, tak modne w dzisiejszych czasach, staniki typu push-up wpływają niekorzystnie na sprężystość piersi i ich noszenie predysponuje do obwisania biustu.

Obwisłe piersi zabiegi

Część kobiet decyduje się na zabieg korekcji piersi (na przykład przez wszczepienie implantów silikonowych), jednak nie wszystkie pacjentki chcą się na niego dostosować. Co można zaproponować takim osobom? Czy jest jakaś alternatywa dla klasycznej chirurgii?

Laser frakcyjny

Laser frakcyjny charakteryzuje się emisją fal elektromagnetycznych o takiej długości częstotliwości, która pozwala na bardzo dobrą penetrację w obrębie wody, która stanowi większość objętości wszystkich tkanek. Dzięki temu może on oddziaływać praktycznie na wszystkie tkanki, w zależności od dobranych ustawień. Duże skupienie wiązki umożliwia działanie z dużą precyzją. Generowany bodziec termiczny powoduje w sposób kontrolowany punktowe przegrzanie skóry prowadząc do jej uszkodzenia.

Efektem tego jest aktywacja fibroblastów prowadząca do zwiększenia produkcji włókien kolagenowych i elastynowych, skutkująca zwiększeniem napięcia i poprawą jędrności skóry piersi. Ponadto dochodzi do stymulacji podziałów komórek, wskutek czego uszkodzona tkanka zastępowana jest nową. Efektem tego jest zwiększenie jędrności piersi. Bolesność zabiegu jest niewielka i zazwyczaj nie wymaga on zastosowania żadnego znieczulenia.

U osób z wysoką wrażliwością na ból można zastosować kremy anestetyczne (na przykład EMLA). Lekarz przykłada głowicę bezpośrednio do skóry, po czym emitowana jest wiązka promieniowania laserowego wnikająca na różną głębokość. Istnieje zależność, że im większa jest penetracja w głąb skóry, tym więcej nowej tkanki zostaje wytworzone. Zabieg z wykorzystaniem lasera frakcyjnego charakteryzuje się stosunkowo wysokim bezpieczeństwem.

Ryzyko istotnych powikłań jest minimalne, choć do kilku godzin po zabiegu może utrzymywać się zaczerwienienie okolicy poddawanej procedurze, a także mogą pojawiać się niewielkie wybroczynki i siniaki. Wymienione dolegliwości bardzo szybko samoistnie ustępują.

Osocze bogatopłytkowe

Oddziaływanie osocza bogatopłytkowego na tkanki odbywa się w oparciu o dwa podstawowe mechanizmy. Po pierwsze, dzięki zawartości dużej ilości czynników wzrostu, pobudza różnego rodzaju procesy regeneracyjne na tkanki, dzięki czemu odnoszony jest szereg korzyści w zakresie poprawy jędrności, witalności oraz zdrowia tkanek (na przykład skóry).

Drugim mechanizmem jest działanie płytek krwi, czyli trombocytów, które poza swoją oczywistą funkcją zapewniania prawidłowej krzepliwości krwi, również wydzielają znaczne ilości czynników wzrostu, które dodatkowo wspomagają działanie tych czynników, które już są obecne. Działanie powyższych substancji w znaczny sposób pobudza syntezę włókien kolagenowych i elastynowych, przez co zwiększa się napięcie skóry, a piersi stają się jędrniejsze.

Radiofrekwencja mikroigłowa

Zabieg polega na jednoczesnym mikronakłuwaniu cieniutkimi igiełkami oraz stymulowaniu fibroblastów (komórki skóry wytwarzające kolagen) do produkcji nowego kolagenu i elastyny co daje poprawę napięcia skóry.

Przeszczep tłuszczu

Przeszczep tkanki tłuszczowej, zwany również lipotransferem, jest to zabieg polegający na przeszczepianiu tkanki tłuszczowej pozyskanej na drodze atraumatycznej liposukcji, |z wykorzystaniem jej w celu modelowania sylwetki. Jest to procedura bezpieczna, ponieważ jako materiał jest używany własny tłuszcz.

Dzięki temu dochodzi do eliminacji ryzyka wystąpienia powikłań pod postacią odczynów autoimmunologicznych, odrzucenia przeszczepu, czy innych komplikacji.

Z uwagi małowinwazyjność zabiegu przeszczepienia tkanki tłuszczowej, wykonywany jest on w znieczuleniu miejscowym i nie wymaga hospitalizacji. Daje to niewątpliwą przewagę nad procedurami klasycznej chirurgii plastycznej. Istotny jest fakt, że część tkanki tłuszczowej po wszczepieniu ulega wchłonięciu, ale są sposoby, aby temu zaradzić.

Zabieg ten umożliwia wypełnienie obwisłych piersi własną tkanką tłuszczową, przez co w bezpieczny sposób poprawia ich jędrność.

Ryzyko powikłań przeszczepu tłuszczu jest bardzo niskie, zazwyczaj przebiega on bez komplikacji. Tak naprawdę jedynymi potencjalnymi niedogodnościami są krwiaki i obrzęki, które mogą występować i utrzymywać się do kilku dni po przeprowadzeniu zabiegu.

Mastopeksja

Mastopeksja jest chirurgiczną metodą radzenia sobie z obwisłymi piersiami. Polega na usunięciu nadmiaru zwiotczałej skóry piersi wraz z przemieszczeniem kompleksu otoczka – brodawka tak, by poprawić kształt piersi.

Oprócz zwiększenia jędrności piersi umożliwia redukcję ich asymetrii. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym przez anestezjologa. Długość oraz lokalizacja cięć dobierane są indywidualnie w zależności od stanu wyjściowego oraz pożądanego efektu.

Obwisłe piersi Poznań

5/5 - (9 votes)

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530