Obkurczanie pochwy

obkurczanie pochwy

Obkurczanie pochwy

Dla wielu z nas posiadanie dziecka, rodzicielstwo jest celem życia samym w sobie. Informacja o ciąży jest bardzo radosną nowiną, na którą czeka z niecierpliwością wiele par. Jednakże ciąża oraz następujący po niej poród, choć są źródłem wielu pozytywnych chwil i radości, wiążą się także z niekorzystnymi zmianami w ciele wpływającymi negatywnie na nasz wygląd, ale także na życie seksualne.

Związane jest to z dużym rozciągnięciem tkanek pochwy podczas porodu w stosunkowo krótkim czasie, czego efektem jest uszkodzenie struktury sieci włókien kolagenowych i elastynowych, czego rezultatem jest znaczne zmniejszenie napięcia ścian pochwy oraz zwiększenia jej rozmiarów.

Wskutek powyższych procesów dochodzi do znacznego zmniejszenia intensywności odczuwanych doznań podczas stosunku. Na szczęście współczesna medycyna estetyczna wychodzi naprzeciw z rozwiązaniem tego problemu. Jedną z metod jest zabieg wykorzystujący nici Aptos.

Obkurczanie pochwy – nici Aptos

Zabieg z wykorzystaniem nici Aptos wpisuje się w grupę metod określanych jako lifting bez skalpela. Ta procedura nosi również inną nazwę – Excellence Light Lift. Jest to innowacyjna metoda bazująca na niciach caprolac wykonanych z włókien z kwasu polimlekowego i kaprolaktonu. Nici te są zintegrowane z igłą i wykorzystują technologię znaną już wcześniej (choćby z nici PDO czy innych rodzajów nici liftingujących).

Istotną różnicą jest to, że technologia Aptos bazuje na materiałach rozpuszczalnych. Całkowita degradacja nici trwa około roku. Dzięki zintegrowaniu nici z igłą możliwe jest precyzyjne umieszczenie ich w pożądanym miejscu, z niewielkim ryzykiem powikłań. Materiał, z którego wykonane są nici Aptos stymulują wytwarzanie endogennego kwasu hialuronowego, który wykazuje duże powinowactwo do wody.

Powoduje to zwiększenie napięcia tkanek, poprawienia ich jędrności, a co za tym idzie obkurczenie ścian pochwy i zmniejszenie jej rozmiaru, co wiąże się ze wzrostem intensywności doznań seksualnych.

Jak one działają?

Nici Aptos powoduje inicjację wytwarzania kwasu hialuronowego. Jest to związek występujący praktycznie w całym organizmie, szczególnie w skórze,
a zwłaszcza młodej. Z biegiem czasu jego ilość ulega znacznemu zmniejszeniu. Posiada on wysoką zdolność wiązania wody (jedna cząsteczka kwasu hialuronowego jest w stanie związać nawet do dwustu pięćdziesięciu molekuł wody). Dzięki zwiększaniu jego zawartości w skórze dochodzi do poprawienia jej nawilżenia. Efektem wyżej wymienionych procesów jest poprawa napięcia i jędrności skóry, a co za tym idzie odmłodzenie jej wyglądu.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg z wykorzystaniem nici liftingujących Aptos jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym i praktycznie bezbolesnym. Jedyne uczucie dyskomfortu, jakie może mu towarzyszyć jest niewielkie ukłucie podczas przebijania powłok igłą. Na samym początku zaznaczane są strategiczne miejsca, w które nici będą wprowadzane.

Następnie dokonuje się miejscowego znieczulenia za pomocą kremu zawierającego środek anestetyczny (na przykład EMLA). Kolejnym etapem zabiegu jest wprowadzenie nici w tkankę dzięki specjalnym igłom, zintegrowanym z nicią. Czas trwania zabiegu jest zróżnicowany. Wszystko zależy od tego, która okolica ciała poddawana jest procedurze odmładzania tą metodą, a także od stanu wyjściowego oraz oczekiwanego efektu końcowego.

Pierwsze rezultaty zabiegu z wykorzystaniem nici liftingujących Aptos zauważalne są praktycznie natychmiast. Objawiają się one zdecydowanym zwiększeniem napięcia tkanek ścian pochwy. Na ostateczny efekt trzeba poczekać do sześciu tygodni.

Procedura ta charakteryzuje się wysokim bezpieczeństwem. Nie wymaga opieki anestezjologa ani hospitalizacji. Jednakże może wiązać się z niewielkiego stopnia niedogodnościami, pod postacią dyskomfortu mimicznego, niewielkich obrzęków i zasinień skóry, które ustępują samoistnie w ciągu dwóch tygodni po zabiegu.

Rekonwalescencja jako taka nie jest wymagana i praktycznie od razu po zabiegu można wrócić do codziennych aktywności. Jednakże przez pierwszy tydzień należy dać tkance odetchnąć i ją oszczędzać. Zaleca sie unikania współżycia seksualnego. Czynności te mogą bowiem spowodować przemieszczenie się nici przed ich ostatecznym ustabilizowaniem i brak optymalnego efektu leczenia. Ponadto nie zaleca się korzystania z peelingu, sauny i solarium.

U kogo przeciwwskazany?

Jak każdy zabieg z zakresu medycyny estetycznej, stosowanie nici Aptos jest przeciwwskazane w niektórych grupach pacjentów. Są to standardowe sytuacje, w których generalnie nie powinno się wykonywać zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Należą do nich między innymi aktywne choroby nowotworowe, choroby autoimmunologiczne, przewlekłe poważne choroby układu sercowo-naczyniowego, zaburzenia krzepnięcia, a także aktywne stany infekcyjne w obrębie skóry.

Obkurczanie pochwy Poznań

Oceń nas