Poznań ul. Promienista 132/1
pon-pt: 11:00-19:00

Nithya kolagen


Nithya kolagen, który można zdefiniować jako materiał, z którego powstaje młodość –  jest on cennym elementem terapii przeciwstarzeniowej.

Kolagen jest naturalną substancją biorestrukturyzującą – dzięki niemu  oznaki starzenia są  redukowane bez  zniekształceń  estetycznych.

grzybica-stop

Nithya kolagen – właściwości

Skuteczny w leczeniu kolagen musi posiadać określoną charakterystykę oraz musi być absolutnie czysty i bezpieczny, aby można było uniknąć działań niepożądanych i  uzyskać wyłącznie korzyści.

Nie ulega wątpliwości, że kolagen jest jednym z głównych czynników przyczyniających się do utrzymania młodego i zdrowego wyglądu skóry.

Więcej o kolagenie Nithya

Kolagen to włókniste białko, którego duże ilości znajdują się w macierzy pozakomórkowej. Obecnie znanych jest 28 różnych rodzajów kolagenu. Kolagen typu I występuje w bardzo dużej ilości w skórze właściwej, gdzie stanowi co najmniej 80-90% występującego tam kolagenu.

Struktura  każdego rodzaju kolagenu składa się z trzech łańcuchów α, opartych na  typowej sekwencji aminokwasów, złożonej z aminokwasów glicyny, proliny, hydroksyproliny i hydroksylizyny, występujących naprzemiennie w różnej konfiguracji, jednak zawsze pozostawiającej resztę glicyny co trzy reszty. Kolagen może być w zasadzie uznany za glikoproteinę, ponieważ niektóre jego reszty hydroksylizynowe wiążą się wiązaniami  kowalencyjnymi z węglowodanami.

Procesy anaboliczne kolagenu dominują w fazie rozwoju i wzrostu organizmu (podobnie jak podczas gojenia ran i procesów patologicznego zwłókniania) i dochodzi do ich zwolnienia wprost proporcjonalnie do starzenia, co skutkuje fragmentacją i rozproszeniem włókien kolagenowych, i tym samym zwiększeniem sztywności.

Wydaje się to wynikać z modyfikacji istniejących połączeń i interakcji między podjednostkami włókien kolagenowych a samymi włóknami. Potwierdzają to dane eksperymentalne, wykazujące, że wraz z wiekiem kolagen staje się coraz mniej rozpuszczalny.

W rzeczywistości ilość kolagenu ekstrahowalnego z tkanek za pomocą środków mających wpływ na wiązania wodorowe (roztwory soli, słabe kwasy) zmniejsza się szybko wraz z dojrzewaniem tkanki w celu utworzenia krzyżowych połączeń kowalencyjnych, które zapewniają kolagenowi większą stabilność. Średnica włókienek jest zatem proporcjonalna do liczby tych  połączeń krzyżowych.

Obserwowane jest także, że liczba krzyżowych połączeń, którą można eksperymentalnie zmniejszyć, zwiększa się podczas rozwoju płodowego i postnatalnego, osiąga maksimum u dorosłych (w  wieku 20 lat), a następnie zaczyna się zmniejszać wraz ze starzeniem.

Wskazania do zabiegu z użyciem Nithya kolagen:

Mechanizm działania kolageny Nithya

Mechanizm działania kolagenu typu I po wstrzyknięciu (proces mechanotransdukcji): Kolagen typu I wpływa na przyczepność włókienek kolagenu typu VI, tworzącego sieć włókienek w bezpośrednim pobliżu błony komórkowej  (Rys. 1). Napięcie mechaniczne, jakie wywiera to na fibroblasty jest w stanie stymulować produkcję nowe macierzy pozakomórkowej (mechanotransdukcja).

Kolagen typu I wywiera działanie mechaniczne na fibroblasty, które z  kolei są stymulowane do produkcji nowej macierzy pozakomórkowej, a tym samym nowego kolagenu, elastyny i endogennych glikozaminoglikanów. Procedura ta, używana przez komórki do kontroli właściwości mechanicznych swojego środowiska, przekształca impulsy mechaniczne w sygnały biochemiczne i skutkuje procesem odkładania się,  rearanżacji lub usuwania macierzy w celu zachowania kształtu i funkcjonowania.

W związku z tym ostatecznym celem złożonych wzajemnych powiązań na linii komórka-macierz- komórka w tkankach łącznych jest rozwój oraz późniejsze utrzymanie homeostazy, co służy utrzymaniu integralności strukturalnej oraz funkcjonowania tkanki.

Skład kolagenu Nityha

W skład Nithya wchodzą mikrocząsteczki heterologicznego kolagenu typu I , który jest ekstrahowany z wykorzystaniem opatentowanej technologii opracowanej przez firmę.

Nithya kolagen zapewnia

gwarantowany wysoki poziom czystości i bezpieczeństwa, pozwalający osiągnąć doskonałe wyniki.

Produkty

Firma Euroresearch opracowała linię produktów Nithya, będącą kolejnym krokiem naprzód w dziedzinie biorestrukturyzacji skóry. Nithya to najbardziej zaawansowane technologicznie wykorzystanie kolagenu spotykane w medycynie estetycznej. W jej skład wchodzą mikrocząsteczki heterologicznego kolagenu typu I, który można zdefiniować jako biomimetyczny dzięki zastosowaniu opatentowanej technologii ekstrakcji.

Poprzez symulowanie działania degradacyjnego polimeryzowanego kolagenu powodują one masową stymulację fibroblastów oraz odkładanie się prokolagenu oraz, w wyniku tego, endogennego kolagenu typu III. Nithya gwarantuje zatem wyjątkowy poziom czystości i bezpieczeństwa, pozwalający uzyskać doskonałe wyniki, przewyższające nawet najwyższe oczekiwania.

nithya-musse

Typ I kolagen Nithya Mousse

Nithya – pianka
Pianka 100% czysty kolagen
Mus Nithya jest idealnym uzupełnieniem cyklu zastrzyków, ponieważ wspiera normalizację skóry oraz pomaga uzyskać lepsze efekty. Zważywszy na jego formułę oraz teksturę, mus ten jest idealny także do stosowania w innych zabiegach dermatologicznych, w których do naprawy tkanek wymagane jest zastosowanie pomocniczego kolagenu.

Wskazówki

  • Oczyścić skórę przed zastosowaniem
  • Stosować 2-4 razy dziennie, dopóki skóra nie zostanie w pełni zregenerowana.
  • Tylko do użytku zewnętrznego.

 

 

 

Nithya-efekty

osocze bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe

5/5 - (7 votes)

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530