Na czym polega zabieg radiofrekwencji mikroigłowej?
Na czym polega zabieg radiofrekwencji mikroigłowej?
Radiofrekwencja mikroigłowa (inaczej mikronakłuwanie) to tzw. lifting bez skalpela – czyli nieinwazyjny zabieg medycyny estetycznej będący połączeniem dwóch technik: radiofrekwencji i mikronakłuwania skóry. Synergia dwóch zabiegów zapewnia zaskakujące efekty terapii takie jak: redukcja zmarszczek, rozstępów i bruzd czy też ujędrnienie skóry.
Nieinwazyjne napinanie skóry.
Radiofrekwencja mikroigłowa to nieoperacyjny lifting skóry, łączący w sobie zalety dwóch, odrębnych zabiegów. Procedura medyczna inaczej nazywana jest termoliftingiem jest połączeniem radiofrekwencji i mikronakłuwania skóry. Na czym polega zabieg radiofrekwencji mikroigłowej?
Podczas zabiegu skóra poddawana jest działaniu fali elektromagnetycznej o częstotliwości radiowej, a tkanka jest podgrzewana. Podczas procedury uruchamia się proces regeneracji skóry, co prowadzi do jej ujędrnienia i wygładzenia.
Za sprawą wytworzonego przez urządzenie ciepła dochodzi do obkurczania włókien kolagenowych i uruchomienia procesów tworzenia nowego kolagenu. Drugim etapem zabiegu jest mikronakłuwanie skóry, które powoduje kontrolowane mikrouszkodzenia skóry, prowadzące do jej regeneracji.
Wskazania
Wskazaniem do zabiegu w klinice medycyny estetycznej jest wiotka skóra, zmarszczki, brak elastyczności skóry, blizny, cienie pod oczami, rozstępy, wiotkość skóry ramion, brzucha i nóg, nadpotliwość pach. Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej jest dedykowany kobietom po przebytej ciąży, które chcą poprawić swój wygląd po utracie zbędnych kilogramów. Radiofrekwencja mikroigłowa jest też remedium na rozszerzone pory.
Przeciwwskazania do zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej
Pacjenci z infekcjami bakteryjnymi, wirusowymi i grzybiczymi nie mogą się poddać zabiegowi. Przeciwwskazaniem są także stany zapalne skóry, niewyrównana cukrzyca, hemofilia, zaburzenia krzepnięcia, padaczka, stany zapalne żył i naczyń chłonnych, aktywne nowotwory. Przeszkodą w wykonaniu zabiegu jest przyjmowanie leków przeciwkrzepliwych, ciąża i laktacja.
Przebieg zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej Poznań
Po przeprowadzeniu wywiadu i dopuszczeniu pacjenta do zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej Poznań, lekarz przykłada głowicę urządzenia w obszar zabiegowy. Wyposażona ona jest w zestaw 49 igieł, które emitują promieniowanie elektromagnetyczne. Lekarz wprowadza igły na głębokość od 05, do 3,5 mm pod skórę, a igły emitują promieniowanie elektromagnetyczne z głowicy.
Dzięki wytworzonej energii następuje penetracja skóry na dużej głębokości, która prowadzi do rozgrzewania tkanki. Mam miejsce kontrolowane uszkodzenie skóry, co prowadzi do pobudzenia procesu regeneracji i zamiany starej skóry na nową.
Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej w gabinecie medycyny estetycznej Poznań jest bezbolesny dla pacjenta, bo lekarz podaje krem znieczulający dla zwiększenia komfortu. Urządzenie posiada głowicę chłodzącą, co zwiększa efektywność zabiegu, a lekarz może indywidualnie dopasować parametry do każdego pacjenta.
Na czym polega zabieg radiofrekwencji mikroigłowej
Dzięki sile synergii dwóch zabiegów w klinice medycyny estetycznej efekty terapii są dużo lepsze niż w przypadku stosowania tych zabiegów oddzielnie. Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej Poznań wykorzystuje prąd RF bipolarny, działający sub-ablacyjnie, co zapewnia bezpieczeństwo i zmniejsza ryzyko poparzeń.
Radiofrekwencja RF to procedura, która dzięki wykorzystaniu fal radiowych RF podgrzewa skórę i wywołuje szok termiczny, prowadzący do regeneracji i remodelingu kolagenu. W efekcie skóra staje się bardziej jędrna i elastyczna, poprawiając wygląd pacjenta.
Za sprawą mikronakłuwania w gabinecie medycyny estetycznej Poznań skóra jest stymulowana do procesów naprawczych i jest to idealna terapia na: cienie pod oczami, redukcję zmarszczek, poprawę jędrności skóry, rozszerzone pory czy rozstępy.