Na czym polega wolumetria twarzy

Na czym polega wolumetria twarzy?

Wolumetria twarzy to zabieg, wokół którego narosło wiele mitów. Dowiedzmy się, jakich wypełniaczy używa się do jego przeprowadzenia oraz na jakie efekty może liczyć pacjent, korzystając z wypełnienia kwasem hialuronowym,  preparatem Sculptra czy lipotransferu.

Wolumetria – definicja i wskazania do zabiegu

Istotą zabiegu wolumetrii twarzy jest zwiększenie lub uzupełnienie objętości obszarów ciała za pomocą różnego typu wypełniaczy. Wolumetria jest nazywana też liftingiem twarzy i prowadzi do modelowania czy przywracania młodszego i odświeżonego wyglądu skóry.

Jest to powszechnie stosowany zabieg medycyny estetycznej, który wykonuje się w celu modelowania policzków, redukcji chomików na twarzy (uniesienie opadających policzków), wypełniania doliny łez, poprawienia zarysu żuchwy i wyrównania ubytków w obrębie twarzy.

Wskazaniem do zabiegu wolumetrii twarzy może być wiotka skóra dotknięta procesami starzenia, opadająca skóra czy chęć odzyskania dawnego, młodzieńczego wyglądu skóry. Pacjenci z bruzdami nosowo-wargowymi (linie marionetki) czy osoby z niesatysfakcjonującym owalem twarzy, linią żuchwy, także korzystają z zabiegu wolumetrii twarzy. Lekarz medycyny estetycznej może z pomocą np. kwasu hialuronowego dokonać wolumetrii łuków jarzmowych, korekty grzbietu nosa czy uzupełnienia objętości w obrębie skroni.

Rodzaje wypełniaczy – wolumetria

W klinice medycyny estetycznej w Poznaniu lekarz po pierwszej konsultacji i przeprowadzeniu wywiadu, zaproponuje adekwatny do problemu medycznego wypełniacz. Do wolumetrii twarzy najczęściej stosuje się wypełniacze jak: kwas hialuronowy, własny tłuszcz (lipotransfer) oraz biostymulatory. Wszystkie trzy metody są bezpieczne, mało inwazyjne i skuteczne.

Przeszczep tłuszczu w klinice medycyny estetycznej Poznań to procedura polegająca na pobraniu tłuszczu np. z brzucha i wstrzyknięcie go w inny obszar. Zanim tłuszcz własny zostanie podany na drodze iniekcji, należy obrobić go w wirówce, aby wyodrębnić preparat zawierający komórki macierzyste.

Następnie odpowiednio przygotowany tłuszcz wstrzykuje się za pomocą kaniuli w obszar twarzy, co wywołuje efekt wolumetryczny. Pacjent nie odczuwa bólu (podawane jest znieczulenie miejscowe) i nie musi obawiać się reakcji alergicznej, ponieważ podany tłuszcz podczas lipotransferu pochodzi z organizmu pacjenta, dlatego jest biozgodny. Czas trwania zabiegu to od 60 do 90 minut.

Wolumetria twarzy kwasem hialuronowym

Drugą metodą wolumetrii jest podawanie wysoko usieciowanego kwasu hialuronowego, który  wstrzykuje się w głębokie warstwy skóry. Podobnie jak tłuszcz pobrany z uda czy brzucha, kwas hialuronowy także naturalnie występuje w organizmie pacjenta. W zależności od przypadku, lekarz wstrzykuje kwas hialuronowy w tkankę podskórną czy mięśnie twarzy.

Dokonuje on wielu precyzyjnych iniekcji, aby po zakończeniu czynności rozmasowywać kwas hialuronowy, co poprawia efekt zabiegu. Kwas hialuronowy jest glikozaminoglikanem, odpowiada za wiązanie wody w organizmie, co prowadzi za ujędrnienie skóry. Pierwsze efekty wypełnienia twarzy kwasem hialuronowym są widoczne od razu, a na pełne należy poczekać od dwóch tygodni do półtora roku (w zależności od indywidualnych wskazań pacjenta).

Biostymulatory w gabinecie medycyny estetycznej Poznań

Trzecim rodzajem wypełniaczy do wolumetrii są biostymulatory takie jak: Sculptra, Radiesse czy Ellanse. Najczęściej w naszej klinice medycyny estetycznej w Poznaniu stosujemy Sculptrę. Jest to preparat zawierający kwas L-polimlekowy, uznawany za skuteczny stymulator syntezy włókien kolagenowych i elastynowych.

Preparat podany drogą iniekcji przez lekarza medycyny estetycznej stymuluje syntezę kolagenu i elastyny, uruchamiając proces regeneracji w skórze. W efekcie wolumetria prowadzi do poprawy elastyczności skóry i stworzenia swoistego rusztowania dla tkanek, dzięki czemu staje się ona bardziej napięta. Wypełnienie policzków czy okolic żuchwy z udziałem Sculptra zapewnia naturalny efekt, który ujawnia się stopniowo.

Na czym polega wolumetria twarzy? Warto wiedzieć

5/5 - (7 votes)