Na czym polega mezoterapia igłowa

Na czym polega mezoterapia igłowa

Na czym polega mezoterapia igłowa?

Dowiedzmy się na czym polega mezoterapia igłowa – zabieg, który jest bardzo często wybierany przez naszych pacjentów.

Co to jest mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa jest jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej, z którego korzystają tysiące pacjentów.

Na czym polega jej sekret? Zabieg polega na podawaniu pod skórę substancji aktywnych takich jak: osocze bogatopłytkowe, kwas hialuronowy, witaminy, polinukleotydy, aminokwasy i mikroelementy za pomocą strzykawki i igły.

Zabieg stosowany jest w celu poprawy napięcia skóry w obrębie twarzy, szyi, dekoltu i innych partii ciała oraz w celu redukcji cellulitu.

Mezoterapia igłowa prowadzi do rewitalizacji skóry i jej szybkiego gojenia, co sprawia, że stara skóra zastępowana jest nową. Preparaty stosowane w mezoterapii igłowej są dobierane indywidualnie pod kątem konkretnego problemu.

Często mezoterapia igłowa jest orężem w walce z nadmiarem tkanki tłuszczowej, przebarwień czy rozstępów oraz w leczeniu łysienia.

Mezoterapia igłowa przynosi również świetne rezultaty w leczeniu blizn potrądzikowych czy w przeciwdziałaniu starzenia się skóry.

Bardzo dobre efekty przynosi mezoterapia igłowa fibryną bogatopłytkową.

Przebieg zabiegu mezoterapii igłowej

Zabieg rozpoczyna się od wywiadu lekarskiego. Po zakwalifikowaniu pacjenta do zabiegu, lekarz dobiera odpowiednią substancję czynną, która będzie skuteczna w leczeniu konkretnego problemu medycznego.

W naszym gabinecie zabieg mezoterapii igłowej wykonuje lekarz.

Jeśli występuje taka konieczność, pacjent otrzymuje znieczulenie w formie kremu znieczulającego. Lekarz dokonuje serii nakłuć igłą, wstrzykując wybrany preparat pod skórę.

Zabieg wymaga bardzo precyzyjnych nakłuć, dlatego powinien być wykonywany przez doświadczonego lekarza. Nakłucia wykonywane są na głębokości 2 – 4 mm lub 1 – 3,5 mm.

Zabieg może być wykonywany za pomocą cienkiej igły i strzykawki lub specjalnego pistoletu. Zabieg jest bezbolesny, a podczas niego występuje niewielkie krwawienie. Po zabiegu na skórze pacjenta pojawiają się zaczerwienienia lub krwiaki, które szybko ustępują.

Jakie efekty przynosi mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów w gabinetach medycyny estetycznej. Przynosi efekt liftingu, poprawia jędrność i elastyczność skóry oraz modeluje kontury twarzy. Jest skutecznym orężem w redukcji zmarszczek mimicznych. Redukuje cellulit i ogranicza wydzielanie sebum.

Warto zaznaczyć, że mezoterapia igłowa prowadzi do rewitalizacji skóry, jej nawilżenia oraz uzupełnienia niedoborów witamin i minerałów. Zabieg jest najlepszą drogą do wsparcia mikrokrążenia i pobudzenia komórek do produkcji nowych włókien kolagenowych.

Efektem tego jest poprawa napięcia skóry oraz jej odmłodzenie. Najlepsze efekty zabiegu są widoczne po serii 3 – 6 zabiegów, które powinny odbywać się regularnie co 1 – 4 tygodni.

Polecana przez dermatologów jest mezoterapia igłowa własnym osoczem

Jednym z bardziej skutecznych zabiegów mezoterapii igłowej jest użycie preparatów z serii Pluryal – są to preparaty zawierające polinukleotydy (silne biostymulatory).

Pluryal Silk jest dedykowany do okolicy oczu, Pluryal Densify intensywnie regeneruje skórę oraz poprawia koloryt, przywraca blask skórze twarzy i szyi lub grzbietowych powierzchni dłoni czy dekoltu.

Połaczeniem mezoterapii igłowej oraz delikatnego wypełnienia (wolumetrii) jest zabieg Profhilo.

profhilo, profhilo Poznań

Profhilo

Mezoterapia laserowa

Preparaty lecznicze można też wprowadzać do skóry bezboleśnie, bez nakłuć przy zastosowaniu lasera erbowo-yagowego. Laser Fotona wykonuje w skórze mikrokanaliki, dzięki temu nakładany na skórę preparat przedostaje się do głębszych warstw skóry właściwej – tam gdzie ma zadziałać.

Bardzo dobre efekty przynosi wykonywanie przed mezoterapią zabiegu oczyszczanie twarzy.

Cały zabieg jest bezbolesny, nie wymaga znieczulenia. Rekonwalescencja jest krótka, nie ma siniaczków, które zdarzają się po tradycyjnej mezoterapii igłowej.

Zabiegiem stymulującym produkcje kolagenu jest Sculptra.

osocze bogatopłytkowe, wampirzy lifting

Osocze bogatopłytkowe

Przeciwwskazania do zabiegu

  • ciąża i okres laktacji
  • alergia na preparaty stosowane w trakcie zabiegu
  • infekcje skórne
  • cukrzyca
  • zła reakcja na iniekcje
  • choroby nowotworowe
  • stosowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi

Bardzo często wykonywanym zabiegiem w naszym gabinecie jest liposukcja

liposukcja, liposukcja NIL, odsysanie tłuszczu, liposukcja laserowa

liposukcja

Na czym polega mezoterapia igłowa

Często na zabieg poprawy okolicy oczu (wiotkość powiek) kieruje okulista.

Bardzo dobrym połączeniem z mezoterapią igłową jest zabieg PCA Skin

PCA Skin zabieg

PCA Skin zabieg

W przypadku przebarwień oraz wiotkości skóry bardziej skutecznymi zabiegami są laser frakcyjny z osoczem lub dermapen z osoczem.

5/5 - (7 votes)