Na czym polega liposukcja

na czym polega liposukcja

Na czym polega liposukcja

Liposukcja to bardzo popularny zabieg wykonywany w gabinetach medycyny estetycznej. Lekarze zgodnie twierdzą, iż jedną z najskuteczniejszych jej rodzajów jest liposukcja NIL, czyli liposukcja infradźwiękowa. Poznajmy zasadę działania, wskazania, przeciwwskazania, przebieg zabiegu i efekty liposukcji NIL.

Na czym polega liposukcja (NIL) w klinice medycyny estetycznej Poznań?

Liposukcja jest bardzo skuteczną metodą odsysania tłuszczu, którą wykonuje się w renomowanych gabinetach medycyny estetycznej. Liposukcja infradźwiękowa jest uważana przez ekspertów za jedną z najbezpieczniejszych i najskuteczniejszych metod liposukcji. Nazwa pochodzi od słów: „Nutation Infrasonic Liposcalpture”, co oznacza „nutacyjne infradźwiękowe rzeźbienie tkanki tłuszczowej”.

Zabieg liposukcji NIL w naszej klinice medycyny estetycznej Poznań wykonujemy za pomocą urządzenia najlepszej jakości od belgijskiego producenta – Euromi. Urządzenie zostało wyposażone w pneumatyczną głowicę, która wprowadza końcówkę kaniuli w nutacyjny ruch i wykonuje ruchy 3d, co zapewnia łagodne rozbijanie grudek tłuszczu.

Urządzenie prowadzi do precyzyjnego odsysania tłuszczu  i cechuje się nieinwazyjnością, nie wpływając negatywnie na tkankę lipidową. Jest to unikatowy zabieg odsysania tłuszczu, zapewniający maksymalne rezultaty przy minimalnej inwazyjności i niemal zerowym ryzyku wystąpienia powikłań.

Zasady działania liposukcji NIL

Urządzenie marki Euromi posiada pneumatyczną głowicę LIPOMATIC, której zadaniem jest wprowadzenie końcówki kaniuli odsysającej w ruch 3D, czyli nutacyjny. Ruchy odbywają się w 3 kierunkach. Zapewnia to precyzyjne, skuteczne, małoinwazyjne i delikatne infiltrowanie tkanki tłuszczowej, czyli odsysanie tłuszczu z brzucha lub innych partii ciała.

Warto dodać, że poddawana zabiegowi liposukcji infradźwiękowej tkanka tłuszczowa przybiera formę emulsji, a obszary skóry są gładkie i nie posiadają nierówności. Głowica wyróżnia się działaniem o niskiej częstotliwości (mniej niż 20x/sekundę), co sprawia, że ta metoda liposukcji jest niemal bezbolesna dla pacjenta.

Infradźwięki określają częstotliwość ruchów i powodują wydzielanie endorfiny przez organizm, co jest rodzajem naturalnego znieczulenia.  Zabieg liposukcji NIL polega na mechanicznym usuwaniu tkanki tłuszczowej, czyli na odsysaniu tłuszczu, co przynosi natychmiastowe efekty w postaci redukcji tkanki tłuszczowej. 

Urządzenie do liposukcji  infradźwiękowej wykorzystuje sprężone powietrze wprawiające w ruch głowicę 3D. Zapewnia to swobodną i skuteczną możliwość odsysania tłuszczu.

Wskazania do liposukcji infradźwiękowej NIL

Z zabiegu liposukcji infradźwiękowej NIL (liposukcji infradźwiękowej) powinny skorzystać osoby borykające się z nadwagą i te, które chcą się pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej. Zabieg liposukcji to odsysanie tłuszczu z brzucha lub innych partii ciała, który jest dedykowany pacjentom chcącym wymodelować sylwetkę.

Liposukcja NIL pozwala na odessanie tłuszczu z bioder, brzucha, kolan, podbródka, okolic stawu skokowego, ramion, talii, okolic sutków u mężczyzn (lipomastia), tułowia, ud, łydek czy wzgórka łonowego.

Przeciwwskazania do liposukcji Poznań

Z zabiegu liposukcji nie mogą skorzystać pacjenci z aktywną chorobą nowotworową, chorobami serca i układu krążenia, cukrzycą czy niewydolnością układu oddechowego. Przeciwwskazaniem do zabiegu jest ciąża, przewlekłe choroby nerek i wątroby tudzież zaburzenia krzepnięcia krwi.

Jak wygląda przygotowanie do zabiegu liposukcji infradźwiękowej?

Jak każdy zabieg w naszej klinice medycyny estetycznej Poznań, procedurę rozpoczynamy od wywiadu lekarskiego. W tym czasie lekarz odrzuca ewentualne przeciwwskazania do zabiegu i kwalifikuje pacjenta do  liposukcji infradźwiękowej NIL.

Przed zabiegiem pacjent powinien przynieść wyniki badań: grupa krwi, morfologia, INR, APTT, OB, poziom cukru, jonogram, lipidogram, przeciwciała anty Hcv, antygen Hbs, EKG (dla pacjentów powyżej 45 roku życia). 

Aby móc zostać zakwalifikowanym do zabiegu odsysania tłuszczu z brzucha czy podbródka, pacjent musi cechować się dobrym ogólnym stanem zdrowia. Sześć godzin przed samym zabiegiem pacjent powinien być na czczo, a 10 dni przed zabiegiem powinien odstawić leki przeciwzapalne, przeciwbólowe, czy na krzepnięcie krwi.  

Przebieg zabiegu liposukcji NIL

Zabieg jak każda inna procedura medyczna w klinice medycyny estetycznej Poznań rozpoczyna się od wywiadu lekarskiego i odrzucenia ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu. Po zakwalifikowaniu pacjenta do procedury liposukcji infradźwiękowej NIL, lekarz podaje znieczulenie miejscowe, które zapewnia komfort i bezbolesność zabiegu.

Następnie lekarz medycyny estetycznej nacina skórę w obszarze zabiegowym, wykonując w niej małe otworki o długości 3 milimetrów. Następnie umieszcza w nich metalowe kaniule, przez które podaje się płyn znieczulający tkankę tłuszczową. Po 30 minutach od podania znieczulenia, lekarz rozpoczyna procedurę medyczną, odsysając tłuszcz przed te same otwory za pomocą kaniuli, która generuje powstawanie infradźwięków.

Prowadzi to do odseparowania tkanki tłuszczowej od innych tkanek. Podczas zabiegu omija się naczynia i nerwy, co zmniejsza ryzyko krwawienia czy powikłań. Zabieg liposukcji NIL ogranicza użycie środka znieczulającego, co przekłada się na zwiększenie bezpieczeństwa zabiegu. 

Po zakończeniu zabiegu liposukcji infradźwiękowej lekarz zakłada szwy na skórze. Czasem istnieje konieczność zakładania krótkich drenów o długości 2 cm, które są usuwane już dzień po zabiegu. Lekarz zakłada opatrunki, a pacjentowi zaleca noszenie ubrania uciskowego. Czas zabiegu liposukcji NIL zależy od ilości odsysanej tkanki. Zabieg trwa ok. 2 godzin. 

Na czym polega Liposukcja NIL – efekty

Po procedurze w klinice medycyny estetycznej Poznań obszar zabiegowy może być obrzęknięty czy posiadać małe krwiaki. Liposukcja NIL efekty są widoczne po 45 dniach – wówczas tkanki ulegają wygojeniu. Po zabiegu pacjent będzie cieszyć się doskonale wymodelowaną sylwetką.

Należy pamiętać, że liposukcja nie jest metodą odchudzania – po zabiegu pacjent powinien przejść na odpowiednią dietę i zdrowy styl życia, obfitujący w regularną aktywność fizyczną.

Skóra po zabiegu liposukcji Poznań stanie się gładka i równa oraz pozbawiona podskórnych grudek tłuszczu. Liposukcja NIL efekty zabiegu są trwałe i mogą być widoczne już zawsze, pod warunkiem, że pacjent będzie stosował dietę i uprawiał sport. Jeżeli osoba poddana zabiegowi liposukcji NIL powróci do starych nawyków, to komórki tłuszczowe znów pojawią się na skórze, a smukła sylwetka odejdzie w zapomnienie. 

Zalecenia pozabiegowe

Pacjent opuszcza klinikę medycyny estetycznej Poznań tego samego dnia. Rekonwalescencja trwa krótko, a następnego dnia może wrócić do aktywności zawodowej czy towarzyskiej. Oczywiście przez parę dni po zabiegu należy się oszczędzać, dbać o zbilansowaną dietę i nosić specjalny strój uciskowy.

Po 14 dniach od zabiegu odbywa się wizyta kontrolna, na której lekarz zdejmuje szwy. W razie pojawienia się obrzęków zaraz po zabiegu można stosować środki przeciwbólowe – obrzęki znikają w ciągu 1-2 dni od wizyty w klinice.

Zalety zabiegu liposukcji NIL

Zabieg liposukcji NIL w gabinecie medycyny estetycznej Poznań przynosi wiele korzyści dla pacjenta. Liposukcja NIL to wysoka skuteczność, która pozwala o zwiększenie ilości odessania tkanki tłuszczowej o 200%. Dzieje się tak za sprawą technologii ruchu nutacyjnego. Zabieg liposukcji Poznań cechuje się bezpieczeństwem i brakiem odczuwania bólu dla pacjenta, ponieważ zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym.

Ten rodzaj liposukcji osiąga pożądane rezultaty w odsysaniu tłuszczu z trudnych obszarów ciała takich jak: szyja, podbródek czy okolice kolan. Zabieg wyróżnia się też ogromną precyzją i krótkim czasem trwania procedury, co jest doceniane przez wielu pacjentów naszej kliniki medycyny estetycznej Poznań. Dużą korzyścią liposukcji NIL jest skrócony okres rekonwalescencji, a także niskie ryzyko pojawienia się zasinień czy też obrzęków w miejscu poddanemu zabiegowi.

Poznajmy inne rodzaje liposukcji

Na czym polega Liposukcja ultradźwiękowa

Ten rodzaj liposukcji polega na rozbiciu tkanki tłuszczowej za pośrednictwem ultradźwięków. Zabieg wykonuje się za pomocą światłowodu, który dociera do tkanek, oddziela komórki tłuszczowe, co w efekcie prowadzi do ich redukcji. Zabieg jest nieinwazyjny, bezpieczny i nie wymaga długotrwałej rekonwalescencji. Pobrany tłuszcz można wykorzystać ponownie i przeszczepić w inną partię ciała np. w usta lub policzki. 

Na czym polega liposukcja – Liposukcja wodna

Polega na redukcji komórek tłuszczowych organizmu za pomocą strumienia płynu – najczęściej soli fizjologicznej. Podczas zabiegu dochodzi do oddziaływania na tkanki i „wypłukiwania” tłuszczu z obszaru zabiegowego.

Na czym polega liposukcja – Liposukcja laserowa

Jest to bardzo popularny rodzaj liposukcji, który prowadzi do rozpuszczania komórek tłuszczowych za pomocą wiązki lasera. W efekcie zamienia on te komórki w emulsję, a lekarz dokonuje nacięć w obszarze zabiegowym, odprowadzając zgromadzoną tkankę tłuszczową za pośrednictwem kaniuli.

Zabieg w gabinecie medycyny estetycznej Poznań jest krótki, nieinwazyjny i nie wymagający hospitalizacji czy długiej rekonwalescencji. Działanie lasera prowadzi do obkurczenia tkanek, napięcia skóry i poprawy jej elastyczności oraz jędrności. 

Ile tłuszczu można bezpiecznie odessać?

Lekarz za każdym razem decyduje, ile bezpiecznie można odessać zbędnej tkanki tłuszczowej. Maksymalnie odsysaniu podlega do 4 litrów tkanki, jednak objętość zwykle waha się pomiędzy 1 a 2,5 litra. Po odessaniu tłuszczu na drodze liposukcji nacięcia zabezpiecza się szwami chirurgicznymi. Średni czas zabiegu wynosi 2 godziny.

Rekonwalescencja po zabiegu liposukcji NIL trwa od 4 do 8 dni, a po procedurze pacjenta nosi odzież uciskową, która chroni go przed powstawaniem obrzęków i pomaga w szybkim gojeniu się ran po nacięciach.

Fakty i mity na temat liposukcji

MIT: Liposukcja jest metodą odchudzania

W żadnym wypadku! Liposukcja to nie metoda odchudzania, a sposób na modelowanie sylwetki, który nie przyczynia się do przyspieszenia metabolizmu. Po zabiegu należy zmienić tryb życia – wprowadzić odpowiednią dietę i regularnie wykonywać aktywność fizyczną. Bez wprowadzenia odpowiednich nawyków żywieniowych jej efekt będzie jedynie przejściowy, a pacjent wróci do dawnej wagi z przed zabiegu. 

Mit: To zabieg dla każdego

Niestety nie jest to zabieg dla każdego. Nie mogą z niego skorzystać osoby z przewlekłymi chorobami takimi jak: cukrzyca czy schorzenia układu sercowo-naczyniowego. Do zabiegu nie mogą przystąpić osoby starsze ze względu na utrudniony proces gojenia się skóry. Osoba kwalifikująca się do zabiegu powinna cieszyć się dobrym zdrowiem.

Fakt: Tłuszczu można pozbyć się tylko z wybranych części ciała.

Liposukcja Poznań pomaga w redukcji tłuszczu z takich obszarów jak: podbródek, brzuch, pośladki, biodra, łydki, ramiona czy podbródek. Niestety nie z wszystkich części ciała można odessać tłuszcz i jest to zależne od ukształtowania ciała pacjenta.   

Mit: Liposukcja redukuje cellulit

Redukcja nadmiaru tkanki tłuszczowej poprzez liposukcję NIL czy kawitacyjną w gabinecie medycyny estetycznej Poznań pozwala na zmniejszenie wagi ciała i modelowanie sylwetki, jednak nie jest w stanie usunąć cellulitu. Aby się go pozbyć należy wprowadzić w życie zbilansowaną dietę i ćwiczenia.

Fakt: Liposukcja zapewnia naturalny efekt

Liposukcja przynosi naturalny efekt modelowania sylwetki. Skóra staje się gładka i napięta, a efekty widoczne są po 2-4 tygodniach, kiedy skóra całkowicie się zagoi.

Liposukcja kawitacyjna a liposukcja NIL – czym się różnią?

Liposukcja kawitacyjna inaczej nazywana jest ultradźwiękową. Metoda polega na emisji ultradźwięków, które trafiają do tkanki tłuszczowej i tym samym oddzielają komórki tłuszczowe od pozostałych. W kolejnym etapie są one zmieniane w emulsję i odsysane. Liposukcja pomaga też ujędrnić skórę i prowadzi do jej wyraźnego odmłodzenia. 

Odessany tłuszcz podczas liposukcji kawitacyjnej idealnie nadaje się do lipotransferu, czyli przeszczepu tłuszczu, wykorzystując go do innego zabiegu z zakresu medycyny estetycznej np. powiększania ust. Liposukcja kawitacyjna jest mało inwazyjna, bezpieczna oraz nie wymaga długiej rekonwalescencji. Jest niezwykle uniwersalna, bo można ją stosować na redukcję tłuszczu „boczków”, brzucha, nóg, ud czy ramion. 

Z kolei liposukcja NIL to nutacyjne modelowanie tkanki tłuszczowej za pośrednictwem ultradźwięków. Podczas zabiegu wprowadza się kaniul pod skórę, które są wprowadzane w ruch nutacyjny 3-D, cechujący się wibracją, rotacją i ruchem prostolinijnym postępowo-zwrotnym. Za sprawą poruszających się kaniuli wytwarzane są infradźwięki, które prowadzą do odseparowywania tkanki tłuszczowej od innych części.

Liposukcja NIL zapewnia minimalizację pojawienia się krwiaków, siniaków czy obrzęków. Warto dodać, że ten rodzaj liposukcji prowadzi do skrócenia czasu procedury medycznej ze względu na odsysanie tłuszczu wraz z emulgacją. Usunięty tłuszcz także może być wykorzystany do przeszczepu tłuszczu w inny obszar zabiegowy.

Dzięki infradźwiękom dochodzi do blokowania przewodzenia bólu, co zapewnia większy komfort dla pacjenta od tradycyjnej liposukcji. Efekty liposukcji NIL są widoczne od 3 do 6 miesięcy od wizyty w klinice medycyny estetycznej Poznań.

Po zabiegu lekarz medycyny estetycznej rekomenduje noszenie ubrania uciskowego oraz unikanie sauny czy solarium przez miesiąc od zabiegu. Przed zabiegiem liposukcji NIL niezbędna jest konsultacja lekarska i odrzucenie ewentualnych przeciwwskazań pacjenta. Zleca się także badanie krwi. 

Na czym polega Liposukcja laserowa – dla kogo?

Kolejnym rodzajem liposukcji jest liposukcja laserowa. Polega ona na wykonaniu nakłuć na skórze, przez które lekarz wprowadza wiązkę lasera rozbijającą błony komórkowe adipocytów (komórek tłuszczowych). Dzięki temu tłuszcz zostaje uwolniony z organizmu w przeciągu paru dni. Zabieg wykonywany w gabinecie medycyny estetycznej Poznań jest małoinwazyjny i dedykowany usunięciu tłuszczy z niewielkich części ciała: twarzy czy podbródka.

Zabieg trwa do godziny, a po nim pacjent może szybko wrócić do codziennych aktywności. Specjalne ubranie uciskowe powinno być noszone przez pacjenta przez 14 dni od wykonania zabiegu. Na pełne efekty liposukcji laserowej należy poczekać do kilku tygodni od wizyty w klinice medycyny estetycznej Poznań.

Na czym polega liposukcja – Lipoliza laserowa

Jest to tzw. liposukcja małej objętości, której istotą jest destrukcja tkanki tłuszczowej za pomocą promieniowania laserowego. W gabinecie medycyny estetycznej Poznań używa się do tego zabiegu lasera diodowego, cechującego się promieniowaniem laserowym o długości fali 1470 mm. 

W efekcie zabieg lipolizy laserowej prowadzi do usunięcia komórek tłuszczowych i poprawy elastyczności skóry. Jest to procedura małoinwazyjna i wykonywana w znieczuleniu miejscowym oraz nie wiążąca się z długotrwałą rekonwalescencją. Podczas zabiegu ma miejsce koagulacja drobnych naczyń krwionośnych, co zapewnia mniejsze krwawienie.

Ten rodzaj zabiegu może być wykonywany w różnych partiach ciała, a jednym z jego skutków jest usuwanie przebarwień czy poprawa jednorodności skóry. Lipoliza laserowa łączy się z zabiegiem liposukcji. 

Jest to alternatywa dla metod chirurgicznych, która jest mniej inwazyjna i bardzo bezpieczna. Lipoliza za pomocą lasera w gabinecie medycyny estetycznej Poznań prowadzi do pożądanych efektów, a w ciągu 25 minut można usunąć 25% komórek tłuszczowych. Jest to zabieg dedykowany wszystkim pacjentom, którzy nie są zadowoleni z własnej sylwetki czy kształtu twarzy.

Często lipolizę stosuje się w przypadku zbyt dużej ilości tłuszczu w okolicach brody, żuchwy czy występowania chomików na twarzy. Dzięki lipolizie laserowej pacjent może odzyskać sprężystość skóry i doprowadzić do jej odmłodzenia. Rozbijanie komórek tłuszczowych laserem jest bezpieczne i obarczone niskim ryzykiem powikłań, oparzeń, przegrzania skóry czy podrażnień.

Na czym polega liposukcja Poznań

Oceń nas