Modelowanie ust

modelowanie-ust

Modelowanie ust – Sposób na piękne usta

Wśród podstawowych problemów dzisiejszych kobiet znajdują się kompleksy i złe samopoczucie spowodowane niezadowoleniem z własnego wyglądu fizycznego. Marzeniem wielu z nich są piękne, wydatne i zgrabne usta. W obecnych czasach nie potrzeba już dręczyć się takimi myślami, medycyna potrafi spełniać te najskrytsze pragnienia o byciu piękną i poprawiać nawet błędy samej natury.

Problemy z ustami

Usta z wiekiem tracą jędrność i odwadniają się, stają mniej nawilżone, co źle wpływa na ich wyrazistość, owocuje zwężeniem oraz pomarszczeniem, ich kąciki natomiast w pewnym momencie zaczynają opadać. Przyczyną jest zanikanie gruczołów łojowych i potowych, a także fakt, że naskórek staje się coraz cieńszy.

Efekt ten nie jest jednak związany wyłącznie z procesem starzenia, może go wywoływać również palenie papierosów, wady zgryzu, zbyt częste i długie przebywanie na słońcu lub nadmierna ekspresja mimiczna. We wszystkich tych przypadkach wygląd ust da się skorygować. Nowoczesne metody zapewniają też zachowanie naturalnego wyglądu.

Modelowanie ust jest zalecane osobom o ustach:

  • zbyt małych,
  • niekształtnych,
  • z opadającymi kącikami,
  • nieproporcjonalnych,
  • posiadających inne rodzaje defektów (np. kształt nadający twarzy „niesympatyczny” wyraz).

Modelowanie ust z podkreśleniem łuków Kupidyna

Obecnie do modelowania ust używa się przede wszystkim różnego rodzaju wypełniaczy. Jest to metoda stosunkowo prosta i szybka, a przy tym bardzo skuteczna. Zabiegi z użyciem wypełniaczy polegają na precyzyjnym wstrzykiwaniu odpowiedniej substancji pod skórę– wypełnia się zwykle wargi oraz okolice kącików ust.

Stosunkowo rzadko występują jakiekolwiek powikłania, a efekty pojawiają się szybko i zadowalają większość pacjentów.

Najczęściej wykonywane zabiegi korekcji ust to:

  • wypełnianie kwasem hialuronowym,
  • wypełnianie własnym tłuszczem,

Modelowanie ust – Bez sztucznych wypełniaczy

Doskonałą alternatywą dla powszechnych wypełniaczy jest nowa, spektakularna, a przy tym całkowicie naturalna metoda. Obecnie modelować kształt ust, a także powiększyć je, można za pomocą własnej tkanki tłuszczowej. To najbardziej bezpieczny, naturalny i trwały wypełniacz, a efekty uzyskane w ten sposób utrzymują się dłużej niż w przypadku wprowadzenia pod skórę jakiejkolwiek innej substancji.

Zabieg taki ma charakter przeszczepu – tkanka odciągana jest z jednego miejsca, a wstrzykiwana w inne. Dzięki temu pacjent zarówno pozbywa się jej nadmiaru tam, gdzie jest on niepożądany, jak i otrzymuje wypełnienie punktów nierównych, w których tkanki tłuszczowej okazuje się zbyt mało. Tą metodą da się osiągnąć niemal każdy efekt: pogrubienie ust, uwydatnienie ich, uniesienie kącików czy rozprostowanie zmarszczek nad górną wargą.

O ile do użycia tradycyjnych wypełniaczy nie potrzeba sali operacyjnej, wystarczy jedynie zwyczajna sala zabiegowa w gabinecie lekarskim, o tyle modelowanie ust za pomocą tkanki tłuszczowej pacjenta podlega procedurom chirurgicznym.

Zabieg nie jest inwazyjny i nie grozi pozostaniem brzydkich blizn, jednak ma on charakter przeszczepu, więc konieczna okazuje się obecność wysoko wykwalifikowanego personelu oraz podwyższone zasady higieny i bezpieczeństwa pracy.

Oceń nas