Modelowanie sylwetki

modelowanie sylwetki, modelowanie sylwetki poznań

Modelowanie sylwetki – skuteczne zabiegi, dające trwałe efekty.

Nadwaga i otyłość są klasyfikowane w dzisiejszych czasach jako choroby cywilizacyjne. Są efektem wzrastającej tendencji do niezdrowego odżywiania się oraz prowadzenia siedzącego trybu życia.

Poza oczywistym negatywnym wpływem na zdrowie człowieka, wpływają one również na wygląd zewnętrzny oraz zdrowie psychiczne związane z poczuciem atrakcyjności. Nadmiar tkanki tłuszczowej często powoduje, że źle czujemy się w swoim ciele.

Jak więc temu zaradzić? Oczywiście najskuteczniejsze jest dbanie o siebie i prowadzenie zdrowego trybu życia. Regularne spożywanie pełnowartościowych posiłków, eliminacja z diety cukrów prostych oraz łączenia węglowodanów z tłuszczami, nieobjadanie się przed snem, oraz zapewnienie odpowiedniej podaży białka są kluczowe dla zachowania atrakcyjnego wyglądu.

Poza tym nieodzowna jest właściwa podaż wody (30-40ml/kg masy ciała/dobę), regularna aktywność fizyczna oraz unikanie używek.

Jednak często pomimo prawidłowego odchudzania, niejednokrotnie nie udaje nam się pozbyć nadmiaru tkanki tłuszczowej. W takich przypadkach z pomocą przychodzi medycyna estetyczna.

Liposukcja, czyli pozbyć się niechcianego

Najpopularniejszą metodą mającą na celu pozbycia się niechcianego nadmiaru tkanki tłuszczowej, oferowanych przez współczesną medycynę estetyczną jest liposukcja. Jest to zabieg polegający na mechanicznym usunięciu nadmiaru tłuszczu. Podstawowa metoda polega na zastosowaniu próżni do wyeliminowania nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Jest to jednak metoda wymagająca znieczulenia ogólnego i związanej z tym hospitalizacji. Współczesna medycyna estetyczna oferuje innowacyjne modyfikacje tego zabiegu, dzięki którym możliwe jest bezurazowe i bezbolesne oddzielenie tkanki tłuszczowej od struktur otaczających, bez uszkodzenia naczyń i nerwów oraz innych narządów.

Przykładem jest liposukcja infradźwiękowa N.I.L. (Nutational Infrasonic Liposculpture), która wykorzystuje zjawisko ruchów nutacyjnych wykonywanych przez kaniulę wprowadzaną w tkanki. Generują one powstawanie fal akustycznych o częstotliwości infradźwięków, co powoduje atraumatyczną separację tłuszczu i ułatwia odsysanie tłuszczu.

Bardzo skuteczna i bezbolesna jest liposukcja laserowa wykonywana urządzeniem Lipolaser.

Inną metodą jest zabieg z zastosowaniem aparatu Body Jet. To innowacyjne uszkodzenie wykorzystuje technologię WAL (Water-jet Assisted Liposuction). Polega ona na zastosowaniu strumienia płynu pod ciśnieniem, który bezurazowo oddziela tkankę tłuszczową od otoczenia. Roztwór zawiera również adrenalinę, której zadaniem jest skurcz włosowatych naczyń krwionośnych, co dodatkowo zmniejsza ryzyko ewentualnych krwawień, a także środek znieczulający co zmniejsza bolesność zabiegu.

Powyższe metody mają tę przewagę nad klasyczną liposukcją, że po pierwsze są praktycznie bezbolesne, tak więc nie wymagają znieczulenia ogólnego ani opieki anestezjologicznej, zupełnie wystarczające jest znieczulenie miejscowe. Zmniejsza to zatem ryzyko powikłań zabiegu związanych ze znieczuleniem.

Ponadto, tkanka tłuszczowa uzyskana drogą wyżej opisanych metod, w przeciwieństwie do klasycznej liposukcji, jest nieuszkodzona. Wiąże się to z możliwością jej zastosowana do zabiegu lipomodelingu, wykorzystywanego na przykład do modelowania piersi czy pośladków. Procedury te można wykonywać jednoczasowo.

Jak każdy zabieg z zakresu medycyny estetycznej liposukcja obarczona jest przeciwwskazaniami. Nie zaleca się wykonywania jej u kobiet w ciąży i podczas karmienia piersią, u chorych na przewlekłe choroby układu krążenia, cukrzycę, choroby autoimmunologiczne, nowotwory, a także u osób z aktywnymi procesami zapalnymi, zwłaszcza w obrębie skóry.

Inne metody modelowania sylwetki

Jedną z metod modelowania sylwetki jest karboksyterapia. Jest to zabieg wykorzystujący działanie dwutlenku węgla. Charakteryzuje się wysokim bezpieczeństwem. Gaz wprowadzany jest śródskórnie i podskórnie metodą mezoterapii igłowej. Dzięki specjalnemu urządzeniu gwarantującemu precyzję i powtarzalność, a także dużą częstotliwość wkłuć, zabieg jest praktycznie całkowicie bezbolesny. Ponadto niektóre kliniki medycyny estetycznej stosują podgrzany dwutlenek węgla co dodatkowo gwarantuje brak bodźców bólowych.

Mechanizm działania dwutlenku węgla jest wielopłaszczyznowy. Przede wszystkim powoduje on zwiększenie ukrwienia tkanek i rozszerzenie naczyń krwionośnych, co w rezultacie prowadzi do poprawy odżywienia tkanek. Ponadto, dzięki temu zjawisku zwiększa się również dostarczanie tlenu do tkanek. Zachodzi zjawisko zwane efektem Bohra, które polega na zwiększonego oddawania tlenu przez hemoglobinę w przypadku zwiększonego stężenia dwutlenku węgla.

Dochodzi również do stymulacji syntezy kolagenu i elastyny, czego efektem jest zwiększenie napięcia skóry. Rezultatem powyższych problemów jest zwiększenie intensywności procesów metabolicznych tkanki tłuszczowej. Ponadto dwutlenek węgla powoduje mechaniczne uszkodzenie tkanki tłuszczowej. Dzięki redukcji jej ilości dochodzi do wyszczuplenia ud.

Modelowanie sylwetki – Lipoliza

Inną metodą modelowania sylwetki są różnego rodzaju zabiegi lipolizy. Jest to proces fizjologiczny polegający na rozkładzie tkanki tłuszczowej, który jest wykorzystywany podczas wykonywania zabiegów o tej samej nazwie. Wywołanie go można osiągnąć na drodze trzech mechanizmów. Pierwszym, najczęściej i najchętniej stosowany rodzajem jest lipoliza injekcyjna.

Polega na wprowadzeniu w tkankę przy pomocy cienkiej igły specjalnej substancji aktywnej. Najczęściej jest to mieszanina wyciągu z soi oraz soli żółciowej (substancji, która w warunkach fizjologicznych odpowiada za emulgację tłuszczów, co umożliwia ich trawienie).

Dzięki działaniu wstrzykiwanego preparatu, tkanka tłuszczowa ulega rozłożeniu i jest zastępowana przez tkankę włóknistą. Następnie produkty rozkładu tkanki tłuszczowej są transportowane do wątroby, gdzie ulegają eliminacji.

Modelowanie sylwetki – laser

Drugą metodą jest rozbijanie tkanki tłuszczowej z wykorzystaniem lasera. Ta metoda jest najmniej inwazyjna spośród wszystkich. Polega na precyzyjnym oddziaływaniu promieni lasera na tkankę tłuszczową powodując jej rozkład. Dodatkową zaletą tej metody jest to, że powoduje ona ujędrnienie skóry.

Trzeci rodzaj lipolizy wykorzystuje oddziaływanie ultradźwięków. Jest to najbardziej innowacyjna metoda, w której fale ultradźwiękowe stosowane są do rozbijania tkanki tłuszczowej.

Modelowanie sylwetki – Venus legacy

Radiofrekwencja, czyli energia dostarczana w odpowiedni sposób pozwala poprawić napięcie skóry oraz zmniejszyć objętość tkanki tłuszczowej podskórnej. Zabieg Venus legacy jest bezinwazyjny, zaraz po zabiegu można wrócić do normalnej aktywności życiowej. Jest zupełnie bezbolesny, odczuwa się przyjemne ciepło.

Modelowanie sylwetki Poznań

Innym zabiegiem z wykorzystaniem radiofrekwencji jest Attiva

Czy odsysanie tłuszczu jest bezpieczne?

Modelowanie sylwetki  – Czym jest i na czym polega odsysanie tłuszczu?

Najpopularniejszą metodą mającą na celu pozbycia się niechcianego nadmiaru tkanki tłuszczowej, oferowanych przez współczesną medycynę estetyczną jest odsysanie tłuszczu, zwane popularnie liposukcją. Jest to zabieg polegający na mechanicznym usunięciu nadmiaru tłuszczu. Podstawowa metoda polega na zastosowaniu próżni do wyeliminowania nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Jest to jednak metoda wymagająca znieczulenia ogólnego i związanej z tym hospitalizacji. Współczesna medycyna estetyczna oferuje innowacyjne modyfikacje tego zabiegu, dzięki którym możliwe jest bezurazowe i bezbolesne oddzielenie tkanki tłuszczowej od struktur otaczających, bez uszkodzenia naczyń i nerwów oraz innych narządów.

Jakie są rodzaju liposukcji i czy są bezpieczne?

Istnieje kilka metod odsysania tłuszczu w zależności od tego, jaki mechanizm jest używany do usuwania tkanki tłuszczowej. Klasyczna, najbardziej podstawowa metoda polega na zastosowaniu próżni. Jest to metoda traumatyzująca, a pozyskana tkanka tłuszczowa jest uszkodzona i nie nadaje się do późniejszego wykorzystania.

Body Jet jest innowacyjnym urządzeniem służącym do wykonywaniu nowego rodzaju liposukcji, które w swoim działaniu zamiast traumatyzującej tkanki próżni wykorzystuje technologię WAL (Water-jet Assisted Liposuction). Polega ona na zastosowaniu strumienia płynu pod ciśnieniem do oddzielania i wypłukiwania komórek tłuszczowych. Strumień ten jest ukierunkowany, aplikowany w pulsacyjny sposób, dzięki czemu pozwala na atraumatyzujące oddzielenie komórek tłuszczowych od tkanki łącznej.

Jego siła jest porównywalna z siłą silnego strumienia prysznicowego, co umożliwia dokładną separację adipocytów i uniknięcie uszkodzenia naczyń krwionośnych, włókien nerwowych oraz innych tkanek otaczających. Dodatek adrenaliny do roztworu wypłukującego działa wazokonstrykcyjnie, to znaczy powoduje obkurczenie naczyń krwionośnych. Dzięki temu znacznie zmniejsza się zawartość krwi i innych płynów ustrojowych w usuwanej tkance tłuszczowej. Dla porównania – zawartość krwi w produkcie ubocznym zabiegu urządzeniem Body Jet wynosi 1-3%, podczas gdy
w produkcie uzyskanym drogą klasycznej liposukcji to aż 40%.

Dzięki odpowiedniemu ciśnieniu oraz płynnym i delikatnym ruchom ręki operatora, komórki tłuszczowe w sposób bezurazowy są oddzielane od otaczających tkanek. Powstała mieszanina roztworu i oddzielonej tkanki tłuszczowej jest odsysana przy pomocy tej samej kaniuli. W czasie kilku godzin lub dni bezpośrednio po zabiegu zaleca się stosowanie specjalnych opatrunków chłonnych oraz odzieży uciskowej, co dodatkowo zabezpiecza przed powstawaniem ewentualnych obrzęków i krwiaków. Zdecydowanym atutem Body Jet jest to, iż pacjent nie wymaga hospitalizacji i praktycznie zaraz po zakończeniu zabiegu może wracać do domu. Nie wymaga także dalszej opieki i w zasadzie od razu może wracać do normalnego funkcjonowania.

Czy odsysanie tłuszczu jest bezpieczne?

Liposukcja N.I.L. (Nutational Infrasonic Liposculpture), czyli nutacyjne modelowanie tkanki tłuszczowej za pomocą infradźwięków wykorzystuje innowacyjną belgijską technologię. Specjalna głowica wprowadzana w tkanki za pomocą sprężonego powietrza wprawia kaniulę w tak zwany ruch nutacyjny. Polega on na wykonywaniu drgań w trzech płaszczyznach. Ich częstotliwość jest niska i nie przekracza 20Hz. Poruszająca się kaniula generuje wytwarzanie infradźwięków, które powodują odseparowanie się tkanki tłuszczowej od tkanek nietłuszczowych.

Co więcej, dzięki różnicom w sposobie rozchodzenia się fali dźwiękowej między tłuszczem a pozostałymi tkankami, modulowane jest działanie urządzenia tak aby oddziaływanie na tkankę tłuszczową było maksymalne. Jednocześnie omijane są naczynia, nerwy i inne otaczające elementy. Zmniejsza to znacznie ryzyko występowania krwawień oraz innych powikłań okołozabiegowych takich jak powstawanie krwiaków czy obrzęków.

Ponadto dzięki oddziaływaniu na nocyreceptory, czyli receptory odpowiedzialne za odczuwanie bólu, zmniejszają nieprzyjemne doznania podczas zabiegu. Metoda ta jest przełomem w rozwoju liposukcji wibracyjnej. Jest to zabieg znacznie mniej inwazyjny niż klasyczna liposukcja, obciążony mniejszymi powikłaniami.

Liposukcja ultradźwiękowa, zwana inaczej U.A.L. (Ultrasound Assisted Liposuction) to kolejna metoda liposukcji wspomaganej innymi technologiami. Podczas przeprowadzania tego rodzaju liposukcji, ultradźwięki są czynnikiem powodującym destrukcję tkanki tłuszczowej. Po znieczuleniu miejscowym, lekarz przeprowadzający zabieg dokonuje niewielkich nacięć, przez które wprowadzane są do tkanki podskórnej niewielkie kaniule emitujące ultradźwięki. które powodują odseparowanie się tkanki tłuszczowej od tkanek nietłuszczowych.

Co więcej, dzięki różnicom w sposobie rozchodzenia się fali dźwiękowej między tłuszczem a pozostałymi tkankami, modulowane jest działanie urządzenia tak aby oddziaływanie na tkankę tłuszczową było maksymalne. Jednocześnie omijane są naczynia, nerwy i inne otaczające elementy. Zmniejsza to znacznie ryzyko występowania krwawień oraz innych powikłań okołozabiegowych takich jak powstawanie krwiaków czy obrzęków.

Ponadto dzięki oddziaływaniu na nocyreceptory, czyli receptory odpowiedzialne za odczuwanie bólu, zmniejszają nieprzyjemne doznania podczas zabiegu. Pozwala to na ograniczenie ilości środka znieczulającego, co dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo zabiegu. Ponadto dochodzi to tak zwanego zjawiska kawitacji i upłynnienia tkanki tłuszczowej, która w dalszym etapie zabiegu jest odsysana.

Liposukcja wibracyjna jest powszechnie znaną i chętnie stosowaną metodą usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej. W dzisiejszych czasach jest najchętniej wybieranym rodzajem tego zabiegu. Procedura ta w swoim działaniu wykorzystuje technologię PAL (Power Assisted Liposuction). Polega na zastosowaniu specjalnej kaniuli wibracyjnej, wykonującej regularne ruchy wibracyjne w przód i w tył.

Wnika ona w tkankę tłuszczową w sposób bardzo delikatny. Dzięki temu oddzielanie tkanki tłuszczowej od otoczenia jest zdecydowanie mniej traumatyzujące i dużo bardziej bezpieczne. Poza tym, materiał pozyskany z wykorzystaniem tej metody nie jest uszkodzony, dzięki temu może być wykorzystany do dalszych celów, na przykład w zabiegach lipomodelingu.

Odsysanie tłuszczu jest zabiegiem charakteryzującym się wysokim poziomem bezpieczeństwa, co dotyczy przede wszystkim tych nowocześniejszych rodzajów liposukcji. Umożliwiają one bowiem oddzielanie tkanki tłuszczowej w sposób atraumatyzujący od tkanek otaczających. Oznacza to, iż żadne naczynia krwionośne, nerwy, ani inne struktury nie są uszkodzone podczas zabiegu, a tkanka tłuszczowa jest usuwana w sposób bardzo wysoce selektywny.

Modelowanie sylwetki – Czy odsysanie tłuszczu jest bezpieczne?

Zabiegi stosowane w modelowaniu sylwetki

Nadwaga i otyłość są klasyfikowane w dzisiejszych czasach jako choroby cywilizacyjne. Są efektem wzrastającej tendencji do niezdrowego odżywiania się oraz prowadzenia siedzącego trybu życia. Poza oczywistym negatywnym wpływem na zdrowie człowieka, wpływają one również na wygląd zewnętrzny oraz zdrowie psychiczne związane z poczuciem atrakcyjności. Nadmiar tkanki tłuszczowej często powoduje, że źle czujemy się
w swoim ciele.

Jak więc temu zaradzić? Oczywiście najskuteczniejsze jest dbanie o siebie i prowadzenie zdrowego trybu życia. Regularne spożywanie pełnowartościowych posiłków, eliminacja z diety cukrów prostych oraz łączenia węglowodanów z tłuszczami, nieobjadanie się przed snem, oraz zapewnienie odpowiedniej podaży białka są kluczowe dla zachowania atrakcyjnego wyglądu. Poza tym nieodzowna jest właściwa podaż wody (30-40ml/kg masy ciała/dobę), regularna aktywność fizyczna oraz unikanie używek.

Jednak często pomimo prawidłowego odchudzania, niejednokrotnie nie udaje nam się pozbyć nadmiaru tkanki tłuszczowej. W takich przypadkach z pomocą przychodzi medycyna estetyczna.

Liposukcja, czyli pozbyć się niechcianego

Najpopularniejszą metodą mającą na celu pozbycia się niechcianego nadmiaru tkanki tłuszczowej, oferowanych przez współczesną medycynę estetyczną jest liposukcja. Jest to zabieg polegający na mechanicznym usunięciu nadmiaru tłuszczu. Podstawowa metoda polega na zastosowaniu próżni do wyeliminowania nadmiaru tkanki tłuszczowej. Jest to jednak metoda wymagająca znieczulenia ogólnego i związanej z tym hospitalizacji.

Współczesna medycyna estetyczna oferuje innowacyjne modyfikacje tego zabiegu, dzięki którym możliwe jest bezurazowe i bezbolesne oddzielenie tkanki tłuszczowej od struktur otaczających, bez uszkodzenia naczyń i nerwów oraz innych narządów.

Przykładem jest liposukcja infradźwiękowa N.I.L. (Nutational Infrasonic Liposculpture), która wykorzystuje zjawisko ruchów nutacyjnych wykonywanych przez kaniulę wprowadzaną w tkanki. Generują one powstawanie fal akustycznych o częstotliwości infradźwięków, co powoduje atraumatyczną separację tłuszczu.

Inną metodą jest zabieg z zastosowaniem aparatu Body Jet. To innowacyjne uszkodzenie wykorzystuje technologię WAL (Water-jet Assisted Liposuction). Polega ona na zastosowaniu strumienia płynu pod ciśnieniem, który bezurazowo oddziela tkankę tłuszczową od otoczenia. Roztwór zawiera również adrenalinę, której zadaniem jest skurcz włosowatych naczyń krwionośnych, co dodatkowo zmniejsza ryzyko ewentualnych krwawień, a także środek znieczulający co zmniejsza bolesność zabiegu.

Powyższe metody mają tę przewagę nad klasyczną liposukcją, że po pierwsze są praktycznie bezbolesne, tak więc nie wymagają znieczulenia ogólnego ani opieki anestezjologicznej, zupełnie wystarczające jest znieczulenie miejscowe. Zmniejsza to zatem ryzyko powikłań zabiegu związanych ze znieczuleniem. Ponadto, tkanka tłuszczowa uzyskana drogą wyżej opisanych metod, w przeciwieństwie do klasycznej liposukcji, jest nieuszkodzona. Wiąże się to z możliwością jej zastosowana do zabiegu lipomodelingu, wykorzystywanego na przykład do modelowania piersi czy pośladków. Procedury te można wykonywać jednoczasowo.

Jak każdy zabieg z zakresu medycyny estetycznej liposukcja obarczona jest przeciwwskazaniami. Nie zaleca się wykonywania jej u kobiet w ciąży i podczas karmienia piersią, u chorych na przewlekłe choroby układu krążenia, cukrzycę, choroby autoimmunologiczne, nowotwory, a także u osób z aktywnymi procesami zapalnymi, zwłaszcza w obrębie skóry.

Venus Legacy

Venus Legacy jest innowacyjną technologią opartą na wielozadaniowym systemie opartym na połączeniu oddziaływania wielobiegunowych fal radiowych oraz pulsacyjnego pola magnetycznego. Wykorzystuje ono najnowszej generacji technologię MP2, dzięki której możliwe jest oddziaływanie w głębszych warstwach skóry, powodując poprawę miejscowej cyrkulacji krwi w naczyniach włosowatych. Efektem tego jest spulchnienie i ujędrnienie skóry, a także zmniejszenie bądź wręcz eliminacja cellulitu.

Mechanizm działania urządzenia Venus Legacy jest wielopłaszczyznowy. Opiera się na innowacyjnej, opatentowanej technologii MP2, dzięki której wytwarza specyficzną matrycę cieplną na skórze powodującą w rezultacie ujędrnienie skóry, redukcję, a nawet usunięcie cellulitu. Dochodzi do tego dzięki oddziaływaniu opartemu na czterech filarach.

Pierwszym z nich jest działanie wielobiegunowych fal radiowych. Ich oddziaływanie na tkanki opiera się na reakcji termicznej. Polega ona na bardzo precyzyjnym i punktowym wywołaniu mikrouszkodzeń tkanek, co pobudza zachodzenie procesów naprawczych i regeneracyjnych. Polegają one na wytwarzaniu włókien kolagenowych i elastynowych, czego rezultatem jest zwiększenie napięcia i jędrności skóry, a w efekcie zredukowaniem cellulitu.

Drugim filarem jest działanie impulsowego pola magnetycznego, które oprócz pobudzania syntezy kolagenu samej w sobie, powoduje zwiększanie powstawania fibroblastów, czyli komórek tkanki łącznej wytwarzających te włókna. Ponadto, dzięki oddziaływaniu pola magnetycznego, dochodzi do poprawy ukrwienia tkanek poddawanych zabiegowi, co dodatkowo wpływa pozytywnie na ich wygląd.

Trzecią metodą wchodzącą w skład działania urządzenia Venus Legacy jest tak zwana technologia podciśnieniowa Vari Pulse TM, która umożliwia precyzyjną regulację głębokości penetracji w tkankę. Dzięki temu możliwe jest bardzo dokładne oddziaływanie na konkretnych warstwach tkanek. Ponadto biorą udział w drenażu limfatycznym tkanek oraz poprawie ich ukrwienia.

Ostatnią płaszczyzną mechanizmu działania urządzenia Venus Legacy jest technologia podniesienia temperatury tkanki w czasie rzeczywistym. Dzięki utrzymywaniu ciągłego kontaktu głowicy urządzenia wyposażonej we wbudowany termometr z tkanką, możliwy jest pomiar bieżącej temperatury tkanki z jej graficzną prezentacją, a w efekcie bardzo precyzyjnej jej kontroli oraz zwiększania w sposób bezpieczny. Współdziałanie wyżej opisanych mechanizmów gwarantuję technologię 4D funkcjonowania urządzenia Venus Legacy, czym zapewnia możliwość osiągnięcia optymalnego efektu dla pacjentki przy zachowaniu najwyższego poziomu bezpieczeństwa zabiegu.

Zabiegi stosowane w modelowaniu sylwetki Poznań

Modelowanie sylwetki z Venus Legacy

Zabiegi Venus Legacy wykonywane w gabinecie medycyny estetycznej są szczególnie rekomendowane w celu modelowania sylwetki. Zobaczmy, dlaczego tysiące pacjentów wybiera nieinwazyjny i skuteczny zabieg, który pozwala pozbyć się tłuszczu i przywrócić piękną sylwetkę bez konieczności ingerencji chirurgicznej jak to ma miejsce w przypadku np. odsysania tłuszczu.

Efekty na ciało – Venus Legacy

Zabieg Venus Legacy idealnie się sprawdza w przypadku wiotkiej skóry z tendencją do obwiśnięć tzw. pelikany, nadmiaru tłuszczu w rejonie łopatek i karku, nadmiaru tkanki tłuszczowej i utracie jędrności skóry brzucha czy obwisłych pośladków. Venus Legacy jest to skuteczny zabieg na odchudzanie i przychodzi z pomocą pacjentom z cellulitem i nadmiarem tkanki tłuszczowej na udach.

Zabieg prowadzi do modelowania sylwetki, np. kształtu ramion i zwiększenia napięcia skóry w tym obszarze. To rozwiązanie będzie pomocne także dla pacjentek, które chcą pozbyć się depozytów tłuszczu pod linią biustu. Venus Legacy pozwala też na dokonanie konturowania i uniesienia pośladków (lifting pośladków) i jest mniej inwazyjny od zabiegu odsysania tłuszczu. 

Jak działa urządzenie Venus Legacy?

Urządzenie wykorzystywane w gabinecie medycyny estetycznej prezentuje 4 filary działania, które mają korzystny wpływ na modelowanie sylwetki pacjenta, dlatego jest to świetny zabieg na cellulit. Pierwsze to działanie fal radiowych, które bazuje na reakcji termicznej. Prowadzi ono do mikrouszkodzeń tkanek, które pobudzają procesy regeneracyjne.

Powstają wówczas włókna kolagenowe i elastynowe, co przyczynia się do poprawy napięcia skóry. Drugie działanie impulsowego pola magnetycznego stymuluje produkcję kolagenu, zwiększa powstawanie fibroblastów i poprawia ukrwienie tkanek poddanych zabiegowi. Trzecim działaniem jest technologia podciśnieniowa Vari Pulse, umożliwiająca precyzyjną regulację głębokości penetracji w tkankę.

Modelowanie sylwetki z Venus Legacy jest skuteczne

Dzięki temu jest możliwe dokładne oddziaływanie na konkretnych warstwach skóry i tkanki podskórnej. Ostatnim działaniem jest technologia podniesienia temperatury tkanki w czasie rzeczywistym. Umożliwia pomiar bieżącej temperatury tkanki i bezpieczne jej podnoszenie, co sprawia, że jest to efektywny zabieg na odchudzanie.    

Venus Legacy – szczegóły zabiegu

Lekarz medycyny estetycznej przykłada głowicę urządzenia do ciała pacjenta, która wcześniej jest pokryta substancją natłuszczającą. Lekarz za pomocą okrężnych ruchów przesuwa głowicę po skórze. Zabieg Venus Legacy zapewnia przyjemne doznania jak podczas masażu i nie trzeba się do niego specjalnie przygotowywać.

Do każdego zabiegu w gabinecie medycyny estetycznej lekarz dobiera jedną z czterech głowic multipolarnych. Podczas zabiegu na odchudzanie i modelowanie sylwetki, który jest bezbolesny i nieinwazyjny, lekarz kontroluje temperaturę tkanek w opracowanych okolicach.

Pozwala to na uzyskanie optymalnego poziomu energii, która modeluje ciało w skuteczny sposób. Odczucia podczas zabiegu na cellulit są porównywalne do masażu gorącymi kamieniami lub masażu próżniowego.

Powodem dla którego ten zabieg jest wybierany przez dużą rzeszę pacjentów jest brak okresu rekonwalescencji i brak ryzyka powikłań.   

Zabieg ten można łączyć z zabiegiem drenaż limfatyczny.

Modelowanie sylwetki z Venus Legacy Poznań

5/5 - (7 votes)