Migrena jak leczyć skutecznie?

Migrena – jak leczyć?

Farmakologiczne leczenie migreny często bywa bezskuteczne. Osoby borykające się z silnymi bólami migrenowymi sięgają po zabieg toksyną botulinową, który rozluźnia mięśnie i w konsekwencji pozwala na szybkie pozbycie się niepokojących objawów migreny.

Migrena – przyczyny i objawy

Jest to silny ból występujący z tyłu głowy, z przodu lub z boku, który może trwać od kilka do kilkudziesięciu godzin. Towarzyszą mu czasem zaburzenia widzenia, dlatego jest to poważna dolegliwość, której nie możemy bagatelizować. Jakie są migrena przyczyny? Lekarze medycyny estetycznej donoszą, że za głównego sprawcę migreny uważa się nadwrażliwe reakcje neuronaczyniowe, które wywoływane są za sprawą uwarunkowań genetycznych.

Do innych migrena przyczyny zalicza się: stres, zmęczenie oraz poważne choroby jak: zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, udar mózgu czy nowotwór. Do najczęstszych migrena objawy zaliczymy: zwiększoną wrażliwość na światło, dźwięki i zapachy, wymioty i nudności, brak apetytu, zawroty głowy, zaburzenia mowy czy też drętwienie twarzy lub kończyn. Migrena ma poważne konsekwencje dla zdrowia i może utrudniać codzienne czynności czy normalne funkcjonowanie, dlatego zaleca się podjęcie leczenia w kierunku migreny. 

Toksyna botulinowa na migrenę

Jednym z popularniejszych i bardziej skutecznych zabiegów medycyny estetycznej jest punktowa iniekcja toksyny botulinowej w okolice: czoła, karku, skroni i części potylicznej. Toksynę botulinowa migrena wprowadza się pod skórę za pomocą mikroigły. Każdy zabieg poprzedza konsultacja medyczna, która stwierdza brak ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu. Dzięki temu zabieg toksyny botulinowej migrena jest w 100% bezpieczny, co gwarantuje spokój pacjenta. Lekarz medycyny estetycznej po dopuszczeniu do zabiegu botoksem określa dawkę botoksu, która będzie odpowiednia dla pacjenta.

Migrena jak leczyć?

Efektem zabiegu z toksyną botulinową jest nie tylko rozluźnienie mięśni, ale i wyłączenie czynności konkretnych zakończeń nerwowych oraz likwidacja zmarszczek. Zabieg jest krótki i mało inwazyjny. Stosuje się podczas niego znieczulenie w postaci kremu znieczulającego, które przekłada się na całkowity komfort u pacjenta. Widoczne efekty zabiegów botoksem można zaobserwować po 2-3 tygodniach od zabiegu. Rekomenduje się powtórny zabieg po 12 tygodniach od pierwszej wizyty. Zabieg trwa od 15 do 30 minut. Botoks powoduje zahamowanie produkcji acetylocholiny, która odpowiada za przenoszenie sygnałów pomiędzy neuronami. Dzięki temu w organizmie pacjenta zmniejsza się napięcie mięśniowe. 

Zabieg botoksem na migrenę – rekonwalescencja

Ważną informacją dla pacjenta, zastanawiającym się nad skorzystaniem z zabiegu jest fakt, iż zabieg nie wymaga rekonwalescencji. Od razu po jego wykonaniu, pacjent może wrócić do normalnego życia. Jedyne, o czym powinien pamiętać, to ograniczyć aktywność fizyczną do 24 godzin od zabiegu. Po zabiegu botoksu na migrenę należy wystrzegać się korzystania z sauny czy solarium w ciągu 2 tygodni od zabiegu. 

Przeciwwskazania do zabiegu

Z zabiegu nie mogą korzystać pacjenci, posiadają uczulenie na jakikolwiek składnik preparatu. Odradza się stosowania zabiegu botoksem u osób z miejscowym zakażeniem skóry, z problemami z krzepliwością krwi czy zaburzeniami przewodnictwa nerwowo-mięśniowego. Z zabiegu nie mogą korzystać kobiety w ciąży oraz osoby, które stosują leki takie jak:

D-penicylamina, cyklosporyna, tubokuraryna, pankuronium, galamina, sukcynylocholina, linkomycyna, tetracyklina, polimyksyna, aminochinolony, aminoglikozydy.

Oceń nas