Poznań ul. Promienista 132/1
pon-pt: 11:00-19:00

Micro i Nano Fat

Micro i Nano Fat – przeszczep tłuszczu, lipotransfer

Czas płynie nieubłaganie i nie oszczędza nikogo. Proces starzenia się organizmu dotyczy każdego bez wyjątku. Jego przebieg jest wielopłaszczyznowy. Skóra traci jędrność, ulega ścieńczeniu, pojawiają się zmarszczki, a niejednokrotnie różnego rodzaju niedoskonałości. Ponadto, charakterystyczna jest zmiana rozmieszczenia tkanki tłuszczowej. Zanika ona w miejscach, gdzie jej obecność jest pożądana – np. z piersi, twarzy czy dłoni, a gromadzi się w miejscach, gdzie jej nadmiar jest uciążliwy – np. brzuch czy uda.

Szybkość przebiegu procesu starzenia jest bardzo indywidualna i zależy od wielu czynników. W generalnym rozrachunku możemy je podzielić na dwie główne grupy. Pierwszą nich stanowią czynniki niezależne od człowieka. Do tej grupy należą szeroko pojęte indywidualne predyspozycje, na które składają się uwarunkowania genetyczne, tendencje rodzinne, czy również czynniki środowiskowe. Druga grupa czynników to te, które są od nas zależne, takie jak sposób odżywiania w tym adekwatna podaż wody, czy też aktywność fizyczna.

Współczesna medycyna estetyczna oferuje wiele sposobów przeciwdziałaniu efektom procesów starzenia się organizmu. Jednym z nich jest zastosowanie zabiegu z wykorzystaniem technologii Micro i Nano Fat.

Czym jest lipotransfer?

Lipotransfer jest to zabieg polegający na modelowaniu sylwetki poprzez przeszczep tłuszczu. Jest to procedura bezpieczna, ponieważ jako materiał jest używany własny tłuszcz. Dzięki temu dochodzi do eliminacji ryzyka wystąpienia powikłań pod postacią odczynów autoimmunologicznych, odrzucenia przeszczepu, czy innych komplikacji.. Z uwagi małowinwazyjność zabiegu lipotransferu, wykonywany jest on w znieczuleniu miejscowym i nie wymaga hospitalizacji.

Procedura ta polega na przeszczepieniu tkanki tłuszczowej przy zastosowaniu specjalnej kaniuli z miejsc, gdzie jest ona niepożądana do miejsc docelowych (np. piersi). To wszystko odbywa się jednoczasowo. Istotny jest fakt, że jej część po wszczepieniu ulega wchłonięciu, ale są sposoby, aby temu zaradzić.

Ryzyko powikłań lipotransferu jest bardzo niskie, zazwyczaj przebiega on bez komplikacji. Tak naprawdę jedynymi potencjalnymi niedogodnościami są krwiaki i obrzęki, które mogą występować i utrzymywać się do kilku dni po przeprowadzeniu zabiegu.

Czym jest Micro i Nano Fat?

Micro i Nano Fat jest innowacyjną technologią bazującej na technice lipotransferu. Umożliwia jednoczasowe wypełnianie określonej okolicy ciała tkanką tłuszczową, a za razem wzmocnienie i rewitalizację skóry tejże okolicy. Dzięki temu stanowi doskonałą alternatywę dla zastosowania stabilizowanego kwasu hialuronowego.

Jest to możliwe dzięki zastosowaniu specjalnej, innowacyjnej kaniuli o średnicy 2mm. Ma ona przytępiony koniec oraz zawiera sześć specjalnych portów do pobierania tkanki tłuszczowej. Kaniula o tej budowie zapobiega nadmiernemu uszkodzeniu tkanki tłuszczowej podczas jej pobierania.

Ponadto powoduje istotne skrócenie czasu pobrania. Dzięki powyższym właściwością powyższa procedura jest szybsza, bezpieczniejsza, bardziej efektywna, a przede wszystkim znacznie mniej inwazyjna.

Istotny jest fakt, że podczas zabiegu z wykorzystaniem technologii Micro i Nano Fat, jako wypełniacz używana jest własna tkanka tłuszczowa pacjenta. Dzięki temu nie ma ryzyka wystąpienia reakcji alergicznej ani reakcji zapalnej związanej z obecnością ciała obcego.  W związku z powyższym Micro i Nano Fat jest najbezpieczniejszym obecnie znanym wypełniaczem.

Znaczącą korzyścią technologii Micro i Nano Fat jest brak konieczności wcześniejszego przygotowania. Zabieg może być przeprowadzony „z marszu” i trwa zazwyczaj około 30 minut. Spektakularny efekt jest widoczny praktycznie natychmiastowo,  a wygląd po zabiegu jest naturalny, bez cech nadmiernego przerysowania czy wyostrzenia rysów.

Rezultat zabiegu charakteryzuje się wysoką trwałością. Poza tym istotne jest, że po przeprowadzeniu zabiegu wykorzystującego technologię Micro i Nano Fat, nie jest wymagana żadna rekonwalescencja i od razu można powrócić do codziennej aktywności.

Jak wygląda zabieg z wykorzystaniem Micro i Nano Fat?

W pierwszej fazie zabiegu Micro i Nano Fat, po uprzednim znieczuleniu miejscowym, pobiera się z okolicy talii niewielką ilość tkanki tłuszczowej wykorzystując w tym celu opisaną powyżej specjalną kaniulę. Jej budowa ma działanie protekcyjne dla pobieranej tkanki, dzięki temu jakość i potencjał regeneracyjny komórek tłuszczowych są wysokie. Kolejnym etapem jest odpowiednie przygotowanie pobranego materiału. Polega ono na oczyszczeniu i filtracji w specjalnym systemie.

Celem tego działania jest usunięcie erytrocytów, a także resztek płynu znieczulającego. Dzięki temu możliwe jest utrzymanie jakości preparatu na najwyższym etapie. Wreszcie w ostatnim etapie, oczyszczony materiał jest podawany w miejsce docelowe. Komponenta Micro Fat znajduje zastosowanie w technikach wolumetrycznych, czyli wypełnianiu np. ubytków. Komponenta Nano Fat znajduje zastosowanie w rewitalizacji skóry.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg z wykorzystaniem Micro i Nano Fat?

Wskazania do wykonania zabiegu z wykorzystaniem technologii Micro i Nano Fat obejmują dwie podstawowe grupy wskazań. Pierwszą z nich stanowią wskazania estetyczne. Wpisuje się tutaj ogólnie pojęte przeciwdziałanie procesom starzenia się. Jest to doskonała metoda do usuwania zmarszczek, poprawiania napięcia i jędrności skóry. Świetnie sprawdza się również w zabiegach korekcyjnych mających na celu powiększenie ust, poprawę kształtu nosa i brody.

Jakie są przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu?

Jak każdy zabieg z zakresu medycyny estetycznej, również zabieg z wykorzystaniem technologii Micro i Nano Fat jest przeciwwskazany u niektórych pacjentów. Nie należy go przeprowadzać u kobiet w ciąży i w czasie laktacji. Jest również przeciwwskazany u pacjentów z zaburzeniami krzepnięcia krwi. Nie zaleca się go również u pacjentów z ciężkimi, przewlekłymi chorobami, takimi jak cukrzyca, choroby nowotworowe czy autoimmunologiczne.

lek.med. Włodzimierz Rosiński
5/5 - (17 votes)

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530