Mezoterapia igłowa – kiedy widać efekty?

Mezoterapia igłowa – kiedy widać efekty? 

Mezoterapia ma szerokie wykorzystywanie w medycynie estetycznej i stosuje się ją do redukcji zmarszczek, rozstępów, przebarwień, w profilaktyce i leczeniu łysienia czy do leczenia cellulitu. Seria zabiegów mezoterapii polegająca na wprowadzeniu za pomocą mikronakłuć substancji aktywnych przynosi szybkie i zadowalające efekty. Jest też doskonałą alternatywą do zabiegów chirurgicznych, wymagających dłuższej rekonwalescencji.

Co to jest mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa to zabieg kosmetyczny, który polega na wykonywaniu drobnych iniekcji za pośrednictwem których wprowadza się pod skórę aktywne preparaty lecznicze takie jak: kwas hialuronowy, krzemionka organiczna, witaminy, aminokwasy, kofeina i sole mineralne.  Efektem mezoterapii jest poprawa mikrokrążenia w tkance podskórnej, poprawienie metabolizmu komórek tłuszczowych, rewitalizacja, przyspieszenie krążenia czy spalania energii.

Mezoterapia igłowa jest bardzo popularnym zabiegiem wykonywanym w gabinetach medycyny estetycznej, który stosuje się do leczenia cellulitu, poprawy wyglądu skóry czy też w zapobieganiu łysienia. Dzięki mezoterapii igłowej możemy w skuteczny sposób odmłodzić naszą cerę i uczynić ją bardziej sprężystą. Często zabieg wykonuje się z wykorzystaniem dermapenu.

Mezoterapia igłowa została po raz pierwszy wykonana przez francuskiego lekarza na początku lat 50-tych. Początkowo zabieg służył do leczenia migreny i żylaków, dopiero na przestrzeni kolejnych dekad zaczęto go stosować jako remedium na łuszczycę czy łysienie. Współcześnie spektrum zabiegu jest bardzo szerokie.

Zabieg stosuje się w przypadku zwiotczenia skóry, do leczenia cellulitu i rozstępów, cieni pod oczami oraz worków pod oczami. Mezoterapia pomaga w przypadku wypadania włosów, przebarwień i jest stosowana profilaktycznie w celu przeciwdziałania zmarszczkom. 

Poznajmy szczegóły dotyczące zabiegu mezoterapii igłowej

Do mezoterapii używa się niewielkiej igły, którą lekarz medycyny estetycznej dokonuje mikroskopijnych nakłuć o głębokości 2-4 mm lub 1-3,5 mm. Ich dużym atutem jest fakt, że są bezbolesne, a wykonuje się je za pomocą cienkiej igły lub pistoletu, którego zaletą jest automatyczna regulacja głębokości wkłuć. Igła dociera jedynie do podskórnej tkanki tłuszczowej, więc seria nakłuć może wiązać się z minimalnym dyskomfortem, jednak ślady po mezoterapii szybko znikają.

Zabieg rozpoczyna się od dobrania odpowiedniego preparatu leczniczego przez lekarza, który przeprowadza wywiad z pacjentem. Podczas konsultacji należy wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do zabiegu. Pacjenci z niskim progiem bólu mogą otrzymać znieczulenie w postaci kremu znieczulającego. Lekarz medycyny estetycznej wstrzykuje preparat za pomocą serii mikronakłuć. Podczas zabiegu występuje niegroźne, niewielkie krwawienie. Po zabiegu mezoterapii mogą pojawić się zaczerwienienia lub krwiaki, które powinny ustąpić w ciągu 6 lub 72 godzin od zabiegu. 

Mezoterapia igłowa – kiedy widać efekty?

Jeden zabieg mezoterapii nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Zadowalające efekty pojawiają się po wykonaniu serii zabiegów, dlatego rekomenduje się wykonanie od 3-6 zabiegów. Najlepiej wykonywać je raz na 1-2 tygodnie, co przyniesie wymierne korzyści dla skóry i samopoczucia pacjenta. Po pierwszym zabiegu nasza skóra stanie się bardziej nawilżona i błyszcząca, co jest wynikiem kolagenu i elastyny.

Kolejne zabiegi pozwolą np. uzupełnić niedobory witamin i minerałów w skórze, wspomóc procesy krążenia i opóźnić proces starzenia, odmładzając skórę. Po pierwszej serii zabiegów zaleca się wykonywanie zabiegów 2 razy w miesiącu. Na ostatnim etapie terapii rekomenduje się wykonanie tzw. zabiegu przypominającego – raz na pół roku. 

Połączeniem mezoterapii i delikatnego wypełnienia jest zabieg Profhilo – najlepsze efekty są widoczne po miesiącu.

profhilo, profhilo Poznań

Profhilo

Kiedy warto zdecydować się na mezoterapię igłową?

Jest to wprost wymarzony zabieg dla wszystkich osób, które pragną przywrócić swojej skórze młody wygląd. Mezoterapia igłowa – kiedy widać efekty? Zabieg jest rekomendowany dla osób poszukujących nawilżenia skóry lub chcących pozbyć się przebarwień.

Jest to najlepszy zabieg na wygładzenie lub redukcję zmarszczek, rozstępów czy usunięcie blizn oraz doskonałe remedium na cellulit. Mezoterapię igłową stosuje się także w walce z wypadaniem włosów, więc jest to skuteczna metoda w leczeniu łysienia.  

Bardzo skutecznym zabiegiem jest mezoterapia igłowa własnym osoczem:

osocze bogatopłytkowe, wampirzy lifting

Osocze bogatopłytkowe

Mezoterapia igłowa – przeciwwskazania

  • ciąża
  • karmienie piersią
  • cukrzyca
  • pacjentka jest w trakcie miesiączki
  • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych
  • choroby autoimmunologiczne lub choroby nowotworowe
  • alergia na składnik preparatu, wykorzystywany w mezoterapii

Mezoterapia igłowa skóry głowy

Mezoterapia igłowa jest doskonałym zabiegiem, wykorzystywanym w profilaktyce i leczeniu łysienia. Jest to świetna alternatywa do zabiegów chirurgicznych, zapewniając podobne efekty, a przez swoją nieinwazyjność nie wymaga tak długiej rekonwalescencji po zabiegu. Mezoterapia igłowa skóry głowy polega na wstrzyknięciu w miejsce poddane leczeniu preparatów z substancjami aktywnymi, które przynoszą zaskakujące efekty.

Dużym atutem zabiegu jest fakt, iż jest on bezbolesny i tylko w skrajnych przypadkach wymaga podania znieczulenia w formie kremu. Mezoterapia igłowa skóry głowy jest bezpiecznym zabiegiem, który nie wymaga narkozy jak to ma miejsce w przypadku zabiegów chirurgicznych. 

Mezoterapia igłowa jako remedium na zmarszczki i oznaki starzenia się skóry

Wielu pacjentów przychodzących do gabinetu medycyny estetycznej decyduje się na zabieg mezoterapii igłowej na zmarszczki. Dzięki pobudzeniu metabolizmu komórek oraz syntezy kolagenu i elastyny zabieg prowadzi do redukcji zmarszczek lub ich spłycenia. Skóra odzyskuje elastyczność i jędrność. Zabieg odbudowuje kolagen w krótkim czasie. Mezoterapia igłowa na zmarszczki jest wykorzystywana do leczenia skóry wokół oczu. 

Mezoterapia igłowa – czyli aminokwasowa terapia zastępcza

Mezoterapia igłowa ma też nową odsłonę. Koktajl leczniczy opiera się na kompleksie czterech aminokwasów, które zostały wzbogacone kwasem hialuronowym nieusieciowanym. Połączone składniki stymulują odbudowę struktury kolagenowej skóry, poprawiają elastyczność skóry oraz mają korzystny wpływ na spłycenie zmarszczek.

Zabieg polega na wstrzyknięciu podskórnie przy użyciu cienkich, jednorazowych igieł przygotowanego wcześniej preparatu. Preparat wstrzykuje się w niewielkich ilościach, a pożądane efekty można otrzymać po wykonaniu 3-4 zabiegów w odstępach 7-10 dniowych. 

mezoterapia igłowa, mezoterapia igłowa Poznań

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa – kiedy widać efekty? 

Czym jest mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa jest jednym z częściej wykonywanych zabiegów. Jej istotą jest wprowadzanie w skórę różnego rodzaju substancji aktywnych poprzez mikroinjekcje. Dzięki temu omijana jest warstwa naskórka, co pozwala na lepszą penetrację w głąb tkanki.

Zabieg ten może być wykonywany na kilka sposobów. Najprostszym jest aplikacja przy pomocy strzykawki z igłą, co umożliwia precyzyjną aplikację większej objętości substancji. Stosuje się również rollery, czyli specjalne dyski z mikroigłami, dzięki którym możliwe jest uzyskanie nawet 500 000 nakłuć w ciągu 5 minut. Inną metodą jest wykonywanie mikronakłuć z zastosowaniem specjalnych aparatów. Przykładowym urządzeniem wykorzystywanym do tego celu jest Dermapen.

Jego działanie polega na zjawisku frakcjonowania mikroigłowego. Wyposażone jest w głowicę uzbrojoną w igły o bardzo niewielkiej średnicy. W sposób pulsacyjny są wprowadzane w skórę z bardzo dużą częstotliwością powodując jej mikrouszkodzenia. Stymuluje to syntezę włókien kolagenowych i elastynowych, co pobudza procesy regeneracyjne skóry. Poza tym umożliwia wnikanie do skóry aktywnych substancji o różnorodnym działaniu.

Istnieje wiele substancji wykorzystywanych podczas przeprowadzania tego zabiegu. Należą do nich między innymi dwutlenek węgla, kwas hialuronowy, biotyna, dexpantenol, krzemionka, pirydoksyna, kwas liponowy, L-karnityna i wiele innych.

Procedura jest praktycznie całkowicie bezbolesna, jednak u ludzi z wysoką wrażliwością na ból można zastosować znieczulenie miejscowe z wykorzystaniem kremu ze środkiem anestetycznym.

Zalety mezoterapii igłowej

Podstawową zaletą mezoterapii igłowej jest jej wysokie bezpieczeństwo. Z uwagi na fakt, iż jest to procedura niechirurgiczna, nie wymaga hospitalizacji ani opieki anestezjologicznej. Nie niesie ze sobą również ryzyka wystąpienia reakcji alergicznej ani stanu zapalnego. Jest to zabieg o bardzo szerokim zakresie wskazań oraz w zasadzie brakiem ograniczeń dotyczących rodzaju cery, dla której może być zastosowany.

Nie powoduje trwałych uszkodzeń skóry ani jej nadwrażliwości na światło. Ponadto okres rekonwalescencji jest bardzo krótki, a rezultat długotrwały. Sam zabieg trwa około 30 minut. Aby utrzymać trwałość efektu zabieg należy powtarzać regularnie. Częstotliwość jego wykonywania ustala się indywidualnie dla każdego pacjenta.

Dla kogo przeznaczona?

Mezoterapia igłowa jest zabiegiem o bardzo szerokim spektrum wskazań. Przede wszystkim znajduje zastosowanie w przeciwdziałaniu objawom procesów starzenia się skóry. Wykorzystuje się ją więc do ujędrniania skóry, wygładzania zmarszczek, a także pobudzania metabolizmu jej komórek, a co za tym idzie procesów regeneracyjnych.

Zabieg ten znajduje również zastosowanie w usuwaniu przebarwień i rozjaśnianiu skóry. Ponadto jest skuteczny w eliminowaniu innych rodzajów defektów skóry, na przykład blizn (zarówno potrądzikowych jak i pourazowych), rozstępów, a także cellulitu. Stosuje się go również
w leczeniu łysienia.

Mezoterapia igłowa – kiedy widać efekty?

Efekty mezoterapii igłowej są szybkie i długotrwałe. Pierwsze rezultaty są widoczne praktycznie natychmiast po zakończeniu zabiegu. Jednakże, aby były one trwałe muszą być regularnie powtarzane. W pierwszym okresie po pierwszym zabiegu, mezoterapię igłową należy powtarzać 3 do 6 razy w odstępie około dwóch tygodni. Liczba powtórzeń ustalana jest indywidualnie w zależności od zapotrzebowania pacjentki i oczekiwanego efektu.

Po zakończeniu intensywnej części terapii, powinno się wykonywać zabiegi podtrzymujące w odstępach kilkunastotygodniowych. Aby utrzymać trwałość efektu zabieg należy powtarzać regularnie. Częstotliwość jego wykonywania ustala się indywidualnie dla każdego pacjenta.

Mezoterapia igłowa – kiedy widać efekty – Przeciwwskazania

Jak każdy zabieg z zakresu medycyny estetycznej, mezoterapia igłowa obarczona jest pewnymi przeciwwskazaniami. Nie należy jej wykonywać u kobiet w ciąży, a także karmiących piersią. Jest przeciwwskazana u pacjentów z aktywną chorobą nowotworową, a także schorzeniami przebiegającymi z zaburzeniami metabolicznymi (na przykład cukrzyca). Nie jest zalecana u cierpiących na przewlekłe choroby układu sercowo-naczyniowego (nadciśnienie tętnicze, czy choroba niedokrwienna serca), a także u osób z chorobami autoimmunologicznymi.

Jest przeciwwskazana w przypadku występowania aktywnych stanów zapalnych w obrębie skóry, zarówno o etiologii bakteryjnej, grzybiczej, jak i wirusowej (na przykład opryszczka). Ponadto nie należy jej przeprowadzać u osób, u których stwierdzono

5/5 - (7 votes)