Masaż limfatyczny

drenaż limfatyczny, drenaż limfatyczny poznań, masaż limfatyczny, drenaże limfatyczne

Masaż limfatyczny

Limfa to inaczej chłonka, która zalicza się do najważniejszych płynów ustrojowych naszego organizmu. Zastój limfy prowadzi do obrzęknięcia tkanek i jej usunięcia z tkanki. Obrzękowi limfatycznemu często towarzyszy przewlekły stan zapalny tkanek. Wówczas z pomocą przychodzi zabieg limfatyczny np. masaż limfatyczny nóg, który niesie ze sobą wiele pozytywnych właściwości dla naszego zdrowia.

Drenaż limfatyczny nazywany inaczej masażem limfatycznym polega na odpowiednim uciskaniu skóry, co prowadzi do poprawienia krążenia limfy i płynów tkankowych w organizmie. Wskazaniem do zabiegu drenażu limfatycznego są obrzęki limfatyczne i zastój limfy. Masaż limfatyczny wykonuje się także w przypadku uczucia ciężkich nóg, jako uzupełnienie terapii antycellulitowej lub odchudzającej, dla oczyszczania organizmu, w leczeniu niewydolności żylnej.

Drenaż limfatyczny jest rekomendowany w celu profilaktyki zakrzepicy żylnej. Zakłócony przepływ limfy prowadzi do rozstępów, cellulitu, trądziku różowatego czy starzenia skóry, dlatego masaż limfatyczny jest pożądanym zabiegiem przez wielu pacjentów odwiedzających gabinet medycyny estetycznej.  

Jak wygląda zabieg drenażu limfatycznego?

Masaż limfatyczny polega na wykonywaniu ruchów przesuwających, przepychających i wyciskających. Masażysta musi być delikatny i pod żadnym pozorem nie może masować węzłów chłonnych. Należy wykonywać ruchy wzdłuż naczyń limfatycznych w kierunku węzłów chłonnych, by limfa była przepychana w stronę ujścia przewodu limfatycznego. Do najpopularniejszych rodzajów zabiegu należy drenaż limfatyczny twarzy i masaż limfatyczny nóg. Ten drugi jest jednym ze sposobów zwalczania cellulitu. 

Jak drenaż limfatyczny wpływa korzystnie na nasze zdrowie?

Drenaż limfatyczny ma wiele korzystnych właściwości na nasze zdrowie. Pobudza układ limfatyczny i przyspiesza proces oczyszczania organizmu z toksyn. Pobudza krążenie krwi oraz poprawia funkcjonowanie układu odpornościowego. Korzystając z zabiegu masażu limfatycznego nóg pozbędziemy się problemu ciężkich nóg czy zimnych stóp, likwidując skurcze i bóle kończyn dolnych oraz poczujemy ukojenie dla zmęczonych nóg.

Jakie jeszcze właściwości prozdrowotne niesie ze sobą zabieg? Poprawia się metabolizm tkanki tłuszczowej i przemiana materii. Ten zabieg jest często rekomendowany przez lekarzy medycyny estetycznej pacjentom borykających się z cellulitem. Częstym zabiegiem wykonywanym w gabinecie medycyny estetycznej jest drenaż limfatyczny twarzy. 

Jak należy postępować po zabiegu?

Korzystając z zabiegu w profesjonalnym gabinecie medycyny estetycznej otrzymamy zalecenia, do których należy się bezwzględnie stosować. Po zabiegu masażu limfatycznego nóg np. w celu zwalczania cellulitu zaleca się stosowanie wyrobów uciskowych o odpowiednim stopniu kompresji, picie dużej ilości wody mineralnej i zwiększenie aktywności fizycznej.  

Masaż limfatyczny Poznań

5/5 - (7 votes)