Poznań ul. Promienista 132/1
pon-pt: 11:00-19:00

Masaż leczniczy


Masaż leczniczy pozwala niwelować dolegliwości bólowe, poprawia nastrój i daje odprężenie.

masaż leczniczy

Masaż leczniczy

Poznajmy istotę i zalety masażu leczniczego wykonywanego przez fizjoterapeutę, który ma korzystny wpływ na poprawę zdrowia przy wielu dolegliwościach.

Co to jest masaż leczniczy?

Ten rodzaj masażu łączy różne techniki masażu – począwszy od klasycznego, masażu tkanek głębokich aż po masaż funkcyjny i poprzeczny. Masaż leczniczy wykorzystuje się w różnych partiach ciała i przy różnych dysfunkcjach organizmu. Pierwszą przyczyną wykonywania masażu są urazy ortopedyczne.

Masaż leczniczy Poznań ma wiele korzyści dla zdrowia pacjenta – oddziałuje na skórę i tkankę podskórną, mięśnie, stawy i więzadła. Poprawia układ krążenia i układ nerwowy czy usprawnia pracę narządów wewnętrznych. Warto dodać, że łagodzi napięcia oraz redukuje bóle mięśniowe oraz poprawia elastyczność mięśni.

Częstym zabiegiem jest masaż leczniczy kręgosłupa i pleców, który wykonywany jest przez terapeutę. Jego efektem jest rozluźnienie mięśni przykręgosłupowych i przywrócenie ich prawidłowego napięcia. Regularne stosowanie masażu leczniczego kręgosłupa prowadzi do poprawy stanu zdrowia i wyleczenia.

Częstotliwość masażu jest dobierana indywidualnie w zależności od rodzaju schorzenia podczas wizyty u terapeuty. Bóle kręgosłupa są wywołane urazami czy niewyleczonymi kontuzjami. Do bólu kręgosłupa przyczynia się codzienny stres, siedzący tryb pracy, długotrwała jazda samochodem, noszenie ciężarów czy też brak uprawiania sportu.

Korzyści masażu leczniczego kręgosłupa

Wyróżniamy wiele korzyści masażu leczniczego kręgosłupa wykonywanego przez terapeutę. Zapewnia on szybkie efekty u pacjentów z zaburzeniami czynnościowymi. Prowadzi do obniżenia napięcia mięśniowego, co redukuje ból do minimum. Poprawia krążenie krwi i zapewnia lepszą pracę serca oraz wpływa na elastyczność mięśni.

Fizykoterapia lecznicza kręgosłupa znacznie poprawia wytrzymałość zmęczonych mięśni. Jego efektem jest odżywienie tkanek za sprawą lepszego zaopatrywania w tlen.  Masaż leczniczy Poznań podczas wizyty u terapeuty prowadzi do rozluźnienia i pozwala na odstresowanie się. Ucisk leczniczy poprawia ruchomość w stawach kręgosłupa, przyspiesza rehabilitację oraz przemianę materii.

Wskazania

Istnieje wiele wskazań do przeprowadzenia masażu leczniczego Poznań u profesjonalnego fizjoterapeuty w gabinecie medycyny estetycznej. Są nimi: praca siedząca, długotrwałe jeżdżenie samochodem, zmiany zwyrodnieniowe kręgów czy krążków międzykręgowych, wypadnięcie dysku, dyskopatia, ból i sztywność krzyża, bóle szyi, karku i głowy, rwa kulszowa, drętwienie i mrowienie pleców, skolioza, nieprawidłowa postawa, ból przy schylaniu się, urazy rdzenia kręgowego i wiele innych.

Masaż leczniczy Poznań

5/5 - (7 votes)

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530