Lipogems

lipogemsLipogems, to nowatorska procedura – pozwalająca pozyskać własną tkankę tłuszczową pacjenta z dużą ilością komórek macierzystych i stosować ją zarówno do zabiegów odmładzających, jak i regeneracyjnych oraz z zakresu ortopedii i medycyny sportowej.

Uzyskany tłuszcz metodą lipogems ma bardzo wysoki współczynnik przeżywalności – mniejsze ryzyko powtarzania zabiegu. Jest bardzo bogaty w mezenchymalne komórki macierzyste.

Efekty są bardzo korzystne, oprócz wypełnienia np. bruzd nosowo-wargowych, system lipogems pozwala na odmłodzenie skóry oraz leczenie stanów zapalnych.

Pobrany w ten sposób własny tłuszcz jest doskonałym materiałem do stosowania jako wypełniacz (zamiast kwasu hialuronowego), efekt wypełnienia utrzymuje się jednak znacznie dłużej i jest pozbawiony działań niepożądanych.

Przy okazji następuje przeszczep mezenchymalnych komórek macierzystych co daje doskonałe efekty regeneracyjne.

Metoda jest z powodzeniem stosowana nie tylko w obrębie twarzy, ale także do powiększania piersi, pośladków, modelowania łydek i do odmładzania grzbietu rąk jak również w leczeniu trudno gojących się ran.

 Korzyści wynikające z tej metody:

 • Przeszczep własnej tkanki tłuszczowej – brak ryzyka odrzutu
 • Znieczulenie miejscowe – po zabiegu Pacjent wraca do domu
 • Brak obrzęków i siniaków
 • Powierzchnia skóry odmłodzona,
 • Zmiany zwyrodnieniowe w stawach wyleczone całkowicie bez ingerencji ortopedy
 • Długotrwały efekt

Wskazania do stosowania systemu Lipogems:

 1. Wygładzanie zmarszczek,
 2. Likwidacja cieni pod oczami
 3. Wygładzanie bruzd nosowo-wargowych
 4. Powiększanie ust
 5. Zmiany zwyrodnieniowe stawów i ścięgien – chętnie stosowany przez ortopedów,
 6. Entezopatie (łokieć tenisisty, kola­no skoczka),
 7. Rekonstrukcja tkanek kostnych i chrzęstnych.
 8. Medycyna estetyczna

lipogemsPowszechnie wiadomo, że komórki macierzyste mają wyjątkową zdolność do przekształcania się w wyspecjalizowane komórki każdej tkanki organizmu, a także działają przeciwzapalnie stwarzając bardzo korzystne warunki do regeneracji tkan­kowej.

System Lipogems pozwala pozyskiwać komórki macierzyste w drodze cienkoigłowej liposukcji, umożliwia to otrzymanie dużej ilości komórek, liczonych w milionach, co pozwala na wykorzystanie jej w terapii regeneracyjnej, mającej na celu odbudowę zniszczonej tkanki.

Dotych­czas stosowane metody nie pozwalały na osiągnięcie takich ilości komórek lub wymagały długotrwałej hodowli komórkowej w warunkach laboratoryjnych, co znacznie ograniczało zastosowanie kliniczne.

Procedura Lipogems polega na pobraniu tkanki tłuszczowej z wybranej okolicy (brzuch, wewnętrzna powierzchnia ud, okolica lędźwiowa, okolica nadkolanowa) a następnie po krótkim jej przygotowaniu, podaje się gotowy preparat w okolicę leczoną (do stawu, w miejscach wymagających wypełnienia np. bruzdy nosowo-wargowe, czy piersi).

Wstrzykiwany preparat wzmacnia naturalne procesy regeneracyjne organizmu. Cała procedura może odbywać się w znieczuleniu miejscowym lub u osób bardziej wrażliwych, ogólnym lub zewnątrzoponowym. Jedną z bardziej istotnych zalet metody Lipogems jest jego mała inwazyjność, krótki czas trwania zabiegu  i mało traumatyczny przebieg.

Zabieg Lipogems nie wymaga hospitalizacji oraz umożliwia wyjście pacjenta do domu w przeciągu kilku godzin od jego zakończenia.

Tak wykonany przeszczep tłuszczu zapewnia trwałe efekty przy minimalnym ryzyku działań niepożądanych.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
Top