Linergistka

Linergistka

Kim jest linergistka, jakie usługi kosmetyczne wykonuje i dlaczego jej praca jest tak ważna dla każdego gabinetu kosmetycznego? Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz w artykule.

Linergistka – kto to?

Linergistka jest to osoba, która zajmuje się wykonywaniem makijażu permanentnego (inaczej makijaż trwały lub mikropigmentacja) w gabinecie kosmetycznym Poznań. Makijaż permanentny to zabieg wykonywany w gabinecie kosmetycznym, który polega na aplikacji naturalnego barwnika pod powierzchnię skóry za pośrednictwem igły.

Makijaż permanentny jest długotrwały i pozwala na znaczną oszczędność czasu w porównaniu do tradycyjnego makijażu, który trzeba wykonywać i zmywać codziennie. Dzięki makijażowi permanentnemu możemy uzyskać nienaganny wygląd po przebudzeniu tudzież podczas wizyty na basenie oraz uzyskać trwałą poprawę urody. Makijaż permanentny wykonywany gabinecie kosmetycznym Poznań prowadzi do optycznego powiększania ust czy korekcji brwi lub ust.

Linergistka – kto to? Do obowiązków linergistki należy świadczenie usług kosmetycznych w gabinecie kosmetycznym Poznań lub w klinice medycyny estetycznej. Linergistka, aby pracować w zawodzie musi ukończyć odpowiednie kursy makijażu permanentnego ust lub szkolenia oraz zdobyć odpowiednie doświadczenie w renomowanym gabinecie, by zyskać cenne umiejętności niezbędne w tym zawodzie.

Praca linergistki wymaga umiejętności manualnych, zdolności posługiwania się narzędziami i  urządzeniami wykorzystywanymi do zabiegów kosmetycznych. Linergistka Poznań powinna umiejętnie dobierać kolory, odcienie pigmentów do twarzy i potrzeb pacjentek oraz umieć wymodelować ich twarz. W tym zawodzie, podobnie jak w pracy kosmetologa czy kosmetyczki niezbędne jest stałe podnoszenie swoich kwalifikacji i umiejętności. Zdobywanie kolejnych certyfikatów dodaje prestiżu i pozwala zyskać zaufanie przyszłych pacjentów oraz potencjalnych pracodawców.

Dla kogo jest zabieg makijażu permanentnego oczu?

Na zabieg makijażu permanentnego u linergistki Poznań powinny zdecydować się kobiety wyróżniające się bladymi i jasnymi ustami lub wąskimi ustami. Brak wyraźnego konturu ust także jest wskazaniem do zabiegu. Pacjentki cechujące się brakiem brwi lub z ich jasnym odcieniem także powinny skorzystać z zabiegu makijażu permanentnego, co przełoży się na nadanie wyrazistości ich spojrzeniu. Wskazaniem do zabiegu może być uczulenie na kolorowe kosmetyki tudzież uprawianie sportu – makijaż permanentny jest dużo bardziej praktyczny podczas treningu.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu makijażu permanentnego brwi

Makijażu permanentnego oczu nie mogą wykonywać pacjentki cierpiące na hemofilię, posiadające aktywne nowotwory, cukrzycę czy zarażone wirusem HIV. Przeciwwskazaniem do zabiegu są też stany zapalne, przyjmowanie sterydów czy też opryszczka, zapalenie spojówek oraz świeże blizny.

Makijaż permanentny – przebieg zabiegu w gabinecie kosmetycznym

Po konsultacji z linergistką Poznań pacjent jest poddawany zabiegowi makijażu permanentnego oczu. Linergistka przeprowadza wizualizację, która jest wstępnym rysunkiem makijażu, co pozwala na dobranie odpowiedniego makijażu do gustów pacjentki. Podczas wizualizacji pacjentka oceni, czy linergistka dobrała odpowiedni kolor, kształt ust czy linie brwi.

Finalnie po akceptacji wizualizacji linergistka może przystąpić do właściwego zabiegu i stworzyć dla pacjentki wymarzony makijaż permanentny. Do przeprowadzenia zabiegu  makijażu permanentnego brwi wykorzystuje się aparat igłowy i pigmenty pochodzenia naturalnego – wszystkie komponenty są sterylne, bezpieczne i nie alergizują. Przed rozpoczęciem zabiegu kosmetyczka nakłada krem znieczulający, aby zwiększyć maksymalnie komfort pacjentki i ograniczyć dolegliwości bólowe do minimum.

Makijaż permanentny ust jest nakładany za pomocą aparatu igłowego i pigmentów, a ta procedura kosmetyczna wymaga niezwykłej precyzji, skupienia i doświadczenia. Zabieg wykonywany przez kosmetyczkę zwykle trwa od 1 do 2 godzin. Warto dodać, że regeneracja skóry w obszarze zabiegowym trwa do 4 tygodniu od wizyty w gabinecie kosmetycznym. Po zabiegu w gabinecie kosmetycznym pacjentka powinna nawilżać i chronić skórę przed promieniowaniem UV i nie korzystać z kąpieli w basenie i wizyt w saunie przez okres przynajmniej 14 dni od zabiegu.

Linergistka Poznań

5/5 - (7 votes)