Lifting piersi

lifting piersiLifting piersi – przywrócenie piersiom ich pierwotnego kształtu, tak jak wyglądały przed ciążą i porodem oraz karmieniem.

Któż z nas nie marzy o tym, by przez długie lata zachować młody, świeży wygląd. Oglądając na ekranie twarze gwiazd show-biznesu często zastanawiamy się jak to możliwe, żeby w wieku pięćdziesięciu lat wyglądać na trzydzieści. Jednakże czas płynie nieubłaganie i nie oszczędza nikogo.

Starzenie się dotyka każdego człowieka. Objawia się zmniejszeniem ilości obecnych w skórze substancji odpowiadających za jej młody wygląd, takich jak kwas hialuronowy, czy też włókna kolagenowe. Ponadto dochodzi do zaniku podskórnej tkanki tłuszczowej.

Te procesy, a zwłaszcza wymieniony jako ostatni, przyczyniają się do stosunkowo szybkiej utraty jędrności i sprężystości piersi oraz ich opadania. Jest to proporcjonalne do ich rozmiaru – im większy biust tym szybciej ulega opadnięciu i robi się obwisły. Również, tak modne w dzisiejszych czasach, staniki typu push-up wpływają niekorzystnie na sprężystość piersi i ich noszenie predysponuje do obwisania biustu.

Część kobiet decyduje się na zabieg korekcji piersi (na przykład przez wszczepienie implantów silikonowych), bardzo dobre rezultaty daje metoda hybrydowa – wszczepienie implantów z jednoczesnym przeszczepem własnego tłuszczu. Jest to podniesienie piersi implantami. W tłuszcza zawarte są komórki macierzyste, które powodują poprawę jędrności skóry. Dzięki temu uzyskuje się bardzo dobre efekty estetyczne.

lifting piersi

Co można zaproponować osobom, które jednak nie decydują się na implanty? Czy jest jakaś alternatywa dla klasycznej chirurgii? – Lifting piersi nićmi Aptos.

Czym są nici Aptos?

Zabieg z wykorzystaniem nici Aptos wpisuje się w grupę metod określanych jako lifting bez skalpela. Ta procedura nosi również inną nazwę – Excellence Light Lift. Jest to innowacyjna metoda bazująca na niciach caprolac wykonanych z włókien z kwasu polimlekowego i kaprolaktonu. Nici te są zintegrowane z igłą i wykorzystują technologię znaną już wcześniej (choćby z nici PDO czy innych rodzajów nici liftingujących). Istotną różnicą jest to, że technologia Aptos bazuje na materiałach rozpuszczalnych. Całkowita degradacja nici trwa około roku.

Dzięki zintegrowaniu nici z igłą możliwe jest precyzyjne umieszczenie ich w pożądanym miejscu, z niewielkim ryzykiem powikłań. Materiał, z którego wykonane są nici Aptos stymulują wytwarzanie endogennego kwasu hialuronowego, który wykazuje duże powinowactwo do wody. Powoduje to zwiększenie uwodnienia i nawilżenia skóry, dzięki czemu dochodzi do zwiększenia jej napięcia, poprawienia jędrności, a co za tym idzie odmłodzenie wyglądu.

Jak one działają?

Nici Aptos powoduje inicjację wytwarzania kwasu hialuronowego. Jest to związek występujący praktycznie w całym organizmie, szczególnie w skórze, a zwłaszcza młodej. Z biegiem czasu jego ilość ulega znacznemu zmniejszeniu. Posiada on wysoką zdolność wiązania wody (jedna cząsteczka kwasu hialuronowego jest w stanie związać nawet do dwustu pięćdziesięciu molekuł wody). Dzięki zwiększaniu jego zawartości w skórze dochodzi do poprawienia jej nawilżenia. Efektem wyżej wymienionych procesów jest poprawa napięcia i jędrności skóry, a co za tym idzie odmłodzenie jej wyglądu.

Lifting piersi – jak wygląda zabieg?

Zabieg z wykorzystaniem nici liftingujących Aptos jest zabiegiem charakteryzującym się wysokim stopniem bezpieczeństwa. Przed planowaną procedurą w pierwszej kolejności odbywa się konsultacja lekarska wliczająca szczegółowy wywiad i wnikliwe badanie fizykalne. Jest to bardzo istotne w celu ustalenia czy są jakieś przeciwwskazania do zabiegu, ustalenie oczekiwanego efektu końcowego, a także uprzedzenie o konieczności wykonania drobnych nacięć niezbędnych do wprowadzenia nici. Nieodzowne jest także indywidualne, dokładne ustalenie ich kształtu, wielkości oraz ich umiejscowienia. Konieczna jest również konsultacja anestezjologiczna, gdyż zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym.

Przed samym zabiegiem niezbędne jest również wykonanie szeregu badań, takich jak ocena morfologii krwi, parametrów krzepnięcia czy elektrolitów, a także EKG oraz USG piersi. Sam zabieg rozpoczyna się od wykonania kilku (zazwyczaj czterech) niewielkich nacięć w skórze. Następnie, zakłada się szereg pętli z nici Aptos, które są połączone z nicią przeprowadzoną powyżej obojczyka. Z wyżej wymienionych pętli tworzy się swego rodzaju sieć, która podnosi i modeluje piersi. Czas trwania zabiegu wynosi około 2 godzin.

Jedyną pozostałością po zabiegu są punktowe blizenki długości około 5 mm. Do aktywności zawodowej można wrócić nawet 2 dni po zabiegu. Jednakże przez pierwszy miesiąc po jego przeprowadzeniu należy powstrzymać się od aktywności fizycznej, a przez trzy miesiące należy stosować specjalny stanik modulujący. Ostateczny efekt zabiegu jest widoczny po upłynięciu około trzech miesięcy od jego przeprowadzenia.

Niestety, jak każda procedura inwazyjna, zabieg liftingu piersi z wykorzystaniem nici liftingujących Aptos jest obarczony ryzykiem powikłań. Pierwszą grupę stanowią potencjalne powikłania związane ze znieczuleniem ogólnym. Druga grupa to zaś powikłania chirurgiczne, do których należą przede wszystkim krwawienia oraz zakażenia rany pooperacyjnej. Powikłania te jednak zdarzają się stosunkowo rzadko, tak więc zabieg oceniany jest jako bezpieczny.

Do kogo adresowany?

Zabieg z wykorzystaniem nici Aptos wykorzystywany jest do liftingu całego ciała. W przypadku piersi wskazanie jest czysto estetyczne. Przeznaczony jest dla kobiet, które nie są zadowolone z kształtu, jędrności i sprężystości swoich piersi. Nie jest tajemnicą, że grawitacja nie sprzyja piersiom i, zwłaszcza w przypadku dużego biustu, stosunkowo szybko dochodzi do ich opadnięcia. Tak więc lifting piersi z użyciem nici Aptos jest dedykowany wszystkim kobietom, które chcą poprawić wygląd swoich piersi.

U kogo przeciwwskazany?

Jak każdy zabieg z zakresu medycyny estetycznej, stosowanie nici Aptos jest przeciwwskazane w niektórych grupach pacjentów. Są to standardowe sytuacje, w których generalnie nie powinno się wykonywać zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Należą do nich między innymi aktywne choroby nowotworowe, choroby autoimmunologiczne, przewlekłe poważne choroby układu sercowo-naczyniowego, zaburzenia krzepnięcia, a także aktywne stany infekcyjne w obrębie skóry.

Top