Poznań ul. Promienista 132/1
pon-pt: 11:00-19:00

Laserowa liposukcja brzucha


Laserowa liposukcja brzucha – Lipolife

laserowa liposukcja brzucha

Laserowa liposukcja brzucha

Czym jest i na czym polega liposukcja?

Najpopularniejszą metodą mającą na celu pozbycia się niechcianego nadmiaru tkanki tłuszczowej, oferowanych przez współczesną medycynę estetyczną jest liposukcja. Jest to zabieg polegający na mechanicznym usunięciu nadmiaru tłuszczu. Podstawowa metoda polega na zastosowaniu próżni do wyeliminowania nadmiaru tkanki tłuszczowej. Jest to jednak metoda wymagająca znieczulenia ogólnego i związanej z tym hospitalizacji.

Współczesna medycyna estetyczna oferuje innowacyjne modyfikacje tego zabiegu, dzięki którym możliwe jest bezurazowe i bezbolesne oddzielenie tkanki tłuszczowej od struktur otaczających, bez uszkodzenia naczyń i nerwów oraz innych narządów, jest nią liposukcja laserowa brzucha.

Skąd się bierze promieniowanie laserowe?

Promieniowanie laserowe jest falą elektromagnetyczną emitowaną przez specjalne urządzenie, wykorzystujące tak zwane zjawisko emisji wymuszonej. Długość fali może być różna i mieścić się zarówno w spektrum podczerwieni, jak i ultrafioletu czy światła widzialnego. Charakteryzuje się ono silnym skupieniem wiązki, jej spójnością i bardzo małym jej odchyleniem od równoległości.

Wykazuje również dużą moc promieniowania oraz gęstość energii. Istnieją różne rodzaje laserów, a także różnorodne ich klasyfikacje. Istnieje więc podział ze względu na emitowaną długość fali (a co za tym idzie zakres emitowanego światła), moc, czy też środka czynnego. Lasery mają bardzo szerokie zastosowanie w dzisiejszym świecie w wielu dziedzinach, między innymi w elektronice, technologii wojskowej, czy też medycynie.

Na czym polega oddziaływanie promieniowania lasera na tkanki?

Laser charakteryzuje się emisją fal elektromagnetycznych o takiej długości i częstotliwości, która pozwala na bardzo dobrą penetrację w obrębie wody, która stanowi większość objętości wszystkich tkanek. Dzięki temu może on oddziaływać praktycznie na wszystkie tkanki, w zależności od dobranych ustawień.

We współczesnej medycynie estetycznej laseroterapia wykorzystywany jest w wielu wskazaniach. Dzięki dużym skupieniu wiązki możliwe jest działanie z dużą precyzją. Generowany bodziec termiczny powoduje w sposób kontrolowany punktowe przegrzanie skóry prowadząc do jej uszkodzenia.

Efektem tego jest aktywacja fibroblastów prowadząca do zwiększenia produkcji włókien kolagenowych i elastynowych, skutkująca zwiększeniem napięcia i poprawą jędrności skóry. Ponadto dochodzi do stymulacji podziałów komórek, wskutek czego uszkodzona tkanka zastępowana jest nową.

Bolesność zabiegu jest niewielka i zazwyczaj nie wymaga on zastosowania żadnego znieczulenia. U osób z wysoką wrażliwością na ból można zastosować kremy anestetyczne. Lekarz przykłada głowicę bezpośrednio do skóry, po czym emitowana jest wiązka promieniowania laserowego wnikająca na różną głębokość. Istnieje zależność, że im większa jest penetracja w głąb skóry, tym więcej nowej tkanki zostaje wytworzone.

Zabieg z wykorzystaniem promieniowania laserowego charakteryzuje się stosunkowo wysokim bezpieczeństwem. Ryzyko istotnych powikłań jest minimalne, choć do kilku godzin po zabiegu może utrzymywać się zaczerwienienie okolicy poddawanej procedurze, a także mogą pojawiać się niewielkie wybroczynki i siniaki. Wymienione dolegliwości bardzo szybko samoistnie ustępują.

Czym jest LipoLife?

LipoLife jest to innowacyjna metoda usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej, polegająca na zastosowaniu liposukcji laserowej. Umożliwia skuteczne i mało inwazyjne usunięcie nadmiaru tłuszczu z różnych okolic ciała. Ta technologia ma znaczną przewagę nad klasyczną liposukcją mechaniczną praktycznie na każdej płaszczyźnie. Jest zabiegiem praktycznie mało bolesnym, nie wymagającym dodatkowego znieczulenia.

Otwiera to szeroki wachlarz możliwości osiągnięcia optymalnego efektu końcowego zabiegu, przy zachowanym dużym komforcie jego przeprowadzenia. Dzięki temu osiągane rezultaty leczenia otyłości są nie tylko skuteczne, ale i szybkie.

Urządzenie LipoLife, w przeciwieństwie do liposukcji mechanicznej, pozwala na wyeliminowanie nadmiernej tkanki tłuszczowej, a przebieg tego procesu jest nieuszkodzony, bogaty w komórki tłuszczowe, czyli adipocyty. Dzięki temu daje możliwość wykorzystanie pozyskanego materiału na przykład do przeprowadzenia zabiegu lipomodellingu.

W związku z powyższym, śmiało można powiedzieć że urządzenie LipoLife może być z bardzo dobrym efektem wykorzystywane nie tylko do wyszczuplania figury poprzez usuwanie nadmiaru tkanki tłuszczowej, ale i modelowanie sylwetki poprzez wszczepianie pobranej tkanki tłuszczowej w okolice, gdzie jest pożądana, a tym samym wyrównanie proporcji.

Aparat LipoLife to wielofunkcyjne urządzenie, które wyposażone jest we własny system znieczulający, ssak oraz światłowód radialny. Emituje on wiązkę lasera o długości fali 1470nm. Dzięki regulowanemu poziomowi mocy lasera, możliwe jest jej indywidualne i idealne dostosowanie w zależności od potrzeb. Dzięki temu możliwe jest zachowanie jak największej ilości komórek tłuszczowych w preparacie.

Przed kwalifikacją do zabiegu konieczna jest konsultacja lekarska, podczas której przeprowadzany jest wnikliwy, szczegółowy wywiad pozwalający ustalić wskazania, ale także obecność ewentualnych przeciwwskazań. Lekarz informuje pacjenta o sposobie przygotowania do zabiegu, także w zakresie dietetycznym, a następnie ustala indywidualny harmonogram leczenia.

Urządzenie LipoLife posiada własny, nowoczesny system znieczulający miejscowo techniką tumescencyjną. W rezultacie przeprowadzany zabieg charakteryzuje się małą bolesnością. Czas jego trwania wynosi średnio około 2 godzin, jednakże zależy od okolicy, która jest poddawana procedurze liposukcji laserowej LipoLife.

Laserowa liposukcja brzucha kiedy efekt

Pierwsze rezultaty zabiegu widoczne są praktycznie od razu, jednakże pełny, optymalny efekt wykształca się po upłynięciu około dwóch miesięcy. W zdecydowanej większości przypadków, jednorazowe wykonanie zabiegu jest w zupełności wystarczające. W pojedynczych przypadkach może się zdarzyć, iż będzie konieczne jego powtórzenie.

Laserowa liposukcja brzucha Poznań

5/5 - (9 votes)

Popularne zabiegi

+48 571 323 530